Jak przenieść dane z urządzenia z systemem iOS do urządzenia z systemem Android? Jak przenieść się z telefonu iPhone na smartfon Xperia?

Przenoszenie danych z urządzenia z systemem iOS do urządzenia z systemem Android poprzez kopię zapasową danych na Dysku Google

Dysk Google to wygodne rozwiązanie do przechowywania danych w Internecie. Pozwala przechowywać zdjęcia i filmy w chmurze (w Internecie), podobnie jak na karcie SD. Dane zapisane w chmurze są dostępne z telefonu, laptopa, komputera stacjonarnego i tabletu. Ten sposób zapisu danych może być przydatny, gdy chcesz wykonać kopię zapasową przenoszonych danych.

Możesz użyć Dysku Google do wykonania kopii zapasowej ze swojego telefonu iPhone i konta iCloud.

Kopia zapasowa zdjęć powstanie w Zdjęciach Google.

Kopia zapasowa kontaktów powstanie w Kontaktach Google.

Kopia zapasowa kalendarza powstanie w Kalendarzu Google.

Krok 1: zanim utworzysz kopię zapasową

Aby można było utworzyć kopię zapasową zdjęć i filmów, telefon musi być połączony z siecią Wi-Fi.

Jeśli wielokrotnie wykonujesz kopie zapasowe, umieszczane są w nich tylko nowe zdjęcia. Zastępowane są ponadto poprzednie kopie zapasowe kontaktów i kalendarzy.

Jeśli zdjęcia znajdują się w albumach, albumy te nie znajdą się w kopii zapasowej w Zdjęciach Google.

Kopia zapasowa nie będzie zawierać kontaktów i kalendarzy z serwisów Facebook, Exchange itp.

Krok 2: rozpoczynanie wykonywania kopii zapasowej

Zależnie od ilości przesyłanych danych wykonywanie kopii zapasowej może trwać nawet kilka godzin. Zalecamy, aby urządzenie było podłączone do sieci Wi-Fi i zasilania.

W telefonie iPhone zainstaluj i otwórz aplikację Dysk Google. Stuknij ikonę (menu) u góry z lewej strony. Stuknij ikonę (Ustawienia) u góry. Stuknij opcję Kopia zapasowa. Stuknij opcję ROZPOCZNIJ TWORZENIE KOPII ZAPASOWEJ.

Aby przesłać dane z kopii zapasowej do urządzenia Xperia

Krok 3: zaloguj się na konto Google (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś)

Z ekranu głównego wybierz kolejno opcje Ustawienia → Konta → Dodaj konto → Google Zaloguj się na konto, które zostało użyte do wykonania kopii zapasowej z urządzenia z systemem iOS. Po zalogowaniu wszystkie dane z kopii zapasowej staną się dostępne na urządzeniu Xperia.

Wyłącz usługę iMessage

Jeśli nie otrzymujesz SMS-ów wysyłanych z telefonu iPhone do urządzenia Xperia, konieczne może być wyłączenie usługi iMessage.

Aby wyłączyć usługę iMessage W telefonie iPhone Przełóż kartę SIM do telefonu iPhone. Odszukaj i stuknij opcje Ustawienia → Wiadomości. Wyłącz iMessage. Wróć do Ustawień. Odszukaj i stuknij opcję FaceTime Wyłącz FaceTime.

Nie masz już telefonu iPhone?

Użyj tego linku, aby wyświetlić artykuł, w którym opisano sposób wyrejestrowywania numeru telefonu.

Wskazówki

Jak przenieść dane z telefonu na telefon? – Geex

Chmura Google

Smartfony z Androidem przechowują wszystkie dane w tzw. chmurze. Przy konfigurowaniu nowego urządzenia możesz w łatwy sposób ściągnąć z niej wszystko, czego potrzebujesz. Musisz jedynie się upewnić, że masz włączoną synchronizację konta. W tym celu:

Odnajdź w Ustawieniach zakładkę Konta i kopia zapasowa. Tam sprawdź, czy funkcja synchronizacji jest aktywna (domyślnie – jest). W zakładce Synchronizacja wybierz, które dane wpuścisz do chmury, a które nie. Te z nich, które chcesz skopiować, zaznaczasz.

W ten sposób kontakty (i nie tylko) automatycznie wskoczą na nowy telefon. Nieważne, czy masz Xiaomi i chcesz przenieść dane na Samsunga, czy odwrotnie. Jeśli masz zsynchronizowane konto Google, zadziała to na każdej marce. Proste? Proste!

Pamiętaj, że z chmury Google najlepiej korzystać przez sieć Wi-Fi. Jeśli użyjesz danych od operatora, może Cię to narazić na koszty.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon?

Obecne telefony komórkowe i smartfony służą nam nie tylko do wykonywania rozmów na odległość czy wysyłania SMS-ów. To silne narzędzie wyposażone w pojemne karty pamięci, kamery i aparaty wysokiej jakości i inne udoskonalenia, dzięki którym można je wykorzystywać na dziesiątki rozmaitych sposobów. Także do robienia zdjęć z wypoczynkowych kurortów, rodzinnych, z przyjaciółmi, w każdej chwili, gdy znajdziemy do tego sposobność. Tak, by utrwalić ważne i mniej ważne momenty w swoim życiu i w życiu najbliższych nam osób. Jest to też powód, dla którego chętnie dzielimy się swoimi zdjęciami z innymi lub pragniemy przetransferować te pliki na nowy model naszego osobistego telefonu. Aby tego dokonać, niezbędne jest nam połączenie internetowe, Bluetooth lub komputer osobisty, który posłuży jako nośnik danych.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na telefon przy pomocy internetu?

W celu wysłania kilku zdjęć z jednego telefonu na drugi z wykorzystaniem połączenia z internetem możemy skorzystać z jednego z kilku alternatywnych rozwiązań. W pierwszej kolejności, przy małej ilości zdjęć da się wykorzystać do tego skrzynkę mailową, lub niektóre z komunikatorów wykorzystywanych przez portale społecznościowe. W taki sposób zaprzęgniemy do pracy WhatsApp czy Messengera, za których pośrednictwem wyślemy zdjęcia na drugi telefon.

Innym rozwiązaniem internetowym jest możliwość wysłania zdjęć na dysk Google czy Dropboxa. Tam możemy jednocześnie zamieści znacznie większą ilość fotografii i pobrać je na drugie urządzenie bez konieczności ściągania każdego z plików z osobna.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na drugi telefon przy użyciu Bluetooth?

Bluetooth jest kolejnym rozwiązaniem, które można wykorzystać w celu przesłania danych, takich jak zdjęcia, z jednego urządzenia na inne. Aby to zrobić, konieczna jest kompatybilność systemów operacyjnych obydwu takich telefonów. Posiadając wyposażenie wykorzystujące te same systemy operacyjne jak Android czy iOS, z całą pewnością uda nam się transfer tych danych, gdy tylko wykonamy tę transakcję prawidłowo.

Trzeba uruchomić Bluetooth na obojgu urządzeniach. Ustanowić połączenie Bluetooth za pośrednictwem ustawień telefonów. Z telefonu, na którym znajdują się zdjęcia, należy wejść w galerię, wybrać zdjęcia, które pragniemy przesłać i udostępnić je z wykorzystaniem Bluetooth. Na drugim urządzeniu zaakceptować transfer danych.

Jak to zrobić z wykorzystaniem komputera osobistego?

Prędkość transferu danych za pośrednictwem komputera może być ograniczona, lecz przy znacznej ilości fotografii wykorzystanie własnego PC-ta może okazać się strzałem w dziesiątkę. Choć czas trwania takiego przesyłu może się odrobinę dłużyć, to tym sposobem będziemy mogli przesłać jednocześnie duże ilości danych bezpośrednio z jednego urządzenia na drugie.

W celu przesłania zdjęć z telefonu na telefon z wykorzystaniem komputera konieczne jest posiadanie odpowiednich kabli, dzięki którym podłączymy urządzenia do PC-ta. Poprzez komputer, z telefonu ze zdjęciami, wybieramy odpowiedni folder i wykonujemy transfer na drugie urządzenie mobilne. Akceptujemy przesył plików. Wklejamy je do prawidłowego folderu na drugim urządzeniu. Na telefonach z Androidem będzie to folder DCIM. Na telefonach firmy Apple niezbędne będzie uruchomienie aplikacji iTunes.

Podsumowanie

Wykorzystanie Bluetooth i połączenia sieciowego do przesyłu zdjęć i innych danych z telefonu na telefon sprawdza się najlepiej, gdy do wysyłki mamy ledwo kilka plików. Z sieci możemy skorzystać także przy przesyłaniu większych galerii zdjęć. Najbardziej polecanym sposobem przy większej ilości danych jest wykorzystanie połączenia z komputerem osobistym i użycia go, jako pośrednika pomiędzy obydwoma urządzeniami mobilnymi.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment