Niektórzy ludzie są szczególnie zainteresowani tworzeniem oprogramowania na Androida. Ale jeśli nie masz wiedzy i doświadczenia, nie wiadomo, jak zacząć. Jak więc uczyć się tworzenia oprogramowania od zera. Nic nie będzie dobrze zrobione tylko na jeden krok, ale trzeba to zrobić krok po kroku. Pierwszym z nich jest przeczytanie odpowiednich książek. Następnie ucz się na stronach internetowych, platformach udostępniania lub samouczkach wideo.

Najważniejsza dla nauki programowania na Androida jest Java. Java to podstawa. Bez podkładu. Bez tego po prostu kopiujesz inne procedury. I to nie ma sensu. Aby poznać konkretne metody uczenia się, możesz czytać książki lub oglądać filmy. Ale kluczem jest ćwiczenie więcej. Zarówno ćwiczenia z książki, jak i wideo muszą być wykonane ostrożnie.

 

Jeśli chcesz nauczyć się programowania na Androida, nadal potrzebujesz operacji Linuksa poza Javą. Ważnym fundamentem są również operacje na Linuksie. Ponieważ będziesz musiał użyć w tym procesie kilku poleceń Linuksa. Możesz wybrać i przestudiować kilka profesjonalnych książek.
Dobrą propozycją będzie przećwiczenie projektu. Jeśli nie, dołącz do kilku grup studyjnych. Grupy te regularnie organizują członków do różnych projektów. A te są całkowicie bezpłatne! Dopóki jesteś stanowczy i uczysz się przez pół roku, możesz to zrobić prawie sam.

 

Oto kilka konkretnych treści edukacyjnych i książek na każdym etapie:
1. Java.
Jeśli czytasz książki, nie zaczynaj od Java Programming Ideas lub Java Core Programming! Nudne książki, takie jak one, mogą zniszczyć pragnienie wiedzy i motywacji.

Do tej pory powinieneś wiedzieć, jak uczyć się tworzenia oprogramowania od zera. Niezwykle ważne jest, aby znaleźć więcej książek, dowiedzieć się więcej i więcej ćwiczyć. Następnie popraw swoje pominięcia i błędy z pomocą profesjonalisty. Aby nie było barier dla zerowego fundamentu.

Tags:
Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment