Pierwszym krokiem do nauki programowania na Androida jest zbudowanie środowiska programistycznego Androida. Jak więc właściwie zbudować środowisko programistyczne Androida? Teraz przedstawmy to szczegółowo.

 

Cztery kroki i procesy do zbudowania środowiska programistycznego Androida.

Pierwszym krokiem jest zainstalowanie JDK. Osoby, które nauczyły się programowania, wiedziałyby, że JDK jest rdzeniem JAVA. Po zainstalowaniu musisz zmienić ścieżkę instalacji JAVA JDK. Dobrze jest ustawić zmienne środowiskowe. (Możesz go również zainstalować w domyślnej ścieżce. Ale musisz ustawić zmienne środowiskowe w tej samej ścieżce.) Po instalacji kliknij DALEJ, a następnie kliknij OK.

Drugim krokiem jest zainstalowanie Eclipse. Eclipse to zintegrowane środowisko programistyczne do programowania w JAVA i Android.

Trzecim krokiem jest zainstalowanie Android SDK. Rozpakuj android-sdk_r15-windows. Kliknij dwukrotnie SDK Manager i załaduj preinstalowaną wersję Androida. Kliknij Zainstaluj 4 pakiety. Wybierz Akceptuj i kliknij Zainstaluj. Wybierz preinstalowaną wersję Androida i rozpocznij instalację. Wybierz pozostałe kroki w domyślny sposób instalacji. Aby zainstalować Android SDK, należy użyć narzędzi programistycznych zawartych w Android SDK. W ten sposób można ustawić w ścieżce zmienne zmiennych środowiskowych systemu. Następnie musisz dodać narzędzia platformy i ścieżki Android SDK w zmiennych. W tym kroku musisz upewnić się, że wszystkie wstawione ścieżki są poprawne.

Czwartym krokiem jest zainstalowanie ADT. Jest dostosowywany przez zespół programistów Androida dla środowiska eclipse IDE. Sprawiłoby to, że uruchamianie i samodzielne budowanie aplikacji na Androida byłoby szybsze i wygodniejsze.

 

Poniżej znajduje się metoda instalacji wtyczki ADT online.

 

Skonfiguruj pierwszy projekt na Androida.

Po wykonaniu wszystkich tych kroków budowane jest całe środowisko programistyczne Androida. Chociaż cały proces jest nieco skomplikowany, wszystkie kroki do zbudowania są szczegółowe. Nawet początkujący może to łatwo wyjaśnić.

Tags:
Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment