Inżynier oprogramowania może opracować różne języki. Będzie korzystał z różnorodnych narzędzi programistycznych. Te narzędzia są niezbędne. Zwiększają produktywność. To samo dotyczy programowania na Androida. Oto 10 narzędzi programistycznych dla Androida. Mogą oferować wiele udogodnień dla programistów.

1. Studio Android

Jest to wspólne narzędzie dla programistów Androida. Można powiedzieć, że większość projektów na Androida obsługuje Android Studio. Android Studio jest oparte na IntelliJ IDEA. Oficjalne zintegrowane środowisko programistyczne (IDE) do tworzenia aplikacji na Androida. Jest potężny i ma wspaniałe doświadczenie. Lepsze niż Visual Studio pod względem użytkowania.

2. Niezbędne strony internetowe

Programista musi zbadać dokumentację. Naucz się znajdować rozwiązania problemów w dokumentacji. Musisz poszukać cudzego rozwiązania. Oto niektóre z najczęściej otwieranych witryn internetowych. Możesz używać w codziennym rozwoju Androida.

Dokumentacja Java,

https://docs.oracle.com/javase/8/docs/api/

Wyszukiwanie projektów open source, https://github.com/

Kod źródłowy Androida online, http://aospxref.com/

Programowanie q&a, https://stackoverflow.com/

Proces malowania on-line i diagramy UML, https://www.processon.com/

3. PxCook

Interfejs użytkownika jest niezbędnym elementem rozwoju Androida. Jak doskonale zaimplementować projekt interfejsu użytkownika? Możesz użyć interfejsu użytkownika, aby oznaczyć odległości elementów. Deweloper następnie zapisuje wartość w układzie. Osiąga cel przywrócenia szkicu projektu. Gdy już masz PxCook, interfejs użytkownika będzie skakał z radości. Układ tego elementu jest tak prosty.

Może opisywać rozmiar każdego elementu. Automatycznie generuje referencyjny XML. Jeśli masz zainstalowany program Photoshop, możesz również wycinać zdjęcia. Projektant interfejsu użytkownika po prostu podaje plik PSD i wykonuje zadanie.

4. Gd-gui

Może chcesz wyświetlić kod źródłowy z biblioteki open-source, którą pobrałeś podczas opracowywania. Potrzebujesz dekompilacji. Większość kodu źródłowego ma postać słoików. Jd-gui to potężne narzędzie do dekompilacji. Jest wygodny w użyciu. Możesz zobaczyć kod źródłowy. Powinieneś przeciągnąć pakiet JAR bezpośrednio do okna.

5. Całkowita kontrola

Projekcja ekranu to przydatna funkcja podczas debugowania. Komputer może bezpośrednio sterować debugowaniem telefonu. Jest to o wiele wygodniejsze. Nie musisz naciskać przycisku w telefonie. Przejdź przez proces biznesowy. Total-control to potężne oprogramowanie do projekcji ekranu. Może obsługiwać telefon bezpośrednio za pomocą myszy. Może łączyć wiele urządzeń jednocześnie. To jest praktyczne.

6.Notatnik++

Bardzo lekki edytor tekstu. Notepad ++ jest najlepszy do szybkiego otwierania pliku kodu. Jest szybki i czysty. Nie ładuje wszystkich rodzajów wtyczek. Nadaje się również do podświetlania kodu. Zakontraktowany jest jego największą cechą.

7. Listonosz

Jest to debugger interfejsu. Obsługuje GET, POST, PUT i inne operacje HTTP. Przydaje się do testowania interfejsów działających w tle.

8. Osobisty ekspert SQLite

Android integruje się z lekką bazą danych SQLite. Może chcesz zobaczyć dane bazy danych SQLite wygenerowane na urządzeniu. Możesz go wyeksportować na swój komputer w celu przeglądania. SQLite Expert Personal to bezpłatne narzędzie do przeglądania SQLite.

9. Typora

Prosty interfejs, potężny edytor Markdown. To świetny sposób na śledzenie dokumentów.

10. Xumysł

Tworzy mapy myśli, które dokumentują pomysły w uporządkowany sposób. Możesz wydobyć warstwy procesu biznesowego. Projekt interfejsu Xmind jest doskonały i wygodny w użyciu.

10 najlepszych narzędzi programistycznych na Androida zalecanych powyżej powinno być znanych każdemu programiście. Te narzędzia mogą ułatwić programistom budowanie Androida.

 

Tags:
Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment