HUAWEI Polska

Po zainstalowaniu aplikacji "Phone Clone" na obydwu telefonach, otwórz aplikację i wybierz -> "To jest nowy telefon" na nowym urządzeniu. A następnie w starym telefonie wybierz "To jest stary telefon".

Hotspot WLAN pojawi się na nowym telefonie. Stary Apple iPhone połączy się z Wi-Fi wyświetlonym na nowym telefonie. Sprawdź "Ustawienia" -> "Wi-Fi". Po zakończeniu połączenie telefonu komórkowego zakończy się powodzeniem.

Jak przenieść dane z Androida na iPhone? Zobacz instrukcje

Jeśli nigdy nie korzystałeś z systemu iOS, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Otóż nowi posiadacze iPhone’a mogą łatwo przenieść dane z Androida na iPhone. Co ważne, transfer danych może odbyć się z dowolnego telefonu z Androidem na dowolnego iPhone’a. Ponieważ migracja danych nie wymaga nawet najnowszej wersji systemu ani Androida, ani iOS. Niemniej przed rozpoczęciem przenoszenia danych upewnij się, że:

oba telefony mają stały dostęp do sieci Wi-Fi,

oba telefony są w pełni naładowane lub podłączone do zasilania,

wbudowana pamięć w iPhonie pomieści przetransferowane dane z Androida.

W tym artykule dowiesz się, jak przenieść dane z Androida na iPhone. Zobacz, jakie to proste.

Jak przenieść dane z Androida na iOS?

W przypadku przenoszenia danych z Androida na iOS migracji danych ulegają wszystkie zdjęcia, wiadomości, kontakty, aplikacje (ale wyłącznie te, które są dostępne zarówno w sklepie Google Play, jak również w App Store) itd. Jednak niestety nie wszystkie dane da się przenieść. Do nietransferowalnych danych należą m.in. muzyka i pliki PDF.

Instrukcja – Przenoszenie danych z Androida na iOS

Pobierz na telefon z Androidem aplikację „Przenieś do iOS”. Jest ona dostępna w sklepie Google Play. Zainstaluj tę aplikację, a następnie ją uruchom. Przejdź do konfiguracji iPhone’a. Zatrzymaj się na panelu „Aplikacje i dane”. Wybierz ostatnią opcję – „Przenieś dane z Androida”. Wróć do telefonu z systemem Android. W otwartej aplikacji „Przenieś do iOS” stuknij „Dalej”. Zaakceptuj warunki i zasady korzystania z aplikacji. Ponownie stuknij „Dalej”. W tym momencie na telefonie iPhone również stuknij „Dalej”. Gdy na iPhonie wyświetli się kilkucyfrowy kod, przepisz go na telefon z Androidem. Poczekaj, aż oba urządzenia połączą się. Zaznacz na telefonie z Androidem, które dane chcesz przenieść. Następnie stuknij „Dalej”. Na ekranach obu telefonów wyświetli się pasek stanu informujący o etapie migracji danych. Odłóż telefony, do czasu aż proces przenoszenia zawartości zostanie ukończony. Gdy na ekranie Androida pojawi się komunikat „Przenoszenie zakończone”, stuknij „Gotowe”. Kolejno na iPhonie stuknij „Kontynuuj konfigurowanie iPhone’a” lub po prostu przejdź „Dalej”. Po konfiguracji iPhone’a sprawdź, czy wszystkie dane zostały przeniesione.

Jak przenieś dane z Androida na iPhone po konfiguracji?

Aby przenieść dane z Androida na iPhone’a po konfiguracji konieczne będzie wymazanie urządzenia. Następnie należy jeszcze raz przeprowadzić konfigurację urządzenia z systemem iOS. Jeśli natomiast nie chcesz ponownie konfigurować iPhone’a, musisz niestety przenieść dane ręcznie. Jak zatem wymazać urządzenie i przenieść dane z Androida na iOS po konfiguracji?

Instrukcja – Przenoszenie danych z Androida na iPhone po konfiguracji

Przejdź do ustawień iPhone’a. Stuknij palcem w „Ogólne” i wybierz „Wyzeruj”. Stuknij opcję „Wymaż zawartość i ustawienia”. Wpisz kod lub hasło do konta Apple ID. Potwierdź swoją decyzję o wymazaniu urządzania. Pobierz i zainstaluj na telefonie z Androidem aplikację „Przenieś do iOS”. Aplikację można pobrać w sklepie Google Play. Uruchom aplikację. Stuknij „Dalej”, żeby na następnym panelu zaakceptować warunki korzystania z aplikacji. Ponownie stuknij „Dalej”. Przeprowadź konfigurację na urządzeniu z systemem iOS. W panelu „Aplikacje i dane” wybierz opcję „Przenieś dane z Androida”. Stuknij „Kontynuuj” i przepisz 6- lub 10-cyfrowy kod z iPhone’a na drugi telefon. Po połączeniu się obu telefonów wybierz wszystkie dane, które chcesz przenieść. Rozpocznij proces przenoszenia danych z Androida na iPhone’a klikając „Dalej”. Gdy migracja danych się zakończy, w aplikacji „Przenieś na iOS” stuknij „Gotowe”. Na końcu przejdź do dalszej konfiguracji iPhone’a.

Jak przenieść kontakty z Androida na iPhone?

Jeśli chcesz przenieść kontakty z Androida na iPhone, możesz to zrobić w trakcie konfigurowania iPhone’a. Po zakończeniu konfiguracji iPhone’a koniecznie zobacz, czy kontakty z Androida zostały przeniesione na iPhone’a. Pamiętaj, że tym sposobem oprócz kontaktów możesz przenieść także: konto Google, wiadomości, oraz zdjęcia.

Instrukcja – Przenoszenie kontaktów z Androida na iPhone

Pobierz na telefon z Androidem aplikację „Przenieś do iOS”. Aplikacja jest dostępna w sklepie Google Play. Następnie zainstaluj i uruchom aplikację. Stuknij „Dalej”, zaakceptuj warunki korzystania z aplikacji i przejdź dalej. Kolejno przeprowadź konfigurację na urządzeniu z systemem iOS. Zatrzymaj się na panelu „Aplikacje i dane”. Wybierz opcję „Przenieś z Androida”, a następnie „Kontynuuj”. Przepisz kod z ekranu iPhone’a na urządzenie z systemem Android. Po połączeniu się obu telefonów wybierz, które dane chcesz przenieść. Jeśli chcesz przenieść tylko książkę adresową, zaznacz opcję „Kontakty”. Stuknij „Dalej”, żeby rozpocząć proces przenoszenia kontaktów z Androida na iPhone’a. Po zakończeniu stuknij na telefonie z Androidem „Gotowe”, a na iPhonie „Kontynuuj konfigurowanie iPhone’a”.

Jak przenieść kontakty z Androida na iPhone po konfiguracji?

Jeśli jesteś już po konfiguracji nowego telefonu iPhone, z pomocą przyjdzie Ci Twoje konto Google. Dzięki synchronizacji danych przez konto Google łatwo przeniesiesz kontakty z Androida na iOS nawet po konfiguracji. Poniżej pokażemy Ci, jak to zrobić.

Instrukcja – Przenoszenie kontaktów z Androida na iPhone po konfiguracji

Na smartfonie z systemem Android przejdź do ustawień. Przesuń palcem w górę i znajdź opcję „Konta”. Wybierz swoje konto Google. W przypadku, gdy nie masz dodanego konta Google, dodaj je. Stuknij w „Synchronizacja konta” i zaznacz opcję „Kontakty”. Zrób to samo na smartfonie z systemem iOS. Wejdź kolejno w Ustawienia > Mail > Konta > Gmail. Na końcu zaznacz opcję „Kontakty”. W tym momencie kontakty z Androida zostaną przesłane na iPhone’a.

Jak przenieść dane WhatsApp z Androida na iPhone?

Przeniesienie danych z WhatsApp z systemu Android na iPhone’a jest nieco bardziej skomplikowane. Ponieważ transfer danych z WhatsApp wymaga pobrania zewnętrznego programu. Na szczęście jest on do ściągnięcia nawet w sklepie Google Play.

Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, żeby skutecznie przenieść dane WhatsApp na telefon z systemem iOS. W dodatku zrobisz to całkowicie za darmo.

Instrukcja – Przenoszenie danych WhatsApp z Androida na iPhone

Pobierz i zainstaluj na komputerze program „iCareFone for WhatsApp Transfer”. Następnie otwórz „iCareFone for WhatsApp Transfer”. Wybierz z menu kartę „WhatsApp”. Podłącz telefon z Androidem do komputera (np. za pomocą kabla USB). Jeśli zostaniesz o to poproszony, stuknij „Zezwól” na dostęp do danych. Gdy program rozpozna telefon, podłącz iPhone’a do komputera. Jeśli na iPhonie wyświetli się monit, stuknij „Pozwalaj” lub „Zaufaj” temu komputerowi. Po wykryciu urządzeń upewnij się, że telefon z Androidem znajduje się po lewej stronie, a iPhone po prawej. Kolejno kliknij „Transfer” na komputerze. Program zapyta, czy chcesz, żeby zastąpić dane WhatsApp na Twoim iPhonie. Potwierdź, klikając „Continue”.

Następnie wybierz istniejącą kopię WhatsApp („Select backup history”) lub utwórz nową. Aby to zrobić, kliknij „Create new backup”. Na telefonie z Androidem otwórz WhatsApp. Stuknij palcem w 3 kropki znajdujące się w prawym górnym rogu. Wejdź kolejno w Ustawienia > Czaty > Kopia zapasowa czatów > Utwórz kopię zapasową. Po utworzeniu kopii, kliknij „Continue”, żeby rozpocząć przesyłanie danych. Wpisz numer telefonu używany do logowania się w WhatsApp i kliknij „Verify”. Kliknij dwa razy „Continue” w wyskakujących monitach. Po otrzymaniu kodu SMS-em wpisz go, a następnie ponownie kliknij „Verify”, żeby zweryfikować kod. Wyloguj się z WhatsApp z urządzenia źródłowego (Android) i zaloguj się do WhatsApp na iPhonie. Po zalogowaniu przejdź do programu „iCareFone for WhatsApp Transfer”. Kliknij „Logged in”, żeby kontynuować. Poczekaj, aż wszystkie dane z WhatsApp zostaną przeniesione na iPhone’a. Gdy iPhone zrobi automatyczny reset, sprawdź, czy dane z Androida zostały przywrócone na iOS. Na końcu odłącz oba telefony od komputera i zamknij program.

Podsumowanie

Przeniesienie danych z Androida na iPhone’a nie powinno sprawiać większych problemów. Zwróć szczególną uwagę na jakość połączenia Wi-Fi. A także na to, czy Twój iPhone dysponuje odpowiednią ilością wolnego miejsca w pamięci. W przypadku gdy nadal masz problemy z przeniesieniem danych, zresetuj oba telefony. Postępuj krok po kroku, uważnie zapoznając się z komunikatami.

Jesteś posiadaczem nowiutkiego iPhone’a? Sprawdź jakie akcesoria do iPhone’a mamy w sprzedaży na krzymark.pl. Zobacz kable do iPhone’a, kable magnetyczne usb, szkła hartowane do iPhone’a, etui z powerbankiem do iPhone , przejściówki do słuchawek Jack 3,5 mm,

Udało Ci się przenieść dane z Androida na iPhone? Napisz, jakie masz wskazówki dla nowych użytkowników iPhone’ów.

Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon? Poradnik

Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon?

Dawniej przenoszenie kontaktów między telefonami polegało głównie na zapisaniu wszystkich numerów na karcie SIM i przełożeniu jej do nowego urządzenia.

Teraz proces przenoszenia kontaktów jest jeszcze łatwiejszy. Wszystko za sprawą indywidualnego konta, które posiada każdy użytkownik smartfona. W przypadku urządzeń z systemem Android, mowa o koncie Google, a jeśli chodzi o urządzenia z iOS, to AppleID (iCloud). Indywidualne konta pozwalają na korzystanie z różnorodnych funkcjonalności systemu i sklepu Play czy AppleStore. To również możliwość synchronizacji szeregu ustawień, a także tworzenia backupu danych i plików.

Za pośrednictwem konta Google lub AppleID możesz w łatwy sposób przenieść kontakty z telefonu na telefon. Wystarczy, że włączysz w telefonie synchronizację kontaktów – zostaną automatycznie zapisane w chmurze (na Dysku Google lub w iCloud). Dzięki temu, logując się na swoje konto na nowym urządzeniu, masz łatwy dostęp do kontaktów – wystarczy, że pobierzesz je na telefon.

Sprawdź też: Jak zarządzać kontaktami – na Androidzie i nie tylko >>

• Android – jak skopiować kontakty z telefonu na telefon?

Jeśli masz telefon z Androidem, możesz skopiować kontakty, logując się na konto Google. Synchronizacja kontaktów pozwoli zapisać je na dysku Google. Wystarczy je pobrać na nowe urządzenie i gotowe! Przenoszenie kontaktów z telefonu na telefon przy pomocy chmury to zdecydowanie najłatwiejsze rozwiązanie.

Inna opcja to skorzystanie z aplikacji na Android – Kontakty Google.

Otwórz aplikację „Kontakty” i kliknij „Zarządzaj kontaktami” .

. Wybierz opcję „Importuj/eksportuj kontakty”, a następnie kliknij „Eksportuj do pamięci telefonu” .

. Zaznacz, że chcesz przenieść kontakty do pamięci wewnętrznej telefonu.

Plik z zapisanymi kontaktami prześlij do nowego smartfona.

Transfer kontaktów przy pomocy chmury lub aplikacji nigdy nie był tak prosty!

• iOS – jak skopiować kontakty z telefonu na telefon?

W przypadku jeśli korzystasz z iPhone'a i zastanawiasz się, jak przenieść kontakty z telefonu na telefon, postaw na synchronizację kontaktów z chmurą iCloud. Twoje kontakty zostaną automatycznie zapisane na koncie w chmurze. Na nowym urządzeniu wystarczy zalogować się na konto i pobrać zapisane wcześniej kontakty.

Możesz też stworzyć kopię zapasową (backup) kontaktów i pobrać je z chmury na dowolne urządzenie. Kopia zapasowa jest pomocna w przypadku losowych wydarzeń, takich jak kradzież czy zgubienie telefonu. Dzięki niej możesz łatwo odtworzyć kontakty na nowym smartfonie. Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon korzystając z backupu?

Połącz się z siecią i wejdź w „Ustawienia” w telefonie, z którego chcesz przenieść kontakty.

w telefonie, z którego chcesz przenieść kontakty. Wybierz zakładkę „iCloud” i „Backup w iCloud” . Sprawdź, czy funkcja „Archiwum iCloud” jest aktywna.

. Sprawdź, czy funkcja „Archiwum iCloud” jest aktywna. Utwórz backup kontaktów. Możesz przenieść plik z numerami telefonów na nowe urządzenie.

Ten sposób pozwala na przeniesienie kontaktów nie tylko na innego iPhone'a, ale również na smartfon z systemem Android.

• Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon – z Androida na iOS i odwrotnie

Przenoszenie kontaktów między systemami operacyjnymi również nie jest problemem.

Jeśli zmieniasz smartfona z Androidem na iPhone'a, podczas konfiguracji ustawień i zakładania konta AppleID możesz wybrać opcję importu kontaktów z konta Google. System pobierze Twoje kontakty z dysku Google. Przechodzenie z Android na iOS nie musi być trudne!

W odwrotnej sytuacji, jeśli zmieniasz urządzenie iOS na Android, pobierz aplikację Google Drive na iPhone'a. Na dysku Google utwórz backup kontaktów. Zaloguj się na nowe urządzenie Android, korzystając z konta, na którym utworzyłeś backupu kontaktów – pobierz je na telefon i gotowe.

Jak przenieść kontakty z karty SIM na telefon?

Inny sposób na przeniesienie kontaktów z telefonu na telefon, to skorzystanie z karty SIM. Wystarczy wszystkie kontakty zapisać na karcie SIM i po prostu przełożyć ją do nowego urządzenia.

Jeśli zmieniasz kartę SIM na inną, możesz skorzystać z aplikacji Kontakty dla systemu Android, by zaimportować je na nowe urządzenie.

Otwórz aplikację „Kontakty” i wybierz „Ustawienia”.

i wybierz „Ustawienia”. Kliknij opcję „Import/eksport kontaktów” i zaznacz „Import” . Dzięki tej funkcji przeniesiesz numery telefonów na nowe urządzenie.

. Dzięki tej funkcji przeniesiesz numery telefonów na nowe urządzenie. Oznacz, że chcesz, aby kontakty były przeniesione z poziomu karty SIM i gotowe!

W przypadku iPhone'a, aby przenieść kontakty przy pomocy SIM, wybierz Ustawienia > Kontakty > Importuj kontakty z SIM.

Jak przenieść kontakty z telefonu na kartę SIM?

Jak skopiować kontakty z telefonu na telefon? Możesz to zrobić, przenosząc kontakty z telefonu na kartę SIM lub pamięć przenośną – kartę microSD, którą umieścisz w nowym urządzeniu.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment