Obierz kurs na... szybsze i efektywniejsze projektowanie aplikacji mobilnych

Mobile, mobile, mobile... Smartfon stanowi dziś niezbędny element wyposażenia niemal każdej męskiej kieszeni i damskiej torebki. Smartfon, a w nim ulubione i niezbędne aplikacje. Muszą działać bezbłędnie - szybko się uruchamiać, nie zawieszać, a bateria musi być wytrzymała... Zdolność do ich projektowania jest na rynku pracy umiejętnością pożądaną - powstał nawet zawód developera aplikacji mobilnych - a specjaliści z tej dziedziny są pilnie poszukiwani! Warto więc nauczyć się pisać programy przeznaczone specjalnie dla segmentu mobile i poznać przeznaczone do tego celu środowiska programistyczne. W przypadku najpopularniejszego systemu - mowa o Androidzie - takim środowiskiem jest Android Studio firmy Google.

Android Studio jest mocno rozbudowane i bogate w narzędzia, których istnienia początkujący użytkownik może być nieświadomy. Jeśli nie zna narzędzi wspomagających, nie korzysta z nich, a szkoda. Po co tracić 50 procent swojego czasu na pisanie w kółko podobnego kodu i dalsze 30 procent na szukanie błędów i debugowanie, skoro dzięki udogodnieniom środowiska Android Studio można znacznie ten czas zredukować? Weź udział w naszym kursie i poznaj wewnętrzne i zewnętrzne narzędzia oraz pluginy, dzięki którym zautomatyzujesz pewne zadania, wykonanie innych zaś bardzo sobie ułatwisz. Po zakończeniu tego kursu będziesz w stanie znacznie zoptymalizować swoją pracę jako programista. Część prezentowanych w szkoleniu rozwiązań nie ogranicza się tylko do projektowania pod system Android, przydadzą Ci się one także na przykład podczas pracy nad aplikacją działającą pod iOS-em.

Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?

Z kursu video nauczysz się między innymi:

Efektywnej obsługi środowiska programistycznego Android Studio.

Pracy z kodem i tego, jak używać jego statycznych analizatorów.

Stosowania multi cursora do przyspieszenia pracy.

Obsługi narzędzi developerskich zintegrowanych z Android Studio, takich jak Profiler, Layout Inspector, APK Analyzer.

Wykorzystania przydatnych pluginów do pracy z kodem.

Wykorzystania pluginów do generowania powtarzającego się kodu i typowych struktur.

Obsługi narzędzi do optymalizacji rozmiaru pliku APK.

Używania narzędzi przydatnych w debugowaniu.

Co więcej...

...przekonasz się, że Fastlane to narzędzie przydatne nie tylko podczas pracy nad aplikacją na iOS.

Android Studio. Kurs video. Narzędzia Android developera kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. Istotne jest to, że aby w pełni skorzystać z dostępnej dzięki szkoleniu wiedzy, należy do niego przystąpić przynajmniej z podstawową znajomością systemu Android - posiadać umiejętność używania najważniejszych jego komponentów oraz znać podstawy Android Studio.

By programować dla Androida...

dobrze poznać jego środowisko programistyczne, którym jest Android Studio. Zostało ono stworzone przez firmę Google na bazie środowiska IntelliJ. Adresatami Android Studio są oczywiście developerzy tworzący aplikacje pod system mobilny Google. Narzędzie pozwala opracowywać, testować i debugować aplikacje. Do tego jest proste i intuicyjne, co chwalą sobie programiści tworzący na potrzeby mobile, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które stawiają pierwsze kroki w zawodzie Android developera. Android Studio przejęło najlepsze rozwiązania środowiska IntelliJ i zostało dodatkowo usprawnione - pozwala na wygodną pracę z kodem źródłowym, ma przejrzysty, konfigurowalny interfejs graficzny, funkcję kolorowania składni oraz mechanizm zakładek, dzięki czemu można operować w nim na kilku plikach równocześnie. Przy znajomości dodatkowych narzędzi, które omawiamy w tym kursie, Android Studio staje się wprost wymarzonym środowiskiem Android developera!

Wszystkie narzędzia Androida

Powiedzmy - prawie wszystkie. Te najważniejsze. Poznasz je podczas dwóch godzin spędzonych z naszym kursem video. Zaczniemy od pracy z kodem - od jego analizy, refaktoringu i generacji z uwzględnieniem wszystkich przydatnych opcji, w tym multi cursora. Następnie przejdziemy do narzędzi wewnętrznych Android Studio, czyli między innymi Layout Inspectora i Profilera. Kolejny blok szkoleniowy poświęcony jest zagadnieniom związanym z pluginami, w tym poprawnej czytelności kodu, generatorom kodu, pracy ze stringami i automatycznemu wykrywaniu błędów. Wreszcie sporo czasu zajmie nam poznanie takich narzędzi jak Vysor, Fabric, Fastlane, Stetho i Gradle. Pokrótce omówimy inne przydatne narzędzia, a na koniec zajmiemy się analizą APK (DeGuard) oraz opcjami developerskimi.

Nie przewiduj przyszłości - twórz ją!

O autorze: Michał Szczepanik — doświadczony programista różnych systemów mobilnych. Swoją przygodę w „mobilkach” zaczynał od pracy z takimi technologiami jak J2ME i Symbian. Z Androidem mocno związany od wersji 1.6, na swoim koncie ma ponad 60 komercyjnych aplikacji. Z jego rozwiązań korzystają największe światowe banki oraz firmy, w których bezpieczeństwo i niezawodność aplikacji mobilnych są bardzo istotne. Doktor informatyki, obecnie pracuje jako solution architect dla rozwiązań mobilnych. Jest założycielem Meet.Mobile, czyli grupy zrzeszającej krajowych specjalistów branży. Wielokrotny prelegent na konferencjach: Mobilization, Droidcon, 4Developers, Code Europe, Programistok i wielu innych. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, z którymi uwielbia spędzać wolny czas, bo wtedy w końcu może pobawić się Lego. Uwielbia podróże i wycieczki rowerowe.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment