Android 11 – jakie są nowe funkcje i kiedy data premiery?

Google co sezon stara się obdarowywać nas nową wersją systemu Android. W roku 2019 mieliśmy do czynienia z 10 edycją tego oprogramowania. System giganta z Mountain View wreszcie doczekał się rebrandingu, który pociągnął za sobą nowy wygląd szaty graficznej. Zmiany te przeniesiono do najnowszego Androida 11. Oprócz tego wprowadzono niewielkie, lecz odczuwalne poprawki w kwestii interfejsu. Dodano kilka przydatnych funkcji takie jak wsparcie dla 5G. Kropkę nad i stanowi przyznanie użytkownikowi większej kontroli nad aplikacjami niż w latach ubiegłych. Co przygotowano na rok obecny? O wadach i zaletach jedenastki opowiemy w poniższym wpisie.

Jaka jest data premiery Androida 11?

Google po licznych prezentacjach i beta-testach w końcu zdecydował się wypuścić Androida 11 na światło dzienne. Pierwsza data premiery Android 11 miała miejsce 8 września 2020 roku. Jak zwykle pierwsze w kolejce były flagowce Pixel – tego samego dnia – wybrane modele od Xiaomi, Realme, OPPO i OnePlusa. W grudniu na aktualizację zdecydował się Samsung ze swoim One UI 3.0, Motorola, LG, Nokia, Sony i pozostałe firmy.

Co nowego znajdzie się w Androidze 11?

Android 11 to premiera, którą można określić jako poprawkę interfejsu Androida 10 od użytecznej strony. Co nowego wprowadza Android 11, czego nie znaliśmy u poprzedników? Oto najważniejsze pozycje:

wiadomości SMS z domyślnej aplikacji po otrzymaniu są teraz wyświetlane w postaci ruchomych dymków (kółek z awatarem),

wiadomości z każdej aplikacji mają swój priorytet (sami go nadajemy), a po otrzymaniu trafiają do swojej kategorii (ciche lub ważne),

dodano natywną funkcję nagrywania ekranu dostępną z poziomu menu podręcznego,

odtwarzanie ścieżki dźwiękowej w aplikacji można teraz kontrolować z poziomu interfejsu menu podręcznego,

dodano planowanie i automatyczne uruchamianie trybu ciemnego w wybranych godzinach i dniach,

wzbogacono możliwości kontrolowania telefonu za pomocą swojego głosu – po chwili nauki będziemy w stanie wysyłać wiadomości bez dotykania telefonu, ustawiać budziki za pomocą numerków, które będą przypisane do poszczególnych opcji,

dodano możliwość nadania wyłącznie jednorazowych uprawnień aplikacji (np. do lokalizacji, mikrofonu, kamery).

Android 11 funkcje posiada dość przydatne. W tej aktualizacji postawiono głównie na kategorie usability oraz accessibility. Urządzenia jest łatwiej sterować, a przy tym dają nam więcej kontroli. Nie musimy już pobierać specjalnego screen recordera ze sklepu Play ani manualnie odbierać aplikacji uprawnień, bo te mogą być jednorazowe.

Czy smartfon dostanie aktualizacje do Androida 11?

Aktualizacja do androida 11 nie jest dostępna dla wszystkich. Tradycyjnie najnowsza wersja systemu została stworzona z myślą o urządzeniach obecnej generacji. Można się spodziewać aktualizacji, jeśli kupiliśmy smartfon wyprodukowany w 2020 roku bądź później.

Dlaczego warto aktualizować smartfon do nowszych wersji?

Wiemy już co nowego wnosi najnowsza premiera najpopularniejszego na świecie systemu mobilnego. Czy warto instalować android 11? Jako że system na rynku istnieje dopiero od kilku miesięcy, musimy liczyć się z faktem, że jego stabilność w niektórych momentach może być ograniczona. Użytkownicy od czasu do czasu zgłaszają niewielkie bugi np. przy połączeniu z Bluetooth, przy przyznawaniu uprawnień aplikacji czy uzyskiwaniu dostępu do plików systemowych. Stale ukazują się poprawki oraz wersje stabilne, jednak minie jeszcze kilka dłuższych chwil nim Android 11 będzie można uznać za stabilny w przypadku wszystkich modeli. Warto jednak go pobrać, jeśli korzystamy z urządzeń Pixel, Xiaomi, OPPO czy OnePlus.

Aktualizacja Android: Jak uaktualnić do nowej wersji, wykonaj wycofanie? Hyde szczegółowo. Jak zaktualizować Android - odbijaj smartfon do najnowszej wersji, aby zaktualizować Android 4.0 4 do najnows

Aktualizacja Android: Jak uaktualnić do nowej wersji, wykonaj wycofanie? Hyde szczegółowo. Jak zaktualizować Android - odbijaj smartfon do najnowszej wersji, aby zaktualizować Android 4.0 4 do najnowszej wersji

Jak zaktualizować dowolny telefon do Androida najnowszej wersji - wszystkie najskuteczniejsze sposoby w jednym artykule! Świat nie stoi wciąż, a to w pełni odnosi się do oprogramowania gadżetów mobilnych. W przypadku systemów operacyjnych aktualizacje są regularnie rozwijane, które są zaprojektowane tak, aby wyeliminować zidentyfikowane wady przestarzałego systemu. Poniżej znajduje się podręcznik odświeżenia dotyczące urządzeń na platformie android.

Niedoświadczeni właściciele urządzeń mobilnych są często wynegocjowane przez procedurę aktualizacji systemu operacyjnego, co prowadzi do niestabilności urządzenia, zmniejszenie liczby obsługiwanych programów itp. Dlatego odpowiedź na pytanie: "Zaktualizuj Android?" Jest oczywiste. Tak, jeśli to możliwe, funkcje sprzętowe telefonu lub tabletu spełniają wymagania nowej powłoki.

Należy zauważyć, że większość programów jest "zaostrzona" w obecnych modyfikacjach Android. W przestarzałej wersjach systemu operacyjnego znaczna ilość oprogramowania może funkcjonować nie jest poprawnie uruchomiony w ogóle.

Producenci urządzeń mobilnych regularnie przeprowadzają planowane prace na identyfikację i wyeliminowanie niedociągnięć we wczesnych modyfikacjach systemu operacyjnego, a także wytwarzają dodatek systemowy z nowymi funkcjami, które ułatwiają wykorzystanie gadżetu przez użytkownika i zapewniając efektywność energetyczną.

Ale nie tylko producent pracuje w tym kierunku. Specjaliści firm trzecich produkują również niestandardowe oprogramowanie układowe, które czasami przekraczają wydajność i lakoniczność wyposażenia zewnętrznego oficjalnego oprogramowania. Głównymi wadami oprogramowania układowego trzecich jest usuwaniem usługi gwarancyjnej urządzenia przez producenta natychmiast po zainstalowaniu nieformalnego oprogramowania, a także incydentów "leżą" gadżetu po procedurze wykonywanej przez niedoświadczonych użytkowników.

Od wad aktualizacji licencjonowanych modyfikacji oprogramowania układowego należy zauważyć, równoległa instalacja dużej liczby mediów, które nie wymagają właściciela telefonu lub tabletu. Bez korzeniowych praw nie można ich usunąć z systemu. Ponadto, po aktualizacji, niektóre ikony na ekranie głównym mogą uszkodzić, ale oznacza to, że będzie to konieczne po prostu z rynku, aby ustalić ich bardziej zaawansowane odpowiedniki.

Działania przygotowawcze przed wykonaniem procedury

Przed aktualizacją wersji Androida musisz wykonać następujące warunki wstępne:

Zapisz ważne informacje dla użytkownika z pamięci urządzenia na zewnętrznym przewoźniku lub wykonaj pełną kopię zapasową systemu operacyjnego;

W pełni ładować urządzenie;

Zdecyduj się na zainstalowanej wersji (oficjalnej lub od programistów innych firm) i pobrać go.

Aktualizacja Android jest po prostu, ale jak dowiedzieć się, jakiego rodzaju modyfikacji jest świeże? Istnieje wiele sposobów na to, od zapoznania się z informacjami o forach tematycznych w sieciach społecznościowych do stylizacji wiadomości z oficjalnych źródeł.

Nauka wersji Android na Twoim urządzeniu

W tym celu musisz wykonać następujące działania:

Zaloguj się do sekcji "Ustawienia", dotykając tej samej ikony w menu ogólnym;

Albo po prostu pomijaj kurtynę i kliknij ikonę przekładni;

Następnie dotykaj linii "w telefonie";

Gotowy. W otwartym menu będzie wyszukiwanie informacji;

Czasami informacje są przechowywane trochę głębiej i nadal muszą zalogować się do zakładki "Oprogramowanie informacyjne".

Uwaga: Jeśli około 10 razy, aby dotknąć linii o nazwie modyfikacji systemu operacyjnego, może zostać uruchomiony mały prezent od dewelopera.

Na przykład "Android 6.0" otwiera ciekawą zabawkę z Google.

Czy podczas aktualizacji Androida jest możliwe, aby utratę danych i kontaktów?

Podczas aktualizacji systemu operacyjnego wszystkie dane zapisane w urządzeniu będą bezpowrotnie utracone. Dlatego, zanim zaczniesz rozwiązać problem, jak zaktualizować Android na tablecie lub telefonie, musisz zapisać dane i kontakty z pamięci wewnętrznej urządzenia do zewnętrznego ośrodka lub przechowywania w chmurze w Internecie.

Uwaga: Wszyscy użytkownicy gadżetów na Androida mają konto Google i dostęp do wolnej ilości pamięci w 15 GB w Googldisk.

Wymagane jest wykonanie następujących kroków:

10

Otwórz kartę Parametr i kliknij "Informacje o telefonie";

Wtedy "Aktualizacja oprogramowania";

Dotknij linii "Aktualizuj";

Poczekaj na zakończenie procesu pobierania;

Zapięcie "Zainstaluj";

Poczekaj na koniec procesu instalacji i uruchom ponownie gadżet;

Gotowy.

Ważny: Należy śledzić urządzenie, aby uzyskać dostęp do Internetu. Zaleca się korzystanie z połączenia Wi-Fi, ponieważ zakres pobranych danych może przekroczyć dziennego ruchu mobilnego dostarczonego przez operatora telekomunikacyjnego komórkowego.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się to, że rozwiązanie zadania, jak aktualizować Androida na telefonie lub tablecie jest absolutnie proste i nie jest warte szczegółowej uwagi, ale istnieją pewne niuanse, które są oczywiste dla specjalistów, jednak użytkownicy nieznani użytkownicy niedawno stają się właścicielami urządzenia mobilnego.

Zwykle system powiadamia dostępność aktualizacji. Następnie konieczne jest stosowanie tylko instrukcji kreatora aktualizacji, a gadżet z powodzeniem ustanawia najnowszą wersję systemu operacyjnego. Ale jeśli taka wiadomość nie pojawia się, procedura jest dostępna niezależnie.

Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

Otwórz menu Ustawienia; Następnie w zakładce "Na urządzeniu" sprawdź podsekcję "Aktualizacja systemu"; Wyświetlacz tutaj "Pobierz" pokazuje obecność rzeczywistej modyfikacji systemu operacyjnego dostępnego do urządzenia; Dotknij "Pobierz"; Poczekaj, aż proces nie powiedzie się; Następnie klaszto "Uruchom ponownie i zainstaluj"; Poczekaj na koniec procesu i automatycznego ponownego uruchomienia gadżetu; Gotowy.

Zaktualizujemy aplikacje innych firm

Jeśli nie możesz użyć wbudowanych narzędzi systemowych, pomoże zaktualizować aplikację innych firm "ROM Manager". Uruchamianie aplikacji, użytkownik zobaczy zalecenie zainstalowanie "Recovery Clockworkmod" (CWM). Konieczne jest zgodzić się i ustalenie.

Zapisz na pliku mapy SD Gadget z oprogramowaniem układowym (lepiej pobrać go z zasobu producenta); Kliknij "Instaluj ROM z SD"; Zrobić "Zapisz bieżącą ROM"; Program wyświetli ostrzeżenie, w którym musisz potwierdzić twardość swoich intencji; Poczekaj na koniec procesu; Gotowy.

Jeśli okazało się, że jest to niemożliwa instalacja przez powyższy program, "CWM" przyjdzie na ratunek.

Musisz wykonać następujące kroki:

Zapisz w pliku SD ze świeżą wersją systemu operacyjnego;

Uruchom "CWM Recovery" (szybko działa z menu "ROM Manager");

Określ "Wytrzyj dane / reset fabryczny" (wykonywany za pomocą klawiszy głośności);

Następnie wybierz "Wytrzyj pamięć podręczną";

Wybierz "Zainstaluj kartę SD zipfrom" i naciśnij klawisz fizyczny "Home" na urządzeniu lub klawisz "Klucz ON / OFF";

Następnie pokaż lokalizację aplikacji pobranego pliku ze świeżym systemem operacyjnym;

Zapięcie "Tak - zainstaluj /sdcard/update.zip";

Poczekaj do końca;

Zapięcie "System Reboot teraz";

Poczekaj na zakończenie procesu ponownego uruchomienia;

Gotowy.

Sekwencjonowanie:

Pobierz z aplikacji internetowej "Kies" (jest bezpłatny); Podłącz urządzenie Android do komputera, zaleca się użycie połączenia kablowego; Uruchom "Kies"; Aplikacja automatycznie monitoruje dostępność bieżącego oprogramowania dla urządzenia; Wniosek zaleca wyprodukowanie aktualizacji, z którą konieczne jest zgodzić się; Poczekaj na zakończenie procesu; Gotowy.

Ręczna aktualizacja Android.

Jeśli nie ma wyjścia do sieci globalnej z urządzenia z systemem Android, możesz ręcznie zaktualizować system operacyjny, po zapisaniu pliku za pomocą oprogramowania układowego w pamięci gadżetu.

Instrukcja krok po kroku:

Zaloguj się do menu Odzyskiwania. Aby to zrobić, wyłącz gadżet i naciśnij kombinację przycisków, który jest określony w instrukcji obsługi, na przykład, przycisk "OFF" i jeden z kluczy głośności; Przejdź do zakładki "Zastosuj aktualizację"; Określ lokalizację archiwum ze świeżym oprogramowaniem układowym w pamięci gadżetu; Poczekaj na koniec procesu; Gotowy.

Castom Firmware dla Androida - jak zainstalować i gdzie do pobrania?

Aby to zrobić, władza jest potrzebna "root", dlatego przez "Playmarket", aby ustanowić użyteczność "Z4root".

Zapewnione przez zaawansowane moce, zainstaluj "Team Win Recovery Project".

Następnie, aby pobrać ulubioną wersję niestandardowego oprogramowania układowego, na przykład z zasobu: Lub po prostu pobieraj na życzenie w wyszukiwarce: AOKP, Cyanogenmod, Pac Rom, MIUI, paranoida Android lub Iluzja ROM.

Teraz pozostaje tylko następujące kilka kroków:

Zaloguj się do "Recovery" (jak to zrobić jest wskazane w poprzednim akapicie tej instrukcji); Otwórz zakładkę "Wipe"; Usuń sekcje "/ dane" i "/ system"; Idź do menu głównego i wprowadź kartę "Zainstaluj"; Określ lokalizację pliku oprogramowania układowego; Poczekaj do końca procesu; Gotowy.

Na przykład, gdy modyfikacja Android jest używana w gadżecie 2, a następnie do 4 nie zawsze jest to możliwe, aby go zaktualizować, ponieważ za to konieczne jest, aby deweloper Urządzenia dokonuje specjalnych zmian w oprogramowaniu.

Ponadto użytkownicy nie pędzą do nowszej wersji, które są używane w urządzeniu programu nieobsługiwane przez bieżące modyfikacje oprogramowania.

Po aktualizacji, narzędzia są często instalowane, które nie są potrzebne przez właściciela urządzenia, ale tylko miot pamięć urządzenia. Takie zastosowania są chronione przed odinstalowaniem przez użytkownika.

Aktualizacja oprogramowania i duża liczba aplikacji prowadzi do zwiększonego przepływu ruchu, a zatem zasoby finansowe urządzenia mobilnego.

Jeśli urządzenie jest używane przez długi czas, nowa wersja oprogramowania może nie pasować do komponentu sprzętu gadżetu.

Wyłącz automatyczną aktualizację Android

Musisz wykonać następujące czynności:

Wprowadź ustawienia; Przejdź do zakładki "Informacje o urządzeniu"; Następnie otwórz sekcję "Upgrade Software"; Usuń znak z punktu widzenia "Auto-Update"; Uruchom ponownie urządzenie; Gotowy.

Jak zwrócić poprzednią wersję Androida?

Czasami właściciel odnowionego gadżetu nie jest zadowolony z jego pracy. W takim przypadku możesz uciekać się do następnego algorytmu:

Wprowadzanie parametrów, dotknij pozycji "Prywatność"; Następnie przejdź do zakładki "Ustawienia resetowania"; Zapięcie "Zresetuj ustawienia telefonu"; Poczekaj na koniec procesu i uruchom ponownie gadżet; Gotowy.

Jedna z najlepszych aplikacji została już opisana powyżej w instrukcji Manager Manager. Jednak w Internecie można znaleźć przyzwoite programy, które są lepsze od Menedżera ROM dla niektórych pozycji, na przykład, Android Action Manager. Jest obsługiwany przez wszystkie nowoczesne wersje systemu Windows i umożliwia aktualizację Androida przez komputer bez wielu problemów.

Aplikacja dotykowata optymalizuje czułość i wydajność ekranu dotykowego. Będzie to szczególnie przydatne w następujących przypadkach: ...

Aktualizacja systemu operacyjnego Android jest nie tylko zalecane, ale także niezbędny proces dla stabilnej pracy smartfona. Dla właściciela telefonu - jest to przede wszystkim wzrost wydajności urządzenia, pojawienie się nowych funkcji, a nie tylko poprawianie błędów przez producenta. Dlatego każdy użytkownik powinien wiedzieć, jak zaktualizować Android w telefonie.

Proces zmiany bieżącej wersji Androida na urządzeniu wymaga użytkownika uwagi i wykonać kilka warunków.

Przed przejściem do zmiany systemu operacyjnego musisz upewnić się, że:

że telefon jest ładowany (zalecany poziom baterii powinien wynosić co najmniej 50%);

że sieć Wi-Fi jest niezawodna i stabilna (ważna jest tylko wtedy, gdy komputer nie jest używany podczas ładowania);

Że kabel USB, z którym telefon jest podłączony do komputera, jest poprawny.

Podczas aktualizacji do 9,0, 8,0, 7,0, 6.0 lub wcześniejszej wersji Androida jest zabronione, aby usunąć baterię lub wyłączyć smartfon.

Przerwanie procesu aktualizacji dla jednego z tych powodów może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji (bez pomocy specjalistów centrum serwisowego nie może zrobić).

Istnieją dwa główne sposoby zmiany na Androida:

Uruchamianie aktualizacji na samym smartfonie. Zmień modyfikację oprogramowania za pomocą komputera.

Jak zainstalować nowy Android bez podłączenia do komputera

Najprostszą opcją zmiany wersji systemu operacyjnego jest uruchomienie procesu na samym smartfonie.

Zwykle system powiadamia dostępność nowej wersji (pojawia się powiadomienie na górze ekranu gadżetu):

Uwaga: Aktualizuj algorytm do nowej wersjiAndroid zawsze tak samo: aktualizacja systemu operacyjnego nie jest ważna dla 5,0, 7,0 lub 9,0.

W zależności od modelu telefonu i bieżącej modyfikacji oprogramowania układowego, tekst i rejestracja powiadomienia na ekranie mogą się różnić.

Po otrzymaniu powiadomienia kliknij "Pobierz" i poczekaj, aż oprogramowanie jest załadowane do urządzenia.

Po pobraniu Androida, odpowiedni komunikat pojawi się w panelu powiadomień, a użytkownik zostanie poproszony o zainstalowanie lub odroczenie procesu.

Ważne: Przed naciśnięciem "Ustaw teraz", zaleca się zapoznanie się z informacjami podanymi powyżej, gdzie deweloperzy ostrzegają o możliwej utraty danych osobowych, a potrzeba tworzenia kopii zapasowych.

Nie zawsze system powiadamia użytkownika o dostępności nowej wersji Androida. Powodem może być brak połączenia internetowego lub odmowy odbierania powiadomień (można określić w sekcji "Update").

W takim przypadku pobrać nowy Android może być ręcznie. Aby uzyskać to, aby wykonać następujące kroki:

Jak zaktualizować OS Android za pomocą komputera

Możesz zmienić system operacyjny Android za pomocą aplikacji producenta.

Głównym celem takich programów jest utworzenie kopii zapasowej danych, przesyłania zdjęć i wideo do komputera i odwrotnie.

Wśród takich aplikacji możesz podświetlić Samsung Kies lub Smart Switch dla Smartfonów Samsung i Xperia Companion dla telefonów Sony.

Przed zmianą Android 4.4.2 musisz aktywować specjalne ustawienie przeznaczone dla programistów - "Debugowanie USB". W późniejszych wersjach ustawienie to jest ukryte i aktywować go, musisz wykonać następujące czynności:

Jak przesłać nowy Android za pomocą Xperia Companion

Aby pobrać oprogramowanie układowe na smartfonie za pomocą programu Companion Xperia Musisz:

Uwaga: niemożliwe jest powrót do poprzedniej wersji systemu operacyjnego, który użytkownik otrzyma powiadomienie przed instalacją.

Jak zrobić aktualizację za pomocą Smart Switch

Aby zainstalować nowy Android na tabletach Samsung, używanych są smartfony Smart Switch i Samsung Kies.

Aby dokonać aktualizacji do 7,0, 8.0 lub 9.0 za pomocą Smart Switch, musisz:

Uwaga: Jeśli ekran nie pojawi się na opcji pobierania nowej wersjiAndroid - Oznacza to, że urządzenie ma najnowsze aktualizacje..

Jak zrobić aktualizację na Androida z Samsung Kies

Aby uzyskać aktualizację, na przykład Android 4.2.2, przy użyciu klientów Samsung musi wykonać następujące czynności:

Nowe oprogramowanie układowe nie może uzasadniać oczekiwania użytkownika (pojawienie się zmian menu, pojawiają się nowe aplikacje i itp.). Dlatego ważne jest, aby przeczytać, co nastąpi, co nastąpi zmiany, a jest warto aktualizować.

Android to system operacyjny, który wyprodukował rewolucję w technologii mobilnych. Coraz więcej gadżetów wykonuje się na tej platformie każdego dnia ze względu na jego elastyczność, a głównie dlatego, że jest to oprogramowanie open source. Ciągle deweloperzy wymyślili nowe pomysły, aby zorganizować Android jeszcze lepiej, ale są użytkownicy, którzy nadal wykorzystują urządzenia ze starymi wersjami. Z tego powodu nie mogą korzystać z nowych aplikacji i nowoczesnych możliwości.

Co zrobić ze starą wersją?

Wiele w tym względzie zadaje pytanie: "Jak to możliwe" Android "? Odpowiedź: Tak, jest prawdziwe, i całkiem wyjeżdżaj ze starej wersji do większości.

Pomimo faktu, że system operacyjny Android jest już rozpowszechniony w dystrybucji 4.0.5, wielu osób nadal korzysta w wersji 2.3. Nawet deweloperzy różnych zastosowań dokonują dziś zmiany w swoich produktach, które osiągnęły rynek wcześniej, aby umożliwić mu kompatybilne z nowymi wersjami platformowymi. Jeśli aktualizujesz Android 23 do nowej wersji, poprawi to urządzenie na wiele sposobów, dodając wielozadaniowość i funkcjonalność, a co najważniejsze - uczynić go kompatybilnym z nowymi aplikacjami oferowanymi w Google Play Store.

Zobaczmy więc, jak możesz zaktualizować Android 2.3 do 4.0, a nawet więcej nowych wersji przy użyciu ustawień OS (Aktualizator OS). Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby poprawić tę operację.

Przed aktualizacją Android upewnij się, że wszystkie dane zapisane w smartfonie. Jest to konieczne, jeśli popełnisz błąd i usunięcie wszystkich zawartości pamięci. W przeciwnym razie wszystkie dane zostaną utracone bezpowrotnie.

Jak więc 40 i wyżej?

Najpierw musisz pobrać Aktualizator OS dla Androida. Następnie zapisz go i uruchom. Podłącz urządzenie do komputera i kliknij "Znajdź urządzenie z Androidem" w menu programowym, które właśnie zainstalowano.

Po znalezieniu urządzenia przejdź do następnego kroku i kliknij przycisk "Znajdź podobną wersję Platform Ver", aby znaleźć aktualizacje. Następnie kliknij przycisk "Aktualizuj do 4,0" i uruchom proces rozruchu. Mówiąc, jak zaktualizować Android, w ten sam sposób można zainstalować w urządzeniu w wersji 4.0.3, a nawet 4.0.5.

Następnie uruchom ponownie smartfon lub tablet - i będziesz miał najnowszą dystrybucję. Jak widać, ten proces jest bardzo prosty. Ta instrukcja działa ze wszystkimi typami urządzeń.

Uaktualnij do wersji 4.3 Czy jesteś dostępny?

Ponadto, Android-4.3 Galaretowa fasola została już wydana, prezentowana w nowych urządzeniach Nexus. Jednak dla innych gadżetów będą potrzebować czasu, aby można je poprawić przed tą wersją. Mówiąc o tym, jak zaktualizować "Android" do wersji 4.3, należy zauważyć, że standardowa procedura może być nieskuteczna (z powyższego powodu). Jeśli jednak nie chcesz czekać na oficjalne wyjście tej wersji, możesz aktualizować bezpośrednio z serwerów Google i spróbować pobrać je za pomocą polecenia sideload. Innymi słowy, lepiej czekać trochę czasu, a następnie cieszyć się nowymi funkcjami ulubionej platformy. Zwłaszcza, że u200bu200bwszystkie nowości stają się dość szybko dostępne dla ogółu społeczeństwa. Według przedstawicieli firmy, w najbliższej przyszłości planuje się zwolnić około kilkunastu urządzeń na nowej wersji platformy.

Dla większości właścicieli urządzeń na Androidzie wydanie nowej wersji systemu operacyjnego jest wydarzeniem długotrwałym. Nie ma sensu rozstać się z ulubionym starym telefonem i kupuje nowy, bardziej funkcjonalny, jeśli możesz "odświeżyć" za pomocą nowego oprogramowania układowego. Dlatego ważne jest, aby taka kategoria użytkowników wiedzieli, jak szybko uaktualnić Androida w telefonie i prawej stronie.

To pytanie staje się szczególnie istotne ze względu na wydanie nowego Android 8.0, zwanego OREO. Podobnie jak poprzednie wersje, Oreo "ujawnia" przed właścicielami gadżetów Masą możliwości.

Funkcje nowego systemu oparte na Androidzie 8.0

Nawet w poprzednich wersjach możliwe było doświadczenie wszystkich zalet korzystania z funkcji "obraz". Ale w ostatnim Androidzie programiści je zmodyfikowali: teraz użytkownik może podczas pracy z głównym programem równolegle nie tylko do obserwacji, co dzieje się z drugim (na przykład, aby odpowiadać przyjaciołom w posłańca i jednocześnie przeglądały wideo). Nie musisz iść do drugiego okna, aby zatrzymać lub kontynuować przeglądanie wideo: Po najechaniu na jednym z okien pojawiają się przyciski sterowania.

Zarządzaj powiadomieniami stały się znacznie łatwiejsze. Jeśli w poprzedniej wersji, aby zablokować lub włączyć powiadomienia, musisz przejść do ustawień, teraz użytkownik oszczędza czas. Aby zablokować niepotrzebne wiadomości, wystarczy kliknąć na nią dwa razy i kliknąć odpowiedni wyłącznik.

Począwszy od firmware 6.0 Po pierwszym uruchomieniu aplikacji, system zażądał zgody na dostęp do danych z użytkownika (kontakty, zdjęcia itp.). W ostatnim oprogramowaniu deweloperzy byli jeszcze większą uwagę na bezpieczeństwo. Teraz możliwe jest określenie źródeł, z których jest zabronione do pobierania programów.

Jakie smartfony i tablety zostaną zaktualizowane przed Androidem 8.0

Niestety, nie wszystkie gadżety w systemie operacyjnym z Google będą mogły uzyskać aktualizację do Oreo. Zasadniczo nowe oprogramowanie układowe będzie dostępne dla flagowych smartfonów, tabletów i modeli średniego segmentu cen niemal wszystkich znanych marek.

Zaktualizuj wersję Android do 8.0, możesz na takich modelach smartfonów i tabletów:

Google: Nexus i piksel;

Samsung: Galaxy S8, S8 +, S7, S7 Edge, Smartfony serii A i J 2017, tabletka S3;

Sony: XA1, XA1 Ultra, Xperia X, XZ, X wydajność;

Xiaomi: MI 5S, MI 5S PLUS, Uwaga 2, MI 6, MI 6 Plus;

LG: V10, V20, G6, G5, Q6;

HTC: U11, U zagraj, Desire 10 Pro, HTC 10, 10 Evo, U Ultra;

Nokia: Nokia 3, 5, 6 i 8;

Motorola: Z Droid, Droid Siła, Moto G4, G5, Z, X4, G5S;

OnePlus: Modele 5, 3, 3t.

Lista urządzeń, które zostaną zaktualizowane, zanim OREO może się różnić. Aby wyjaśnić informacje na temat żądanego modelu urządzenia, musisz przejść do strony producenta lub skontaktować się z usługą wsparcia oficjalnego przedstawiciela.

Jak uaktualnić Android w telefonie

Możesz zaktualizować najnowszą wersję w następujący sposób: dokonać aktualizacji za pomocą komputera lub uruchom proces zmiany oprogramowania układowego w samym telefonie.

Ostatnia metoda jest najłatwiejsza, ponieważ użytkownik nie musi instalować specjalnego oprogramowania ani używać dodatkowych urządzeń.

Domyślnie telefon jest skonfigurowany do otrzymywania powiadomienia o obecności nowej wersji Androida. Po najnowszej wersji systemu operacyjnego pojawia się odpowiedni komunikat na ekranie gadżetu.

Jeśli właściciel gadżetu wyłączył tę funkcję wcześniej, a następnie odpowiednio, nie zostanie powiadomiony o możliwości ładowania nowego oprogramowania.

Jak pobrać i zainstalować rzeczywistą Android, na przykład od 5,1 do 6,0, bez podłączenia do komputera:

Po pobraniu oprogramowania musisz lub zainstalować lub odłożyć instalację.

Jak aktualizować Android w telefonie ręcznie

Właściciele gadżetów mają możliwość zmiany oprogramowania układowego, na przykład do 7,0, przy użyciu specjalnych narzędzi (Odin, Kdz Updater), nawet pomimo braku bieżącego oprogramowania od producenta.

Korzystając z tych narzędzi, konieczne jest działanie ściśle zgodnie z instrukcjami, w przeciwnym razie telefon może zawieść.

Oprócz programów trzeba pobrać sterownik i oficjalne oprogramowanie układowe na komputerze (rozdzielczość oprogramowania układowego - TAR lub TAR.MD5).

Najczęściej użytkownicy uciekają do takiej metody zmiany Androida, gdy chcą zwrócić poprzednią wersję (nie zawsze nowe oprogramowanie układowe ze zmianami uzasadnia ich oczekiwania).

Smartphone Przed podłączeniem do komputera należy uruchomić w trybie trybu pobierania. Aby to zrobić, musisz zacisnąć 2 lub 3 przyciski w telefonie (zależy od marki).

Na przykład, aby wprowadzić menu trybu pobierania w telefonie Samsung, musisz uruchomić przycisk zasilania, zmniejsz głośność i przycisk "Home".

Jeśli użytkownik zrobił wszystko poprawnie - na ekranie pojawi się następujący obraz:

Ostatnim krokiem jest naciśnięcie przycisku głośności. W rezultacie w telefonie pojawi się następujący:

Instalowanie nowej wersji Androida za pomocą aplikacji Odin:

Jeśli folder z oprogramowaniem sprzętowym nie zawiera, ale jednocześnie trzy pliki powinny być odpowiednio dystrybuowane w polu "Pliki":

plik, w którego imieniu zawiera "kod" Dodaj do sekcji "PDA";

plik w tytule to słowo "modem", dodaj do sekcji "Telefon";

w sekcji "CSC" określ ścieżkę do pliku, na którego nazwie jest słowo "CSC".

Jak zaktualizować Android na swoim telefonie za pomocą komputera

Możesz zmienić Android za pomocą komputera za pomocą specjalnego programu od producenta.

Dla gadżetów Samsung zaprojektowano dwie aplikacje: Samsung Kies lub Smart Switch. Różnica między tymi programami jest to, że późne oprogramowanie nie można pobrać za pomocą Samsung Kies (możesz zaktualizować maksymalną Android 4.2.2 do 5,0).

Aktualizacja Androida z Smart Switch:

podłączamy smartfon na komputer;

jeśli smartfon jest podłączony ze starą wersją oprogramowania - użytkownik otrzyma wiadomość o możliwości pobierania nowej wersji. Kliknij przycisk "Kontynuuj";

czekamy, aż nowe oprogramowanie zostanie zainstalowane w telefonie.

Aktualizacja może być wykonana w ten sam sposób przez program Samsung Kies. Podobnie, gdy podłączasz urządzenie i uruchomić program na ekranie (jeśli jest nowe oprogramowanie), użytkownik zostanie zaoferowany, aby zainstalować oprogramowanie układowe.

Jakie konsekwencje mogą być aktualizacyjną OS Android

Uniemożliwić rozpoczęcie aktualizacji Androida 4.4.2 do 5.0 (lub innych wersji OS) jest ściśle zabronione. Przerwanie instalacji może prowadzić do utraty danych osobowych (zdjęcia, kontakty można przejść na emeryturę), nieprawidłowe działanie urządzenia lub wyjścia.

Przed podłączeniem smartfona do komputera należy upewnić się, że kabel USB działa.

Przed zainstalowaniem nowego oprogramowania układowego należy wykonać kopię zapasową danych w dowolnym znaczeniu (użyj programu do tworzenia kopii zapasowych, synchronizacji zdjęć, wideo i kontaktów z kontem Google itp.).

System Android ma wygodny interfejs aktualizacji. Ten proces wymaga urządzenia do uzyskania pełnej ochrony, poprawy funkcjonalności i prędkości. Ponadto, z aktualizacją systemu operacyjnego do najnowszej wersji, często można pobrać nowe aplikacje i widżety.

Aktualizacja na smartfonie.

Najłatwiejszym sposobem aktualizacji Androida na telefonie jest Autoload, a także ustawienie najnowszego oprogramowania. W tej opcji nie ma potrzeby korzystania z komputera, wstępnego uruchomienia pliku oprogramowania układowego do gadżetu itp. Ta procedura uzyskiwania aktualizacji jest odpowiednia, jeśli urządzenie ma system operacyjny Android 4.0 i poniżej.

Proces aktualizacji nie jest zbyt różny na różnych modelach telefonów, podczas gdy uogólnia go w następujący sposób:

Przed zainstalowaniem nowej aktualizacji wskazane jest tworzenie kopii zapasowej danych (tworzenie kopii zapasowych). Zawsze możesz być pewny siebie w zachowaniu Twoich informacji, aw przypadku niestabilnego montażu systemu operacyjnego lub niezgodności urządzenia z aktualizacją można łatwo odzyskać wszystkie ustawienia niestandardowe. Zaleca się kopie zapasowe, aby nie tylko w przypadku automatycznej aktualizacji, ale zawsze, gdy zamierzasz zmienić konfigurację oprogramowania układowego.

Zaktualizuj na tablecie

Z aktualizacją systemu operacyjnego na smartfony, wszystko jest jasne, teraz musisz zrozumieć, jak aktualizować Android na tablecie. Proces aktualizacji do najnowszej wersji nie różni się od opcji w telefonie, ale ma własne cechy.

Jeśli tablet ma stały dostęp do sieci bezprzewodowej, automatycznie wyświetla powiadomienie o obecności nowej wersji systemu operacyjnego. Wszystko, czego potrzebujesz, ma zaakceptować lub odrzucić aktualizację. Jeśli przypadkowo nacisnąłeś "Anuluj", nie ma powodu dla paniki. Wystarczy włączyć przedmiot "o Tablet PC", a następnie wybierz sekcję z automatyczną aktualizacją.

Jeśli nie ma automatycznych powiadomień o różnych rodzajach powodów, proces można wykonać niezależnie. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

Włącz sekcję "Ustawienia". W podrozdziale "na komputerze typu tablet" znajdź element "aktualizacja systemu". Wybierz to. Po tym rozpocznie się uruchomienie ostatniej wersji systemu operacyjnego. Po zakończeniu procesu Twój komputer Tablet zostanie ponownie uruchomiony. Gdy masz nową wersję, naturalnie otrzymasz powiadomienie z systemu.

Aby zapobiec błędom i awariom związane z instalacją nowego systemu operacyjnego, upewnij się, że masz więcej niż 50% ładowania baterii, a nie masz problemów z. Aby mieć pewność, możesz włączyć tablet PC do ładowania podczas całego procesu aktualizacji.

Zaktualizuj przez komputer

Możesz także zaktualizować Android za pomocą komputera. Wymagane jest to, że jest to odpowiednie oprogramowanie, a także dysk zawierający zestaw z urządzeniem. Nowe oprogramowanie układowe można również pobrać z Internetu (jeśli nie masz dysku lub potrzebujesz określonej wersji systemu operacyjnego).

Podłącz urządzenie do komputera, a następnie włącz Kies. Program wykryje urządzenie i sprawdzi, czy nowa wersja systemu operacyjnego została wydana dla telefonu lub tabletu. Wynik zapytania zostanie wyświetlony na ekranie.

Po znalezieniu nowej wersji oprogramowania znajduje się okno dialogowe zostanie wyświetlone z propozycją aktualizacji. W przypadku potwierdzenia musisz dokładnie przeczytać ostrzeżenie.

Aby potwierdzić zgodę, kliknij "Zapoznałem się ze wszystkimi informacjami", a następnie kliknij przycisk Start aktualizacji. Po tym auto-aktualizacja zostanie uruchomiona do najnowszej wersji systemu operacyjnego, który jest w pełni kompatybilny z telefonem lub komputerem typu tablet.

Jak tylko program ustanowi plik (proces aktualizacji jest uważany za zakończony), możesz oszacować wszystkie zalety nowej wersji oprogramowania układowego.

W ten sam sposób, jeśli chcesz, możesz zwrócić starą wersję systemu operacyjnego.

Ręczna aktualizacja

Jeśli nie masz, możesz ręcznie wykonać proces aktualizacji. Aby to zrobić, musisz pobrać system operacyjny z oficjalnej strony producenta, a następnie umieścić w dowolnym wygodnym miejscu w pamięci urządzenia. Po przejściu do menu odzyskiwania. Aby to zrobić, wyłącz telefon i naciśnij określoną sekwencję kluczy (zależy od producenta i wersji telefonu). Najczęstszymi kombinacjami to:

Przycisk zwiększa klucz woluminowy + wyłączenie;

Zmiana głośności (mniej więcej) + Przycisk wyłączania + "Home";

Przycisk powiększenia objętości + przycisk redukcji głośności + przycisk wyłączania.

Zaktualizowano: 31.12.2020. 103583

Jeśli zauważysz błąd, wybierz fragment tekstu i naciśnij klawisz Ctrl + Enter

Jak producenci dbają o aktualizacje Androida? Kto się wyróżnia?

Aktualizacja do nowszych wersji Androida to zmora producentów elektroniki. Samo zapewnienie aktualizacji nie wystarcza. Liczy się czas jej udostępnienia, stabilność oraz długość wsparcia. Którzy producenci pozytywnie wyróżniają się na tym tle?

W świecie urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android, aktualizacje oprogramowania układowego do nowszych wersji zielonego robocika to kontrowersyjny temat. Fragmentacja najpopularniejszego systemu operacyjnego świata jest znacząca. Nic nie wskazuje rownież, na to, aby w niedalekiej przyszłości sytuacja miała się diametralnie zmienić. Nawet deklaracje największych producentów oraz wydłużenie wsparcia wybranych modeli nie pomagają.

Aktualizacje Androida to nadal duży problem Źródło: Adrien / Unsplash

Stabilna wersja Androida 12 została wprowadzona na rynek w drugiej połowie 2021 roku. W międzyczasie na rynku pojawił się Android 12L zaprojektowany z myślą o tabletach, a Google intensywnie testuje Androida 13, który zostanie zaprezentowany po wakacjach 2022 roku.

Zobacz również:

Zarówno odbiorcy indywidualni jak i działy IT w firmach po premierze dużego wydania Androida zastanawiają się czy ich urządzenie otrzyma aktualizację. Nawet po zapowiedzi udostępnienia systemu może pojawić się wiele problemów np. branding operatora, przedłużający się proces przygotowania systemu lub wycofanie się producenta z obietnic. Organizacje analizują również czy po aktualizacji urządzenia nadal będą działać poprawnie, czy nie pojawią się nowe usterki oraz czy wykorzystywane aplikacje nie będą sprawiać problemów?

Producenci coraz bardziej zwracają uwagę na aktualizacje oprogramowania

W dobie licznych cyberataków, które z powodzeniem potrafią pokonać zabezpieczenia Google, drożejących smartfonów oraz zerwanych łańcuchów dostaw, producenci urządzeń elektronicznych pracujących pod kontrolą Androida coraz bardziej zwracają uwagę na aktualizacje oprogramowania.

Obecnie na rynku znajdziemy firmy, które szczycą się długim wsparciem i faktycznie szybko i sprawnie udostępniają nowe wersje Androida oraz własnych nakładek na szerokie spektrum urządzeń. Nie brakuje przedsiębiorstw, które stają się zapewnić jak najlepsze wsparcie, ale proces aktualizacji przedłuża się w czasie. Niestety nadal nie brakuje producentów, którzy bez powodów ucinają wsparcie dla popularnych modeli lub przeciągają proces aktualizacji w czasie. Często spotkamy się również z pochopnym wydawaniem nowych wersji systemów bez odpowiednich testów, co przekłada się na problemy z funkcjonowaniem urządzeń.

Na podstawie przebiegu aktualizacji do Androida 12 przedstawiamy producentów, którzy stanęli na wysokości zadania i sprawnie przeprowadzili proces aktualizacji do nowej wersji systemu operacyjnego.

Google na pierwszym miejscu, ale nie obyło się bez wpadki

Nie powinno dziwić, że Google, które jest producentem Androida najsprawniej aktualizuje swoje urządzenia do nowej wersji systemu operacyjnego. Niestety w tym roku nie obyło się bez małych wpadek. Zgodnie z polityką firmy wyszukiwarkowego giganta aktualizację przygotowano dla urządzeń mających poniżej trzech lat.

Google Pixel z Andoridem 12 Źródło: Eriel Suarez / Unsplash

W 2021 roku premiera Androida 12 nie zbiegła się w czasie z udostępnieniem aktualizacji na smartfony z serii Pixel, co jest odstępstwem od normy. Aktualizacja trafiła dopiero po 16 dniach od daty premiery. W przypadku firmy, która produkuje zarówno sprzęt jak i oprogramowanie, to duża zwłoka czasowa. Z drugiej strony w porównaniu do innych producentów, Google i tak stoi na wygranej pozycji. Aktualizacje są wydawane niemalże tak szybko, jak w przypadku sprzętu pracującego pod kontrolą iOS. Niestety do Apple brakuje dłuższego wsparcia dla większej liczby urządzeń. Apple udostępnia aktualizacje dla smartfonów mających ponad 3 lata.

Google należy pochwalić za udostępnienie Androida 12 dla każdego kompatybilnego modelu w tym samym czasie.

Samsung nadal na szczycie

Samsung to największy producent smartfonów z Androidem, który posiada prawie 35% udziały w rynku. Jednocześnie Koreańczycy uczą się na błędach. Po kilku kosztownych wpadkach z aktualizacjami i niestabilnym, wolno działającym interfejsem sprzed lat, aktualnie Samsung jest wzorem dla innych producentów.

Samsung bardzo szybko zaktualizował swoje flagowce Źródło: Neeraj Bhateja / Unsplash

Inżynierowie z Korei współpracują z Google i aktywnie testują nowe wersje Androida integrując je z własną nakładką One UI.

W 2021 roku aktualizacja do Androida 12 trafiła na flagowe wtedy modele z rodziny Galaxy S21 w ciągu 44 dni od premiery systemu operacyjnego. Mowa o udostępnieniu oprogramowania w finalnej wersji dla urządzeń z procesorami Exynos oraz Snapdragon w wersjach bez brandingu oraz z brandingiem.

Poprzednia generacja smartfonów - Galaxy S20 - otrzymała identyczną aktualizację po 95 dniach, co nadal jest bardzo dobrym wynikiem. Samsunga należy pochwalić rownież za udostępnienie Androida 12 dla modeli z 2019 roku. Seria Galaxy S10 otrzymała Androida 12 w lutym 2022 roku.

Nieco rozczarowujący może wydawać się czas udostępnienia Androida 12 dla Galaxy Z Fold 3, który wynosi 86 dni. Należy jednak pamiętać, że to bardzo specyficzne urządzenie wymagające przygotowania systemu operacyjnego praktycznie od zera.

OnePlus pozytywnie wyróżnia się spośród chińskich producentów

OnePlus - niegdyś pogromca flagowców - radzi sobie z udostępnianiem nowych wersji systemu operacyjnego najlepiej z wszystkich chińskich firm produkujących smartfony. Firma wchodząca w skład spółki BBK Electronics (Oppo oraz Realme) pozytywnie wyróżnia się spośród innych brandów z Chin.

OxygenOS 12 bazuje na Androidzie 12 Źródło:

Aktualizacja dla flagowych modeli dotarła po 75 dniach, a poprzednia generacja - OnePlus 8/8T została zaktualizowana 167 dni po wydaniu na rynek Androida 12.

Liczby nie zachwycają, a sytuacja wynika z niepewnych losów OnePlusa. Firma po przejęciu przez BBK Electronics anulowała część projektów, a w tle procesowana jest fuzja z Oppo, której rezultaty nie są jeszcze znane.

Motorola zaliczyła twardy upadek

Na przeciwległym biegunie znajdziemy Motorolę. Firma ta niegdyś brylowała w kwestii udostępniania aktualizacji oprogramowania na swoje tanie oraz średnio-półkowe urządzenia. Niestety czasy te dawno przeminęły.

Motorola ma problem z terminowym udostępnianiem aktualizacji Źródło: Jonas Leupe / Unsplash

Motorola Mobility LLC najlepiej radziła sobie w latach 2012-2014. Firma była wtedy własnością Google, które dbało o udostępnienie nowych wersji oprogramowania zaraz po ich premierze. Dodatkowo inżynierowie Motoroli potrafili stworzyć świetne urządzenia takie jak seria Moto G.

Od 2014 roku Motorola Mobility LLC należy do firmy Lenovo. Niestety od tego czasu wsparcie dla urządzeń Motoroli bardzo się pogorszyło. Aktualizacje wydawane są z dużymi opóźnieniami lub wcale. brakuje również terminowych poprawek zabezpieczeń. Sprawa dotyczy zarówno budżetowców, jak i flagowe urządzeń za wiele tysięcy złotych.

Wybierając urządzenie z Androidem warto zwrócić uwagę na wsparcie

Decydując się na zakup sprzętu z Androidem, który będzie wykorzystywany w firmach należy przewidzieć, że urządzenie pozostanie w użytku przez co najmniej 24 miesiące, a czas ten nierzadko przedłużany jest do 36-miesięcy lub więcej. Z tego powodu warto wybrać nowe modele, które miały swoją premierę niedawno. Aby uniknąć problemów ze wsparciem w przyszłości należy sprawdzić politykę aktualizacji danego producenta oraz prześledzić historyczne procesy aktualizacji do nowszej wersji Androida.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment