Visual Studio Professional

Korzyści dla subskrybenta

Zawierają wszystko, czego potrzebuje deweloper

W ramach subskrypcji standardowej otrzymujesz oprogramowanie i wszystkie udogodnienia potrzebne do panowania nad każdym aspektem kodu, w tym dostęp do podstawowego oprogramowania firmy Microsoft przeznaczonego do programowania i testowania, miesięczne, indywidualne środki na tworzenie/testowanie na platformie Azure, narzędzia do pracy zespołowej, kursy szkoleniowe, profesjonalną pomoc techniczną i nie tylko.

Popularne i używane narzędzia programistyczne

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi we współpracy z partnerem technologicznym firmą Hycom S.A. zapraszają 27.01 2021 r. o godz. 14.00 na bezpłatny webinar „Popularne i używane narzędzia programistyczne”.Tym razem poznamy najpopularniejsze narzędzie do kontroli wersji, czyli GITa.Wykład poprowadzi Piotr Lewczuk, Senior Java Developer w Hycom.

Link do rejestracji https://tiny.pl/r1wp5

Instalowanie narzędzi programistycznych dla symulatorów i emulatorów—ArcGIS AppStudio

Aplikacja ArcGIS AppStudio udostępnia zintegrowaną obsługę urządzeń wirtualnych, w tym symulatorów systemu iOS i emulatorów systemu Android. Te urządzenia wirtualne są przeznaczone do testowania aplikacji na platformach nieobecnych na urządzeniu fizycznym.

Symulatory systemu iOS i emulatory systemu Android różnią się nieznacznie możliwościami i poziomem integracji z aplikacją AppStudio. W poniższej tabeli można sprawdzić, które funkcje są obsługiwane na poszczególnych platformach wirtualnych:

Funkcjonalność Symulator systemu iOS Emulator systemu Android Otwieranie wielu sesji. Nie Tak Użycie tych samych plików aplikacji, które są edytowane w aplikacji AppStudio. Tak Nie Kopiowanie plików aplikacji z aplikacji AppStudio na urządzenie wirtualne. Nie Tak Obsługa połączeń z urządzeniem fizycznym. Nie Tak Automatyczna instalacja aplikacji AppStudio Player. Tak Tak Automatyczne połączenie z konsolą aplikacji AppStudio. Tak Nie

W celu użycia urządzenia wirtualnego z aplikacją AppStudio należy najpierw zainstalować pakiet narzędzi programistycznych dla środowiska docelowego. Następnie w aplikacji AppStudio kliknij przycisk Urządzenie wirtualne , aby otworzyć menu zawierające wszystkie znalezione urządzenia wirtualne.

Symulatory systemu iOS Symulatory systemu iOS są dostępne tylko w systemie macOS. Funkcje symulatora systemu iOS są zawarte w narzędziach programistycznych Xcode, jednakże w środowisku Xcode kodowanie nie jest potrzebne. Podczas instalowania środowiska Xcode ze sklepu Mac App Store na komputerze instalowana jest też pewna liczba symulatorów. Aby symulatory te były widoczne w menu Urządzenie wirtualne aplikacji AppStudio, należy zainstalować narzędzia Xcode Command Line Tools. Narzędzia te można pobrać ze strony Najniższa obsługiwana wersja środowiska Xcode i narzędzi Xcode Command Line Tools to 7.0. Jeśli wymagana jest inna wersja symulatora systemu iOS niż dostępna w instalacji Xcode, dodatkowe symulatory można pobrać w środowisku Xcode. Otwórz środowisko Xcode i kliknij opcję Menu > Xcode > Preferences (Preferencje) > Select Components (Wybierz komponenty), a następnie wybierz wersję symulatora, która ma zostać pobrana. Gdy symulator jest uruchamiany z poziomu aplikacji AppStudio, automatycznie instalowana jest aplikacja AppStudio Player (jeśli jest to konieczne) i w niej otwierany jest symulator. Symulator odczytuje i wczytuje pliki aplikacji bezpośrednio z używanego komputera, aby odtwarzacz mógł natychmiast wyświetlić wszystkie aplikacje. Aplikacje działające w symulatorze w aplikacji AppStudio Player automatycznie wyprowadzają wszystkie informacje wynikowe na konsoli aplikacji AppStudio. W danej chwili może działać tylko jeden symulator systemu iOS. Aby zmienić symulator, najpierw zamknij ten uruchomiony. Następnie otwórz nowy.

Emulatory systemu Android Emulacja systemu Android jest dostępna w systemach macOS, Windows i Linux, jak również jest zawarta w oprogramowaniu Android Studio. W pakiecie Android Studio nie jest wymagane kodowanie. Aby korzystać z emulatorów systemu Android w aplikacji AppStudio, zainstaluj pakiet Android Studio i utwórz urządzenie wirtualne z systemem Android. Wirtualnymi urządzeniami systemu Android można również zarządzać z poziomu programu Qt Creator, wybierając opcję Narzędzia > Opcje, wybierając z tabeli zawartości pozycję Urządzenia i otwierając kartę Android. Opcje zarządzania wirtualnymi urządzeniami systemu Android zostają udostępnione po udostępnieniu lokalizacji pakietu Software Development Kit (SDK) dla systemu Android zawartego w oprogramowaniu Android Studio oraz pakietu Android Native Development Kit (NDK) w wersji 10e. Jeśli na komputerze jest już skonfigurowane korzystanie z lokalnego narzędzia Utwórz dla systemu Android, te ścieżki także będą ustawione. Emulacja na komputerach z systemem Linux jest możliwa po spełnieniu następujących szczególnych wymagań: Wymagana jest obsługa technologii VT-x.

Należy włączyć zarówno pamięć RAM, jak i obszar wymiany.

Wymagane jest narzędzie mksdcard . Do zainstalowania narzędzia mksdcard należy użyć polecenia: sudo apt-get install lib32stdc++6 . Emulatory systemu Android uruchomione w aplikacji AppStudio nie odczytują plików aplikacji bezpośrednio z używanego komputera. Podczas działania emulatora kliknij przycisk Urządzenie wirtualne w aplikacji AppStudio, wybierz aktywny emulator i wybierz opcję Synchronizuj wszystkie aplikacje. Spowoduje to skopiowanie do emulatora wszystkich aplikacji zainstalowanych na komputerze oraz zainstalowanie aplikacji AppStudio Player. Jeśli na komputerze jest zainstalowanych wiele aplikacji, proces synchronizacji za pierwszym razem może zająć kilka minut. Po tej synchronizacji początkowej możliwe będzie synchronizowanie wyłącznie plików aplikacji wyróżnionej w AppStudio. W odróżnieniu od symulatorów systemu iOS możliwe jest jednoczesne działanie wielu emulatorów systemu Android. W przypadku emulatorów systemu Android obowiązują następujące ograniczenia: Wydajność urządzeń — emulatory są zwykle wolniejsze od urządzeń fizycznych.

Konieczne jest włączenie renderowania programowego — powoduje to spowolnienie emulatora, ale bez tego w aplikacji AppStudio Player będzie wyświetlany biały ekran. Zaleca się zsynchronizowanie aplikacji z emulatorem przed włączeniem renderowania programowego. Po synchronizacji można zmienić preferencję dotyczącą renderowania przed uruchomieniem aplikacji.

będzie wyświetlany biały ekran. Zaleca się zsynchronizowanie aplikacji z emulatorem przed włączeniem renderowania programowego. Po synchronizacji można zmienić preferencję dotyczącą renderowania przed uruchomieniem aplikacji. Minimalny obsługiwany poziom — ze względu na ograniczenie implementacji OpenGL w emulatorach systemu Android aplikacja AppStudio Player działa wyłącznie w emulatorach systemu Android z interfejsem API poziomu 23 ( Android 6.0) i nowszymi. Nie zmienia to specyfikacji odtwarzacza ani własnych aplikacji programu AppStudio , dla których minimalny poziom interfejsu API to 19 ( Android 4.4).

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment