Jak zainstalować aplikacje Android na Windows w prosty sposób?

Jak w prosty sposób uruchamiać aplikacje Androida w Windows 11? W poniższym artykule wyjaśnimy, jak uruchomić jak najwięcej aplikacji Androida na Windows 11 PC w znacznie prostszy sposób (opcja nr 1) oraz dokonamy porównania ze sposobem ustawień manualnych (opcja nr 2).

przez Zuza | Zaktualizowany 09.08.2022 | przez Zuza

Nowo wydany (5 października) system operacyjny Windows 11 posiada ekscytującą funkcję natywnego uruchamiania aplikacji Androida. To oznacza, że od teraz można na nim uruchamiać aplikacje z Androida, takie jak Tik Tok, WhatsApp i grać w gry mobilne z Androida natywnie na Windows PC. Jednak oficjalne zaimplementowanie zostało ograniczone do Amazon Appstore (na kontach w USA) wraz z mniej niż 50 aplikacjami w fazie wstępnej. Dodatkowo, ustawienia i wymagania mogą wydawać się nieco skomplikowane.W poniższym artykule wyjaśnimy, jak uruchomić jak najwięcej aplikacji Androida na Windows 11 PC w znacznie prostszy sposób (opcja nr 1) oraz dokonamy porównania ze sposobem ustawień manualnych (opcja nr 2).

Do przygotowania: Upewnij się, że Windows Subsystem for Android jest zainstalowany na PC z Windows 11. Możesz kliknąć w link i zainstalować go, postępując zgodnie ze wskazówkami firmy Microsoft. Zainstalowanie programu WSA jest dość proste. Sporządziliśmy listę kroków, które należy wykonać, aby zdobyć WSA.

Dołącz do Windows Insider Program przez rejestrację i wypełnienie potrzebnych informacji Po zarejestrowaniu się otwórz Windows Update i wybierz ustawienie insidera jako "Kanał beta",

co umożliwi dostęp do uruchomionych aplikacji na Androida. Pobierz i zainstaluj Windows Subsystem for Android

Opcja 1: Zainstaluj aplikacje Androida na Windows 11 za pomocą IObit Uninstaller【Zalecane】

Ta metoda jest dla tych,którzy nie posiadają konta w sklepie Amazon i chcą uruchomić jak najwięcej aplikacji na Androida w Win 11. Użycie IObit Uninstaller do instalowania aplikacji Androida na Windows 11 może zaoszczędzić mnóstwo czasu, ponieważnie ma potrzeby pobierania wielu zasobów z różnych platform. Ten opracowany przez IObit Uninstaller wbudowany instalator APK posiada zintegrowany proces instalacji APK, a jedyne, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z instrukcjami.

Krok 1: Otwórz IObit Uninstaller (jeśli korzystasz ze starszej wersji, do włączenia tej funkcji musisz uaktualnić do wersji 11.2) i znajdź "Aplikacje na Androida" na karcie "Program" i kliknij "Zainstaluj pliki Apk"

Krok 2: Pobierz narzędzie Google ADB (Android Debugging Bridge) przez kliknięcie przycisku "Pobierz". Po zakończeniu pobierania ADB kliknij "Włącz", aby włączyć"Opcje programisty" w WSA.

Zostaniesz przekierowany do "Ustawień" WSA, gdzie musisz włączyć "Opcje programisty".

Krok 3: Teraz możesz zainstalować aplikacje na Androida, przez przeciąganie lub dodawanie dowolnych plików APK za pomocą instalatora APK w IObit Uninstaller.

Pliki APK zostaną zainstalowane w systemie w sposób automatyczny, a gdy instalacja zostanie ukończona, kliknij przycisk "Uruchom teraz", aby natychmiast włączyć aplikacje Androida na Windows!

W celu szybkiej instalacji plików APK, zaznacz pole "Skojarz i zainstaluj pliki APK za pomocą IObit Uninstaller". Następnym razem po dwukrotnym kliknięciu dowolnego pliku APK, zainstaluje się bezpośrednio przez IObit Uninstaller-Instalator APK. Aplikacje Androida na Windows 11 mogą zostać w prosty sposób odinstalowane również za pomocą IObit Uninstaller.

Opcja 2: Ręczne przesyłanie w celu instalacji aplikacji Androida na Windows 11

Ta metoda dotyczy tych, którzy nie mają konta w sklepie Amazon i chcą zainstalować jak najwięcej aplikacji na Androida przez ręczne przesyłanie podsystemów, aby uruchomić aplikacje Androida na Windows 11 PC. Jeśli nie masz dostępu do sklepu Amazon (region USA), będziesz musiał ręcznie pobrać pliki APK i zainstalować je za pomocą wiersza poleceń Cmd.

Krok 1: Najpierw upewnij się, że Windows Subsystem for Android został zainstalowany na Twoim komputerze, a następnie ręcznie zainstaluj platformę Google ADB klikając link "Pobierz SDK Platform-Tools for Windows".Ten proces konfiguracji ADB może potrwać kilka minut, więc zdecydowanie zalecamy skorzystanie z nr Opcji 1.

Krok 2: Po pomyślnym pobraniu i rozpakowaniu znajdź plik ADB. exe. Następnie naciśnij Win+R, aby otworzyć "Uruchom", wpisz "cmd", a otworzy się wiersz poleceń, gdzie możesz ręcznie wprowadzać komendy. Wpisz polecenie "CD xxx(ścieżka, gdzie został rozpakowany plik ADB)", aby zmienić folder na ten zawierający plik Po wykonaniu tej czynności jesteś gotowy do wpisania polecenia, dzięki któremu połączysz ADB i WSA ze sobą.

~

Krok 3: Przejdź do "Ustawień" WSA i włącz "Opcje programisty", skopiuj poniższy adres IP i wróć do cmd.

Krok 4: Wpisz connect adres IP (który wcześniej skopiowałeś)" i naciśnij Enter. W tym momencie WAS został podłączony do ADB.

Krok 5: Teraz możesz zainstalować dowolne pliki APK z platformy APK i aplikacje Androida na Windows z systemem Windows 11 poprzez wpisanie "ADB install nazwa pliku APK (wklej ścieżkę, w tym przypadku używamyD:TFT Teamfight jako przykładowy pliku apk, więc wprowadź "D:TFT Teamfight i wciśnij Enter. Po zakończeniu instalacji manualnej, aplikacje na Androida znajdziesz w menu Start.

Gdy instalacja manualna zostanie zakończona, aplikacje Androida na Windows znajdziesz w menu Start. Pobierz IObit Uninstaller jeśli preferujesz prostszy sposób instalacji jak największej liczby aplikacji Androida na Windows 11.

Windows 11: Chcesz aplikacje z Androida? Musisz spełnić wymagania

Windows 11 wkrótce wprowadzi zapowiadaną obsługę aplikacji z Androida. Ta jednak nie będzie dostępna dla wszystkich. Okazuje się, że trzeba spełnić określone wymagania.

Przy zapowiedzi systemu Windows 11 jedną z najbardziej komentowanych nowości była obsługa aplikacji z Androida. W tym celu Microsoft nawiązał współpracę z Amazonem, który ma własnym sklep z aplikacjami.

Windows 11 — wymagania aplikacji z Androida

Z czasem okazało się, że obsługa aplikacji z Androida nie będzie dostępna na premierę Windowsa 11. Na tego typu funkcję musieliśmy trochę poczekać, ale już jest dostępna na pierwszych komputerach (na razie tylko w USA). Trzeba jednak spełnić określone wymagania, aby móc korzystać z mobilnych aplikacji na swoim komputerze.

Na oficjalnej stronie Microsoft pojawiły się wymagania, jakie trzeba spełnić w przypadku chęci korzystania na Windows 11 z androidowych aplikacji. To między innymi procesor Intel Core i3 8. generacji lub AMD Ryzen 3000, a w przypadku laptopów Qualcomm Snapdragon 8c. Poza tym musisz mieć dysk SSD oraz przynajmniej 8 GB pamięci RAM, chociaż rekomendowane jest aż 16 GB.

Jak widać, aplikacje z Androida mają dość wysokie wymagania na Windowsie 11. Pytanie brzmi — czy jeśli ich nie spełniamy, to w ogóle nie uda się ich uruchomić, czy po prostu będą działać słabo? Stawiałbym na to drugie, ale nie ma co do tego pewności.

Jeśli chcecie na Windows 11 korzystać z aplikacji z Androida, to musicie udać się do Microsoft Store i stamtąd zainstalować Amazon Appstore. Ten, póki co, dostępny jest jedynie w USA.

Zobacz: Granie na Windows 11 ma być lepsze. Co się zmieniło?

Zobacz: Windows 11 wprowadza nowość w ustawieniach wprost z iOS

Google News Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na

Źródło zdjęć: rawf8 / Microsoft

Źródło tekstu: Microsoft

Jak instalować aplikacje na Androida w Windows 11 | APK

Jedną z głównych funkcji systemu Windows 11 jest możliwość instalowania aplikacji na Androida w systemie operacyjnym Microsoft na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Jednak po wydaniu systemu Windows 11 użytkownicy byli bardzo rozczarowani, gdy zdali sobie sprawę, że ta funkcja nie została uwzględniona w pierwszej wydanej wersji systemu Windows 11. Na szczęście, jest już na to sposób.

Powiązane: Windows 11: Pobierz/zainstaluj podsystem Windows dla Androida

W systemie Windows 11 można teraz instalować i uruchamiać aplikacje na Androida. W tej chwili opcja ta jest dostępna dla użytkowników kanału deweloperskiego (programistów) zarejestrowanych w kanale Beta programu Windows Insider Preview przy użyciu podsystemu Windows dla systemu Android (WSA) i sklepu z aplikacjami Amazon.

Podsystem Windows dla Androida zapewnia środowisko wirtualizacji, a Amazon Appstore dostarcza aplikację. Jednak wielu użytkowników woli korzystać z aplikacji na Androida w formacie APK niezależnie od sklepu Amazon. Cóż, jest to również możliwe, ponieważ możesz pobierać aplikacje apk na Androida i korzystać z nich (na przykład Gmail, Twitter i praktycznie każdą aplikację) za pomocą narzędzia innej firmy znanego jako instalator ADB.

W tym samouczku pokażemy Ci krok po kroku, jak zainstalować aplikacje na Androida na komputerze z systemem Windows 11 bez aplikacji należących do Amazon Appstore. Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego WSA na swoim komputerze i chcesz zainstalować aplikacje na Androida w systemie Windows 11, oto jak to zrobić:

Jak pobrać i zainstalować dowolną aplikację na Androida w systemie Windows 11 od teraz i z dowolnego kraju.

1. Pierwszą rzeczą będzie pobranie i zainstalowanie podsystemu Windows dla systemu Android w systemie Windows 11, co można zrobić za pomocą następującego łącza: Podsystem systemu Windows dla systemu Android w systemie Windows 11.

2. Następnie musisz pobrać aplikację na Androida w formacie APK z dowolnej strony internetowej, takiej jak Apk Mirror.

3. Następnie przejdź do strony internetowej instalatora ADB.

4. W sekcji „ADB i fastboot” kliknij przycisk Pobierz dla systemu Windows.

5. Po pobraniu pliku ZIP rozpakuj go do folderu.

6. Plik APK pobranej aplikacji należy przenieść z folderu Pobrane do folderu ADB właśnie wyodrębnionego z nazwą: platform-tools

7. Przed rozpoczęciem instalacji najpierw musisz aktywować platformy wirtualizacji dla Windows 11, musisz wyszukać: Włącz lub Wyłącz Funkcje systemu Windows

8. Po otwarciu tych ustawień upewnij się, że pola dla następujących opcji są zaznaczone przed kliknięciem OK w celu zapisania nowych ustawień:

Platforma maszyn wirtualnych.

Platforma funkcji Hypervisor systemu Windows

9. W celu znalezienia podekosystemu systemu Windows dla systemu Android, należy użyć funkcji wyszukiwania systemu Windows 11: Windows Subsystem for Android

10. Gdy podekosystem pojawi się w wynikach wyszukiwania, należy go dwukrotnie kliknąć, aby otworzyć jego konfigurację.

11. Na ekranie konfiguracji podsystemu Windows dla systemu Android należy aktywować przełącznik opcji: Tryb programisty.

Ważna uwaga: Musisz kliknąć opcję Zarządzaj ustawieniami dewelopera, aby uruchomić WSA w systemie Windows 11. Za pierwszym razem będziesz musiał zezwolić aplikacji na dostęp przez zaporę Windows Defender.

12. Teraz na głównym ekranie konfiguracji będziesz musiał kliknąć Odśwież w konfiguracji „Adres IP”.

13. Automatycznie zobaczysz, jak przycisk Aktualizuj zmieni swoją nazwę i musisz kliknąć Kopiuj, aby skopiować adres IP maszyny wirtualnej Windows Subsystem for Android do schowka.

14. Następnie będziesz musiał otworzyć CMD lub Wiersz Polecenia jako Administrator.

15. Gdy pojawi się okno CMD, musisz wprowadzić następujące polecenie:

cd C:użytkownicyNazwaUżytkownikaNazwaFolderu

Ważna uwaga: Ścieżka polecenia musi zostać zmieniona na dokładną ścieżkę, w której znajduje się poprzednio pobrane i wyodrębnione narzędzie ADB. W moim przypadku jest to: C:UsersJashaDownloads platform-tools

16. Po naciśnięciu klawisza Enter, będziesz musiał wprowadzić to drugie polecenie:

adb connect 172.29.50.143

Ważna uwaga: adres IP musi zostać zastąpiony rzeczywistym adresem IP skopiowanym z ekranu konfiguracji podsystemu Windows dla systemu Android.

17. Po wykonaniu powyższego polecenia będziesz musiał zainstalować pobraną aplikację Andorid apk i przenieść się do folderu ADB. W tym celu będziesz musiał wykonać następujące polecenie:

adb install line.apk

Ważna uwaga: W tym poleceniu musisz zastąpić nazwę pliku apk nazwą pobranej aplikacji apk, którą chcesz zainstalować.

18. Po wykonaniu tych kroków aplikacja na Androida zostanie zainstalowana w systemie Windows 11 i będzie dostępna w menu Start, jak każda inna aplikacja.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment