Najczęstsze poprawki aplikacji Dropbox na Androida

Ten artykuł zawiera kroki rozwiązywania problemów w kwestiach, które możesz napotkać podczas korzystania z aplikacji Dropbox dla systemu Android.

Dlaczego moje pliki nie chcą się otworzyć?

Jeśli nie możesz otworzyć plików zapisanych w aplikacji Dropbox na Androida, to może się tak dziać dlatego, że sam plik został uszkodzony. Spróbuj wyświetlić plik za pomocą zewnętrznej aplikacji, aby przekonać się, czy jest to problem z plikiem:

Otwórz aplikację Dropbox i przejdź do pliku. Stuknij w strzałkę znajdującą się po prawej stronie pliku. Przewiń w górę i wybierz opcję Eksportuj. Wybierz odpowiednią aplikację do otwierania pliku (na przykład, jeśli eksportujesz zdjęcie, wybierz aplikację do wyświetlania zdjęć).

Jeśli nie możesz wyświetlić pliku w innej aplikacji, plik może być uszkodzony. W takim przypadku nie uda Ci się też wyświetlić pliku w aplikacji Dropbox.

Co zrobić, jeśli nie mogę otworzyć, wyświetlić, przesłać ani pobrać pliku w aplikacji Dropbox na Androida?

Aplikacja Dropbox dla systemu Android wymaga połączenia z internetem, aby otworzyć, wyświetlić i przesyłać/pobierać pliki. Jeśli nie możesz wykonać jtych czynności, upewnij się, że masz mocne połączenie z WiFi lub połączenie komórkowe i spróbuj załadować plik ponownie.

Jeśli masz połączenie z internetem i nadal występują u Ciebie problemy, spróbuj się wylogować i zalogować ponownie:

Stuknij ikonę menu (poziome linie) w lewym górnym rogu, a następnie stuknij Ustawienia. Stuknij Wyloguj się z Dropbox.

Uwaga: w grudniu 2021 r. usunęliśmy funkcję albumów z aplikacji na Androida. Ta zmiana nie spowodowała usunięcia zdjęć ani filmów przesłanych do aplikacji. Przesłane zdjęcia i filmy nadal możesz znaleźć na karcie Zdjęcia lub pod adresem

Czy moje pobieranie/przesyłanie nie udaje się ze względu na rozmiar pliku?

Możesz napotkać problemy z pobieraniem dużych plików za pomocą aplikacji Dropbox na urządzeniu mobilnym. Niestety nasze aplikacje mobilne nie mają funkcji wznawiania pobierania, przez co duże pliki (zazwyczaj większe niż 100 MB) mogą nie pobrać się poprawnie. Szczególnie może to mieć miejsce podczas połączenia mobilnego, gdzie łączność może być przerywana.

Jeśli przesyłanie nie udaje się na urządzeniu mobilnym, możesz spróbować przesłać plik za pomocą aplikacji komputerowej Dropbox. Aplikacja komputerowa Dropbox radzi sobie z plikami i folderami dowolnego rozmiaru w dowolnej liczbie. Jeśli nie masz zainstalowanego Dropbox na komputerze, możesz pobrać aplikację i zalogować się przy użyciu danych Twojego konta Dropbox.

Jak mogę anulować przesyłanie?

Przejdź do pliku. Stuknij w strzałkę znajdującą się po prawej stronie obok nazwy pliku. Wybierz Anuluj. Powtórz czynność z innymi plikami, których przesyłanie chcesz zatrzymać.

Wydaje mi się, że mam problem z buforowaniem — co mam zrobić?

Kwestie problemów z buforowaniem można naprawić poprzez ponowne zainstalowanie aplikacji Dropbox na Androida, ale możesz również ręcznie wyczyścić swoją pamięć podręczną:

Uruchom aplikację Dropbox. Stuknij ikonę menu (poziome linie) w lewym górnym rogu, a następnie stuknij Ustawienia. Przewiń na dół do sekcji Funkcje zaawansowane i stuknij polecenie Wyczyść pamięć podręczną.

Jak wyczyścić historię wyszukiwania?

Instalacja aplikacji w systemie Android

Jak zainstalować aplikacje w systemie mobilnym Android

Instalacja aplikacji z komputera na telefon:

System Google'a standardowo nie posiada eksploratora plików, służącego do instalacji aplikacji z nośników zewnętrznych. Jednym z rozwiązań tego problemu jest pobranie oraz zainstalowanie dowolnej przeglądarki plików z Google Play. Dzięki temu samouczkowi dowiesz się o tym jak zainstalować aplikacje w systemie Android. Osoby nie mające dostępu do sieci WiFi, mogą to zrobić za pomocą komputera.

Aplikacja, na której przykładzie przedstawimy instalację to Astro File Manager. Dzięki niej będziemy mogli instalować programy z karty pamięci.

Zanim rozpoczniesz proces instalacji przygotuj kabel USB, ADB installer oraz Astro File Manager, sterownik do telefonu.

W pierwszym kroku włącz tryb Debugowania USB, aby tego dokonać kolejno wejdź w Ustawienia > Aplikacje> Dla programistów > na końcu zaznacz funkcję Debugowanie USB. Zatwierdź nowe ustawienia.

Będziesz też potrzebował sterowników, jeżeli ich nie masz, znajdziesz je na stronie domowej producenta. Kiedy już je pobierzesz podłącz telefon. W przypadku, gdy nie posiadasz zainstalowanych sterowników wybierz opcję Dodaj z dysku. Wybierz ścieżkę prowadzącą do katalogu na dysku zawierającego ściągnięte wcześniej przez ciebie sterowniki.

Następnie pobierz program ADB jak i aplikację Astro File Manager oraz rozpakuj je w wybranym przez ciebie miejscu na dysku.

W chwili, gdy włączysz tryb debugowania USB, zainstalujesz sterowniki oraz wypakujesz program ADB oraz Astro File manager możesz rozpocząć instalację. Wejdź w Start>Uruchom>cmd. Ujrzysz czarna konsolę.

Musisz dostać się do folderu adb - scieżka dostępu do folderu np. cd Desktopadb

Będąc już w folderze adb wpisz: install astro.apk"Po wykonaniu powyższych czynności możesz już odpiąć telefon, aby móc w pełni korzystać z funkcjonalności programu Astro File Manager tj. instalować oraz przeglądać pliki .

Wszelkie problemy związane z instalacją aplikacji w systemie Android możesz zgłaszać na Forum PC Formatu.

Jak instalować zewnętrzne pliki APK na Androidzie

Obecnie smartfony oraz tablety z systemem operacyjnym Android to chyba najpopularniejsze urządzenia elektroniczne. Dziś, szczerze mówiąc, ciężko byłoby sobie wyobrazić bez nich życie. To przede wszystkim za sprawą szeregu dostępnych do pobrania aplikacji - zarówno płatnych, jak i tych darmowych. Większość z nich znajduje się w oficjalnym sklepie Google Play. Niemniej jednak, są takich, których na próżno tam szukać. Bądź też takie, które zostały usunięte z Google, ale można je pobrać, jako pliki zewnętrzne APK na przykład na stronie producenta. Poniższy teks przybliży Wam sposób w jaki możemy samodzielnie instalować zewnętrzne pliki APK na urządzeniu z systemem Android.

APK, to nić innego, jak Android Package - czyli plik podobny do popularnych JAR w nieco starszych telefonach komórkowych. Podobnie, jak programy czy gry komputerowe na CD, zawiera wszystkie dane instalacyjne dla danej aplikacji. Jeśli już uda nam się zdobyć plik APK z pożądaną grą lub aplikacją należy pamiętać, że niektóre źródła w sieci udostępniają tego typu rzeczy nielegalnie, więc najpierw polecamy sprawdzić wiarygodność strony internetowej bądź użytkownika udostępniającego nam oprogramowanie.

Jeśli już upewnimy się, że to pochodzi z legalnego źródła bez obaw możemy przejść do czynności instalacyjnych.

Podłączany nasz smartfon lub tablet do komputera za pomocą kabla USB (Windows XP oraz Windows 7). Następnie po wykryciu go przez system operacyjny przenosimy pobrany plik APK do pamięci wewnętrznej urządzenia mobilnego. Teraz odłączamy kabel i w menu smartfona wyszukujemy katalog, do którego przed chwilą "zrzuciliśmy" APK. Najlepiej w tym celu posłużyć się jednym z dostępnych za darmo na łamach Google Play menadżerów plików dla systemu Android. Po znalezieniu naszej aplikacji, uruchamiamy plik APK i postępujemy według instrukcji wyświetlanych na ekranie. Dosłownie po kilku-kilkunastu sekundach powinniśmy się cieszyć nowym programem/grą.

Warto jednak wiedzieć, że bardzo często producenci urządzeń mobilnych fabrycznie włączają w nich zabezpieczenia chroniące przez instalacją nieznanego oprogramowania. W takiej sytuacji należy najpierw wejść w USTAWIENIA, następnie wybrać Aplikacje i zaznaczyć opcję Instalacja z nieznanych źródeł. Po tej zmianie nie powinniśmy mieć problemów z instalowaniem zewnętrznych plików APK.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment