[KB2997] Jak pobrać, zainstalować oraz aktywować program ESET Mobile Security?

Kup licencję, aby używać funkcjonalności premium

WAŻNE: Funkcjonalności premium, w tym: moduł Anti-theft, filtr połączeń, audyt bezpieczeństwa, ochrona przed atakami typu phishing, blokada aplikacji, monitor sieci domowej, ochrona płatności i zdalne czyszczenie danych są dostępne dla użytkowników z zakupioną licencją premium. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat zakupu licencji.

Jak zainstalować aplikację na Androida

Zainstaluj aplikacje na Androida

Aplikacje na Androida mogą urozmaicić funkcjonalność gadżetu, zoptymalizować jego pracę, a także wykorzystać jako rozrywkę. To prawda, że ​​lista aplikacji zainstalowanych domyślnie na urządzeniu jest niewielka, więc będziesz musiał sam pobrać i zainstalować nowe.

Instalowanie aplikacji na Androida

Istnieje kilka sposobów przeprowadzenia instalacji programów i gier na urządzeniu z systemem Android. Nie wymagają specjalnej wiedzy i umiejętności od użytkownika, jednak w niektórych przypadkach należy zachować ostrożność, aby przypadkowo nie przenosić wirusa na urządzenie.

Zobacz także: Jak sprawdzić Androida pod kątem wirusów za pośrednictwem komputera

Metoda 1: plik APK

Pliki instalacyjne dla Androida mają rozszerzenie APK i są instalowane przez analogię do plików wykonywalnych EXE na komputerach z systemem operacyjnym Windows . Możesz pobrać plik APK aplikacji z dowolnej przeglądarki dla swojego telefonu lub przesłać go z komputera za pomocą dowolnej wygodnej metody, na przykład poprzez połączenie przez USB.

Pobieranie pliku

Zastanów się, jak pobrać plik APK aplikacji za pomocą standardowej przeglądarki urządzenia:

Otwórz domyślną przeglądarkę, wprowadź nazwę aplikacji, której szukasz, z komunikatem "pobierz plik APK" . Aby wyszukać dowolną wyszukiwarkę. Przejdź do jednej z witryn, do których podałeś wyszukiwarkę. Tutaj powinieneś być ostrożny i iść tylko do tych zasobów, którym ufasz. W przeciwnym razie istnieje ryzyko pobrania wirusa lub zepsutego obrazu APK. Znajdź przycisk Pobierz tutaj. Kliknij na niego. System operacyjny może zażądać pozwolenia na pobieranie i instalowanie plików z niezweryfikowanych źródeł. Zapewnij je. Domyślnie wszystkie pobrane pliki z przeglądarki są wysyłane do folderu "Pobierz" lub "Pobierz" . Jeśli jednak masz inne ustawienia, przeglądarka może poprosić o określenie miejsca do zapisania pliku. Otworzy się "Explorer" , w którym musisz określić folder do zapisania i potwierdzić swój wybór. Zaczekaj, aż pobieranie pliku APK.

Konfiguracja systemu

Aby uniknąć problemów z blokowaniem instalacji aplikacji poprzez plik ze źródła zewnętrznego, zaleca się sprawdzenie ustawień bezpieczeństwa i, jeśli to konieczne, ustawienie akceptowanych wartości:

Przejdź do Ustawień . Znajdź pozycję "Bezpieczeństwo" . W standardowych wersjach Androida nietrudno go znaleźć, ale jeśli masz jakieś firmware lub firmową powłokę od producenta, może to być trudne. W takich przypadkach możesz użyć pola wyszukiwania w górnej części "Ustawienia" , wpisując nazwę szukanego produktu. Przedmiot może również znajdować się w sekcji "Prywatność" . Teraz znajdź parametr "Nieznane źródła" i zaznacz pole wyboru przed nim lub przełącz przełącznik. Pojawi się ostrzeżenie, w którym należy kliknąć element "Zaakceptuj" lub "Zaznajomiony" . Teraz możesz instalować aplikacje ze źródeł zewnętrznych na swoim urządzeniu.

Instalacja aplikacji

Po tym, jak na urządzeniu lub karcie SD do niego podłączonej, pojawi się potrzebny plik, możesz rozpocząć instalację:

Otwórz dowolny menedżer plików. Jeśli nie znajduje się w systemie operacyjnym lub jest niewygodny w użyciu, możesz pobrać dowolny inny z Play Market. Tutaj musisz przejść do folderu, w którym przesłałeś plik APK. We współczesnych wersjach Androida Explorer ma już podział na kategorie, w których możesz od razu wyświetlić wszystkie pliki, które pasują do wybranej kategorii, nawet jeśli znajdują się w różnych folderach. W takim przypadku musisz wybrać kategorię "APK" lub "Pliki instalacyjne" . Kliknij plik APK aplikacji, którą jesteś zainteresowany. U dołu ekranu kliknij przycisk "Zainstaluj" . Urządzenie może żądać pewnych uprawnień. Dostarcz je i poczekaj na zakończenie instalacji.

Metoda 2: Komputer

Instalowanie aplikacji z zewnętrznych źródeł za pośrednictwem komputera może być wygodniejsze niż standardowe opcje. Aby pomyślnie wykonać procedurę instalacji na smartfonie / tablecie w ten sposób, musisz zalogować się na to samo konto Google w urządzeniu i na komputerze. Jeśli instalacja pochodzi ze źródeł innych firm, będziesz musiał podłączyć urządzenie do komputera przez USB.

Więcej szczegółów: Jak zainstalować aplikacje na Androidzie przez komputer

Metoda 3: Zagraj w rynek

Ta metoda jest najpowszechniejsza, prosta i bezpieczna. Rynek Play - To specjalistyczny sklep z aplikacjami (i nie tylko) od oficjalnych programistów. Większość przedstawionych tutaj programów jest bezpłatna, ale niektóre z nich mogą się wyświetlać.

Instrukcje dotyczące instalowania aplikacji w ten sposób są następujące:

Otwórz rynek Play. W górnym wierszu wprowadź nazwę szukanej aplikacji lub użyj wyszukiwania według kategorii. Stuknij ikonę żądanej aplikacji. Kliknij przycisk "Zainstaluj" . Aplikacja może żądać dostępu do niektórych danych urządzenia. Podaj to. Zaczekaj, aż aplikacja zostanie zainstalowana i kliknij "Otwórz", aby ją uruchomić.

Jak widać, podczas instalowania aplikacji na urządzeniach z systemem operacyjnym Android nie ma nic trudnego. Możesz użyć dowolnej odpowiedniej metody, ale należy pamiętać, że niektóre z nich nie są rozróżniane przez wystarczający poziom bezpieczeństwa.

5 najlepszych smartfonów z Android Go

Niektóre telefony z Androidem mają bardzo słabe podzespoły. Aby zapewnić w miarę płynne i stabilne działanie system, Google wprowadził na rynek odchudzonego Androida Go. Które budżetowe telefony z Androidem Go są najbardziej atrakcyjne? Oto nasze najnowsze zestawienie.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022.

Co to jest Android Go?

Android Go to wyjątkowa wersja systemu operacyjnego z zielonym robocikiem. Google postawił sobie za cel przygotowanie oprogramowania, które będzie mogło działać nawet na słabszych, czyli też tańszych urządzeniach. Idea polega na tym, że aplikacje, które na nim pracują, są okrojone. Są to ciągle pełnoprawne programy, ale na tyle odchudzone, aby mogły działać nawet na słabszych podzespołach. Wśród udostępnionych aplikacji są te najbardziej podstawowe – jak Mapy i Poczta – ale ich liczba rośnie, bo tworzą je także twórcy zewnętrzni. Często są to telefony z 1, czasami 2 GB RAM, jak Ulefone Note 7 i Note 8, ale nie tylko.

Najpopularniejsze tanie telefony z Androidem 2023:

Ponadto warto pamiętać, że korzystając ze Sklepu Play, ten od razu będzie wiedział, że korzystamy z systemu operacyjnego Go Edition i od razu podpowie nam, które aplikacje są dla nas dostępne.

vivo Y01

Smartfon vivo Y01 pracuje na ośmiordzeniowym procesorze MediaTek Helio P35 2,30 GHz. Aplikacje pracują na 3 GB pamięci RAM. Pliki będziecie mogli zapisywać na dysku o pojemności 32 GB. Na pokładzie znajduje się najnowszy Android 12 Go!

SPRAWDŹ oferty z vivo Y01

Wyświetlacz ma przekątną wynoszącą 6,51″ i jest zbudowany w technologii IPS TFT. Aparat fotograficzny ma jeden obiektyw o rozdzielczości wynoszącej 13 megapikseli. Z przodu umieszczono kamerkę do selfie 5 Mpix. Akumulator słuchawki ma słuszną pojemność 5000 mAh. Smartfon jest nowością z I kwartału 2022 roku.

myPhone Fun 9

myPhone Fun 9 to kolejny smartfon z okrojonym Androidem w wersji Go. Na pokładzie melduje się bowiem Android 11 Go.

Smartfon pracuje na Unisocu SC9832e. Aplikacje działają na 2 GB pamięci RAM, a na pliki i zdjęcie przeznaczono tutaj 16 GB. Jest oczywiście możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej. Wyświetlacz ma przekątną 5,45″ i jest – jak na tę półkę smartfonów przystało – wykonany w technologii IPS TFT. Telefon wyposażony jest podwójny aparat fotograficzny. Akumulator ma tym razem pojemność 2800 mAh.

Nokia 1.3

Ta taniutka Nokia może pochwalić się tym, że jako jedno z pierwszych urządzeń z Androidem Go ma otrzymać aktualizację, która poprawiła jakość zdjęć wykonanych aparatami fotograficznymi. Wszystko to dzięki algorytmom wspierającym zdjęcia nocne, a także wprowadzające tryb HDR.

Na pokładzie Nokii 1.3 znajduje się czterordzeniowy procesor Qualcomm 215. Telefon ma również 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. Wyświetlacz ma przekątną 5,71″ i rozdzielczość na poziomie 720 na 1520 pikseli. Daje to ich zagęszczenie na cal wynoszące 295 ppi. Ten model Nokii posiada pojedynczy aparat fotograficzny z obiektywem o rozdzielczości 8 megapikseli. Słuchawka ma akumulator o pojemności 3000 mAh.

myPhone Prime 5

Model myPhone Prime 5 pracuje na najnowszym systemie operacyjnym Android 10 Go Edition. Jego aparat fotograficzny został dodatkowo wyposażony w diodę doświetlającą. To jeden z niewielu telefonów w tym przedziale cenowym, który może pochwalić się naprawdę dużym wyświetlaczem.

Urządzenie pracuje na czterordzeniowym układzie MediaTek MTK6739. Ma 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, która może być jeszcze rozszerzona o 128 GB. Telefon ma wyświetlacz o przekątnej 6,00″, wykonany w technologii IPS o rozdzielczości 600 na 1280. Zagęszczenie pikseli na cal wynosi 232 ppi. Aparat w tym modelu ma pojedynczy obiektyw o rozdzielczości 13 megapikseli i przysłonie o wartości f/2.4. Posiada akumulator o pojemności 3000 mAh.

Samsung Galaxy M01 Core

Samsung Galaxy M01 jedno z droższych urządzeń z Androidem Go, ale za to dostępny jest w dwóch wersjach. Urządzenie pracuje na czterordzeniowym procesorze Cortex-A53. Posiada 1 GB pamięci RAM i 16 GB przeznaczone na pliki i aplikacje. Istnieje jeszcze jedna wersja, która posiada 32GB pamięci wewnętrznej i 2 GB RAM.

Wyświetlacz ma przekątną 5,30″ i rozdzielczość na poziomie 720 na 1480 pikseli, co daje w sumie zagęszczenie ich na cal wynoszące 311 ppi. Aparat ma pojedynczy obiektyw o rozdzielczości 8 megapikseli, wartość przysłony wynosi f/2.4. Akumulator tego telefonu ma pojemność 3000 mAh.

Rachunki za telefon niższe o połowę? SPRAWDŹ

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment