Zastosowanie TeamViewer – Wsparcie urządzeń mobilnych

ZDALNE WSPARCIE DLA URZĄDZEŃ MOBILNYCH PRACOWNIKÓW I KLIENTÓW

Rozwiąż w szybki sposób problemy związane z urządzeniami mobilnymi z oprogramowaniem Android i iOS z dowolnego miejsca

Uzyskaj w łatwy sposób wsparcie dla urządzeń mobilnych. Uzyskaj zdalny dostęp i wsparcie dla urządzeń mobilnych z oprogramowaniem Android i Apple ze swojego komputera lub urządzenia mobilnego.

Twoi koledzy, pracownicy lub klienci są zawsze w biegu. Nie rozstają się ze swoimi smartfonami i tabletami. W przypadku gdy urządzenia wymagają skonfigurowania, gdy nie jest możliwe wysyłanie wiadomości e-mail lub gdy pojawiają się problemy techniczne, właśnie wtedy tak istotne jest zdalne wsparcie na żądanie.

Dzięki zastosowaniu TeamViewer Mobile Device Support, przy użyciu swojego komputera, tabletu lub smartfona, możesz rozwiązywać w szybki sposób problemy związane z urządzeniami mobilnymi. Osoby wymagające wsparcia muszą tylko posiadać aplikację TeamViewer QuickSupport zainstalowaną ich urządzeniach Android lub iOS. To jest naprawdę łatwe!

Speedtest na Android: aplikacja testująca prędkość internetu na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android

Speedtest® na Androida

Telefon z Androidem wymaga szybkiej sieci. Gdziekolwiek jesteś możesz sprawdzić szybkość połączenia, używając bezpłatnej aplikacji Speedtest na Androida i naszej globalnej sieci serwerów.

Dowiedz się, jak wygląda pobieranie, wysyłanie, zakłócenia i straty pakietów

Pomiar pingów na 3 etapach: bezczynności, pobierania i wysyłania

Wykresy w czasie rzeczywistym pokazują stabilność połączenia

Mapy operatorów komórkowych

Rozwiązywanie problemów oraz weryfikowanie obiecanych prędkości

Wybór serwera testowego na całym świecie

Śledzenie wcześniejszych testów oraz szczegółowe raporty

Łatwe udostępnianie wyników

Dostępna w 17 językach.

Speedtest Maps™ dla systemu Android

Aplikacja Speedtest dla systemu Android zawiera unikatowe mapy, które śledzą działanie sieci w zależności od operatora, dzięki czemu zawsze będziesz wiedzieć, gdzie można liczyć na dobrą łączność.

Speedtest VPN™ for Android

Speedtest VPN zapewnia prywatność i bezpieczeństwo online dzięki wygodzie korzystania z aplikacji mobilnej Speedtest®. Zabezpiecz połączenia korzystając z 2 GB darmowych danych miesięcznie oferowanych przez VPN lub przejdź do wersji Premium, która pozwala na nieograniczoną ochronę danych.

Jak bezpiecznie przenieść dane z telefonu na telefon z Androidem?

Telefony komórkowe dzisiaj to nie tylko technologiczna zachcianka, ale jedno z najważniejszy narzędzi pracy. Komórki zmieniamy często, niektórzy nawet raz do roku, wraz z premierą ulubionego modelu telefonu. O ile zakup nowego smartfona jest bez wątpienia momentem przyjemnym, o tyle migracja wszystkich najważniejszych plików i aplikacji to operacja, do której należy się przygotować. Zastanawiacie się jak przenieść dane na nowy telefon? Jak przenieść dane z telefonu na telefon z Androidem? Odpowiadamy!

Dzisiaj zmiana telefonu już nie jest aż tak wymagającym zajęciem, jak jeszcze kilka lat temu. Wszystko dzięki serwisom i aplikacjom działającym w chmurze. Książka kontaktów, zdjęcia, progres w naszych grach i aplikacjach do nauki, wszystko oparte jest na zarządzaniu w zewnętrznych serwerach. Jednak nie możemy przyjmować za pewnik, że wszystkie nasze kluczowe dane przetrzymywane są w chmurze.

Zanim zmienimy telefon, powinniśmy upewnić się, czy mamy włączoną synchronizację kont i czy zaakceptowaliśmy odpowiednie zgody. W przypadku tak ważnych informacji jak zgromadzone kontakty czy zdjęcia, musimy mieć pewność, że wszystko zostało odpowiednio zabezpieczone.

Przenoszenie danych z telefonu na telefon: książka telefoniczna

Bez wątpienia podczas migracji na nowy telefon najbardziej będzie zależało nam na naszej książce kontaktów. Na szczęście numery telefonów w smartfonach z Androidem posiadają synchronizację z kontem Google, które konieczne jest do korzystania z tym systemem operacyjnym. Zanim rozpoczniemy przenoszenie danych na telefon, warto upewnić się, że konto Google, które podaliśmy podczas pierwszego uruchomienia urządzenia, jest rzeczywiście naszym kontem, do którego posiadamy login i hasło. Po drugie, należy sprawdzić, czy wyraziliśmy zgodę na robienie kopii zapasowej naszej książki adresowej. Aby to zrobić, należy przejść do menu: Ustawienia -> Konta -> Google i wybrać pozycję synchronizowania kontaktów.

Jeżeli tak, podczas konfigurowania nowej słuchawki, telefony do naszych znajomych i współpracowników zaciągnął się samoistnie. Oczywiście, stanie się to pod warunkiem, że użyjemy tego samego konta do rejestracji urządzenia, bądź dodamy je jako kolejne z używanych kont. Jeżeli jesteśmy wyjątkowo wyczuleni na punkcie kilku kluczowych telefonów, zawsze można sprawdzić jakie numery telefonów przetrzymywane są na serwerach Google pod adresem:

Jak system z robotem w logo może ułatwić nam przenoszenie danych? Android posiada wewnętrzny mechanizm do synchronizacji z pomocą którego, można przenosić do chmury także informacje dotyczące usług Google Fit, Gmail’a, Kalendarza, przeglądarki Chrome oraz folderów lokalnych połączonych z Dyskiem Google.

Warto jednak pamiętać, że wielu producentów telefonów posiada własne chmury, w których przetrzymuje kontakty zapisywane na telefonie. Istnieje także możliwość przypisywania numerów fizycznie do karty SIM. Dlatego przed zmianą urządzenia upewnijmy się w książce kontaktów, z którego sposobu korzystamy.

Jak przenieść konwersacje i SMS-y na nowy telefon?

Drugim kluczowym archiwum cyfrowym, które chcielibyśmy przenieść na nowe urządzenie jest historia konwersacji. O ile z popularnymi komunikatorami typu Messenger czy What’s App nie powinno być kłopotu, o tyle z SMS-ami sprawa nie wygląda już tak prosto. W tym aspekcie po raz kolejny z pomocą przychodzi Google ze swoimi Wiadomościami (Messages). Aplikacja ta samoczynnie dokonuje backupu naszych wiadomości, a do tego umożliwia wysyłanie SMS-ów z poziomu komputera, co ułatwia pracę bez konieczności odrywania się od laptopa.

Jeżeli jednak nie chcemy, aby Google miał dostęp do wszystkich kluczowych informacji o nas, możemy posłużyć się aplikacją SMS Backup & Restore. Przeniesie ona nasze wiadomości SMS wraz z historią połączeń zapisanych na urządzeniu. W kilku prostych krokach możliwe jest zapisanie wszystkich elementów skrzynek w jednym pliku, a następnie szybkie odtworzenie struktury wiadomości na innym telefonie z systemem Android.

Spodobał Ci się ten materiał i masz ochotę na więcej? Dołącz do Newslettera Sektor 3.0! Co dwa tygodnie otrzymasz od nas wiadomości z nowymi artykułami z bloga i treści przygotowane specjalnie dla subskrybentów. Zero spamu, słowo!

Zdjęcia + kopiowanie danych + Android = ?

Kolejnym ważnym elementem każdego telefonu są nasze zdjęcia i filmy. Upamiętnianie chwil w cyfrowej postaci to jeden z głównych powodów, dla których często decydujemy się kupić nowy telefon. Najszybszym sposobem przeniesienia multimediów będzie skorzystanie po raz kolejny z aplikacji Google’a czyli Zdjęć, o której więcej pisaliśmy tutaj.

Za pomocą Zdjęć Google możemy w prosty sposób zsynchronizować wszystkie nasze fotografie i przeglądać je nie tylko na telefonach i tabletach, ale również w przeglądarce (polecamy głównie ze względu na inteligentne wyszukiwanie wspomagane AI).

W tym celu musimy mieć w aplikacji włączoną synchronizację. Warto jednak pamiętać, że zdjęcia nie będą przechowywane w oryginalnej rozdzielczości, a w okrojonym formacie 1920×1080. Za zdjęcia w pełnej rozdzielczości, trzeba zapłacić zgodnie z cennikiem przestrzeni Dysku Google.

Jeżeli nie mamy włączonej synchronizacji, nie polecam robić tego tuż przed migracją na nowy telefon, ze względu na czas ewentualnej wysyłki wszystkich zdjęć zapisanych na urządzeniu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie przenoszenie danych z telefonu na telefon z pośrednictwem komputera. Można to zrobić poprzez interfejs USB, kopiując pliki z telefonu na nośniki fizyczny. Przy okazji będziemy mieli pewność, że zdjęcia przekopiowane zostaną w natywnej rozdzielczości.

Synchronizacja kont

Synchronizacja z kontem Google, poza kopią zapasową kontaktów, daje także kilka innych możliwości, m.in. kopię e-maili z usługi Gmail, wydarzeń z kalendarza, zakładek z przeglądarki Chrome, listy aplikacji zainstalowanych na urządzeniu, a także niektórych ustawień smartfona np. haseł do sieci Wi-Fi, tapety. W zakładce Konta możemy sprawdzić, które aplikacje są synchronizowane, dzięki temu będziemy mieli pewność, że pojawią się dokładnie w takim samym stanie na nowym telefonie.

Zadzwoń do mnie, straciłem wszystkie kontakty – słyszymy czasem od posiadaczy nowych telefonów. Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi przenoszenie danych z telefonu na telefon nie będzie już obarczone stresem ani wypadkami przy pracy a najcenniejsze informacje będą zawsze bezpieczne w Twojej kieszeni.

Przeczytaj także:

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment