W 10 najlepsze wersje Androida miejsca

Android |. Google

Android, po raz pierwszy wydany w 2008 roku, jest nadal stosunkowo młodym systemem operacyjnym. Jednak z kilkoma latami widząc wielokrotne aktualizacje, pojawiły się wiele wersji Androidów. Niektóre były lepsze niż inne, więc ranstajmy 10 największych.

Kryteria rankingowe

Ostatecznie każda "najlepsza" lista zamierza spadać do preferencji autora, a ta lista nie będzie inna.

Jako długotrwały Android używany przez cały czas powrót do Androida 1.5-mam doświadczenie z prawie każdą wersją Androida. Android sprawia jednak, że rzeczy skomplikowane. Moje doświadczenie z Androidem na pikselu może być bardzo inne niż doświadczenie kogoś innego z Ta sama wersja na telefonie Samsung .

Nie będę po prostu rankingu wersji opartych na których ma najlepsze funkcje, jakby pochyliłoby się mocno w kierunku najnowszych wersji. Raczej rozważę wpływ, że każde wydanie miało na platformie jako całość.

Czy prawdopodobnie zgodzisz się całkowicie z moją listą? Nie! Zaczynajmy.

ZWIĄZANE Z: Jakie są skóry Android?

# 10: Android 5.0 Lollipop

Zacznijmy na dole listy za pomocą kontrowersyjnej wersji Android. Wydany w 2014 roku Android 5.0 Lollipop dał nam nasz pierwszy smak "projektowania materiałów". To zaznaczono kolejną główną konstrukcją Revamp na Androida, ale jeden, który prawdopodobnie starzeł się najlepiej.

Poza zmianami estetycznymi, były też kilka głównych rzeczy, które dzieje się pod powierzchnią. Android przełączył się z Dalvik do art (Android Runtime), który poprawił wydajność aplikacji. Dlatego najwięcej aplikacji na Androida dzisiaj obsługuje Android 5.0 i więcej.

Podczas gdy Lollipop wyglądał świetnie na powierzchni, był nękany przez błędy. Zarządzanie pamięci było bałaganem na wielu urządzeniach, powodując, że aplikacje do zamknięcia w tle zbyt często. Było też wiele irytów z nowym systemem powiadomień.

Lollipop był ważny dla przyszłości Androida, ale miało wiele czkawów.

# 9: Android 6.0 Marshmallow

Joe Fedewa.

Mówiąc o błędach, porozmawiajmy o wersji, która naprawiła wiele problemów Lollipop. Wydany w 2015 r. Androida 6.0 Marshmallow nie mieli fanfare innych wersji, ale był bardzo ważny.

Marshmallow wprowadził poważną zmianę, jak Androida obsługuje uprawnienia do aplikacji. Zamiast prosić o przyznanie wszystkich uprawnień w momencie instalacji aplikacji, możesz je przyznać w razie potrzeby. Oznacza to, że zapewniasz tylko dostęp do aplikacji, na przykład, twoich plików, jeśli konkretnie zrobisz coś, co wymaga tego zgody.

# 8: Android 7.0-7.1 NOUGAT

Android 7.0 Nougat został wydany w 2016 r. I była kolejna aktualizacja rafinacji. W tym czasie projekt materiałowy stawał się bardziej polerowany i wymyślony. Android miał ładny, spójny wygląd.

Nougat w końcu przyniósł tryb podzielony na "Stock" Android. Przed tym producenci telefoniczni wdrożyli własne metody dla trybu podzielonego ekranu, ale Nougat sprawił, że jest to standardowa funkcja. Ta wersja wykonana również "drzemka", która ma na celu oszczędzanie żywotności baterii, działa trochę lepiej.

Być może największa rzecz, którą przyniósł Nougat Google Assistant. . Była to wersja Androida, która uruchomiła się na pierwszym telefonie Pixel Google i była ściśle zintegrowana z systemem operacyjnym. Asystent Google teraz domyślnie przychodzi na wszystkie urządzenia z Androidem.

ZWIĄZANE Z: Co to jest asystent Google i co może zrobić?

# 7: Android 9 Pie

Po zwolnieniu Pie ANDROID 9 w 2018 r., Recepcja do niego została zmieszana. Po raz pierwszy Android nie miał przycisku occy / przeglądu. Nawigacja składała się z przycisku domowego w kształcie pigułki dla gestów i mały przycisk kontekstowy.

Podczas gdy na wpół upieczone gesty zostały wkrótce zastąpione Androidem 10, niektóre inne funkcje miały trwały wpływ. Digital Wellbeing. , Apartament narzędzi, aby pomóc ludziom tworzyć lepsze nawyki użytkowania, zostało włączone po raz pierwszy. Nauczanie maszynowe Wprowadzono również jaskrawość baterii i jasność ekranu.

Duża część Pie Android była prywatność. Android ma lepszą kontrolę, gdy aplikacje mogą uzyskać dostęp do aparatu i mikrofonu. Było wiele małych rzeczy, które znacznie poprawiły ogólną prywatność i bezpieczeństwo systemu operacyjnego.

ZWIĄZANE Z: Google Digital Wellbeing Review: silny szturchanie w kierunku odłączenia

# 6: Android 2.0-2.1 Eclair

Zdecydowanie najstarszego wpisu na tej liście, Android 2.0 Eclair został wydany w 2009 roku sześć tygodni Po Android 1.6. Była to monumentalna aktualizacja systemu operacyjnego w tym czasie.

Eclair wprowadziła wiele rzeczy, które przyjmujemy za pewnikową dzisiaj: nawigacja przełączania głosu głosu w Google Maps, tapety na żywo, mowy do tekstu, a nawet szczypta do zoomu. (Tak, Androida na początku nie miał na pierwszej kolejności.).

Jeśli w tej chwili byłeś użytkownikiem Android, Eclair był ten aktualizacja. Nadal pamiętam, gdy mój HTC ERIS otrzymał aktualizację i mógłbym użyć nawigacji w Mapach Google. Zgodnie z prawem zmieniającym życie. Czy możesz sobie wyobrazić za pomocą telefonu bez szczypta do zoomu?

# 5: Android 4.1-4.3 Galaretowa fasola

Android Galaretowa Bean zawierała trzy aktualizacje od 2012 do 2013 r. Pochodząc z głównego remontu projektowego w kanapce z lodami na Androida 4.0, fasola do galaretki chodziła o wyrafinowanie.

Jedną z najbardziej znanych cech w galaretce było wprowadzenie panelu Szybkiego Ustawienia. Jest to funkcja, która stała się standardem na prawie wszystkich smartfonach. Przyniósł kilka przełączników, które zostały zakopane w ustawieniach do wygodniejszego miejsca.

Galaretowa fasola była również naszym pierwszym smakiem "Google teraz", który od tego czasu został porzucony. Koncepcja informacji predykcyjnych, które mogą pomóc w całym dniu, był wtedy dość niesamowity. Trzymał się przez chwilę, ale został ostatecznie zastąpiony przez Asystenta Google.

Kolejna fajna funkcja z galarejskiej fasoli, którą Google został opuszczony, był widżety ekranu blokującego. Było schludnie, aby mieć szybki dostęp do poręcznych widżetów bez konieczności odblokowania telefonu, ale może nie był łatwy dla przeciętnego konsumenta.

# 4: Android 4.4 Kitkat

W 2013 r. Google wydał pierwszą markową wersję Androida, 4.4 Kitkow. Poprzednie wersje Androida stały się ciemne z najważniejsza neonami. Kitkat wziął rzeczy w przeciwnym kierunku z jasnymi tłem i wyciszonymi podświetlami.

Była to pierwsza wersja Androida, który miał przezroczysty pasek stanu w górnej części ekranu głównego. Jest oznaczony również przełącznik do jednokolorowych ikony na pasku stanu, który w tym przypadku był biały. Te niewielkie zmiany estetyczne sprawiły, że obszar powiadomień wyglądać wiele czystsze.

KitKat była pierwsza wersja Androida, która wspierała „Ok Google” polecenia budzić. W tym czasie, że działa tylko z ekranu, ale to było ważnym krokiem na początek co by w końcu stać się Google Assistant.

fani Androida mogą pamiętać KitKat jak w wersji, która rozpoczęła się na Nexus 5. Do dnia dzisiejszego, Nexus 5 jest prawdopodobnie najbardziej ukochany smartfon Google wydała. To był wspaniały małżeństwo między oprogramowania i sprzętu.

# 3: Android 10

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment