Jak zrobić aplikację mobilną – 10 kroków

Bez względu na to, czy zamierzamy tworzyć aplikację samodzielnie, czy też korzystać z usług agencji, warto wiedzieć jak zrobić aplikację mobilną. Należy pamiętać o 10 krokach, które pozwolą nam „przejść suchą nogą” po jeszcze nie do końca odkrytych „wodach mobilności”.

Świat „oszalał” na punkcie smartfonów, a co za tym idzie – na punkcie aplikacji, które są czymś więcej niż mobilnymi serwisami. Mogą być po prostu wszystkim – grą, komunikatorem, spisem sentencji z ulubionego filmu czy też bazą muzyki. Praktycznie nie istnieją tutaj żadne ograniczenia. W ten sposób przed firmami na całym świecie otworzył się nowy kanał komunikacji ze swoimi klientami. Bez względu na to, czy zamierzamy tworzyć aplikację samodzielnie, czy też korzystać z usług wyspecjalizowanej agencji, warto pamiętać o 10 krokach, które pozwolą nam „przejść suchą nogą” po jeszcze nie do końca odkrytych „wodach mobilności”.

Jak zrobić aplikację mobilną – etap koncepcyjny

Po pierwsze warto zastanowić się, czy nasza grupa docelowa korzysta ze smartfonów i tabletów? Choć rynek tych urządzeń w Polsce rośnie w lawinowym tempie (obecnie już 31% naszych rodaków posiada smartfona). To zdecydowanie większą popularnością cieszą się one wśród osób do 30. roku życia.

Jeżeli dojdziemy do wniosku, że nasi klienci korzystają ze smartfonów, to następne pytanie, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, brzmi: jakiego rodzaju aplikację możemy im zaoferować? Czy ma to być gra edukacyjna (np. Kapitan Dyzio App), czy też prezentacja naszego produktu (np. ŠKODA Yeti App), a być może zależy nam na zaprezentowaniu walorów jakiegoś miejsca naszej firmy (np. Wieliczka Mine App)?

Wszystko zależy od celu, jaki chcemy osiągnąć. Nie zawsze warto kurczowo trzymać się swojej branży/oferty, myśląc o aplikacji. Czasami stworzenie programu lub gry, której nasza firma jest np. sponsorem, może przynieść więcej efektów niż poprawna prezentacja oferty. Zawsze dobrze jest szukać świeżych pomysłów, niedostępnych jeszcze na rynku. Możemy też myśleć nad udoskonaleniem rozwiązań już istniejących.

Kiedy będziemy mieli już określony cel i pomysł na aplikację, warto opracować możliwe scenariusze i schematy działania, a także opisy dostępnych funkcjonalności. Dzięki temu, po przystąpieniu do realizacji, unikniemy wszelkich nieścisłości logicznych i ewentualnych błędów funkcjonalnych.

Po takim przygotowaniu się do tworzenia aplikacji możemy rozpocząć prace nad architekturą informacji. Odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych elementów nawigacji ma ostatecznie kluczowe znaczenie dla wygody i prostoty korzystania z naszego programu. Opracowując architekturę, powinniśmy podzielić wszelkie treści w logiczne bloki, uporządkować je i odpowiednio ze sobą powiązać, aby ułatwić przechodzenie pomiędzy poszczególnymi zakładkami. Pamiętajmy o tym, że sposób trzymania urządzenia mobilnego narzuca optymalne rozmieszczenie elementów nawigacyjnych po bokach ekranu. Warto już w tym momencie pracować na interaktywnych makietach, aby wychwycić ewentualne błędy.

Jak zrobić aplikację mobilną – etap realizacji

Gdy zakończymy prace nad architekturą informacji i odpowiednio ją przetestujemy, możemy przystąpić do szczegółowego projektowania grafiki naszej aplikacji. Najważniejsze jest przy tym, abyśmy dostosowali ją do naszej grupy docelowej. Inaczej będzie wyglądała gra edukacyjna dla dzieci, a inaczej biznesowa aplikacja zawierająca kwartalne podsumowanie wyników spółki. O czym jeszcze warto pamiętać przy tworzeniu grafiki?

Przede wszystkim o tym, że aplikację obsługujemy palcami i dlatego ważne jest, aby przyciski i interaktywne elementy były odpowiednio duże. Wyzwanie graficzne stanowi mnogość rozmiarów ekranów i ich rozdzielczości, a także zmiany proporcji wyświetlanego obrazu przy obrocie urządzenia. Pamiętając o tym, warto zrobić trochę „graficznego zapasu” dla urządzenia z większą rozdzielczością.

Kolejny krok to już oprogramowanie naszej aplikacji. Na tym etapie możemy skorzystać z dwóch dostępnych rozwiązań. Pierwsze z nich polega na tworzeniu aplikacji w języku natywnym, pod konkretny system operacyjny, np. iOS. Takie rozwiązanie efektywniej wykorzystuje zasoby telefonu, aczkolwiek uniemożliwia uruchomienie na urządzeniu opartym np. o system Android czy też Windows Phone. Drugie rozwiązanie to języki multiplatformowe (np. środowisko Adobe Air), które umożliwiają przenoszenie i uruchamianie tego samego kodu na wielu urządzeniach i systemach. Oszczędzamy w ten sposób czas i zmniejszamy koszt, tworząc aplikację tylko jeden raz.

Nasza aplikacja jest już praktycznie gotowa. Teoretycznie moglibyśmy ją już udostępnić naszym klientom. Warto jednak wstrzymać się jeszcze chwilę i gruntownie przetestować nasze rozwiązanie. W końcu przecież nawet „najlepsi czasami się mylą”. Dobrym pomysłem jest testowanie aplikacji nie tylko wśród osób, które ją tworzyły, ale przede wszystkim wśród przedstawicieli grupy docelowej, niebędących ekspertami od mobilności. W ten sposób możemy wyeliminować błędy, na które nigdy moglibyśmy nie zwrócić uwagi.

Nareszcie nadszedł czas na długo oczekiwany moment, czyli… publikację aplikacji. W Polsce dwa najpopularniejsze systemy operacyjne to Android i iOS. Każdy z nich posiada swój dedykowany sklep z aplikacjami, w którym możemy umieszczać przygotowane przez nas programy. W przypadku systemu Android jest to Google Play, a w przypadku iOS – App Store. Aby opublikować w nich aplikację, potrzebujemy mieć założone konto deweloperskie (można przy tym skorzystać z konta założonego już wcześniej np. przez agencję).

Sama publikacja aplikacji nie wiąże się z żadnym dodatkowym kosztem (płacimy jedynie za konto deweloperskie). Należy jednak pamiętać, że w zależności od sklepu, na zaakceptowanie i opublikowanie aplikacji możemy czekać nawet kilkanaście dni.

Jak zrobić aplikację mobilną – etap promocji

Tak naprawdę nasza aplikacja jest gotowa i może być już instalowana przez naszych klientów na smartfonach i tabletach. Czy zatem możemy już „odhaczyć” nasz projekt i zmienić jego status na „zakończony”? Nic bardziej mylnego. Nawet najlepsza aplikacja – szczególnie w początkowym etapie jej życia – potrzebuje promocji. Warto wesprzeć ją działaniami PR-owymi, a także reklamami, dzięki którym nasi klienci dowiedzą się o jej istnieniu. Możemy przy tym korzystać zarówno z metod promocji offline (informacja i QR kody umieszczane np. w prasie i na cityboardach), jak i online (np. reklamy w serwisach mobilnych, informacja na firmowej stronie www).

Aplikacja, tak jak serwis www, to żywy organizm, który powinniśmy na bieżąco udoskonalać i aktualizować, jeżeli chcemy utrzymać lub zwiększać zainteresowanie jej funkcjonalnościami i zawartością. Warto od momentu publikacji aplikacji monitorować i zbierać statystyki na temat jej wykorzystania przez użytkowników. Możemy to robić dwojako: albo przy pomocy informacji dostarczanych w ramach konta deweloperskiego, albo poprzez pogłębione analizy, korzystając np. z narzędzia Google Analytics. To drugie rozwiązanie pozwoli nam na wnikliwe poznanie zainteresowań użytkowników, a także da odpowiedź, na ile realizowane są nasze cele biznesowe. Wiemy już zatem, na co zwrócić uwagę, tworząc aplikację.

Na koniec jednak chciałbym wrócić do początku i raz jeszcze zastanowić się, czy warto je robić? Czy każda firma, tak jak mobilną odsłonę swojego serwisu, powinna mieć również aplikację? Ostatnie badania wskazują, że Polacy miesięcznie pobierają około 40 mln aplikacji. Zdecydowana większość z nich to darmowe produkcje (często gry) ściągane na telefony z systemem Android. Ponad 50% użytkowników smartfonów na swoich urządzeniach ma zainstalowanych od 10 do 50 aplikacji. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby wśród nich znalazła się również aplikacja firmowana nazwą i logotypem naszego brandu.

Nie sposób zbagatelizować potencjału, jaki tkwi w tym nowym kanale komunikacji. Tym bardziej, że na polskim rynku dobrze wykonanych i jakościowo rodzimych produkcji jest cały czas stosunkowo mało. Warto już teraz pomyśleć nad stworzeniem interesującej aplikacji, która nie tylko będzie ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem, ale także przyczyni się do realizacji celów biznesowych naszych firm.

Jak tworzyć aplikacje na Androida bez znajomości programowania w 2022 roku?

Jak tworzyć aplikacje na Androida bez znajomości programowania w 2022 roku?

Jak wszyscy wiecie, Android jest najczęściej używanym mobilnym systemem operacyjnym na świecie. Android to darmowy system operacyjny typu open source, więc ten system operacyjny można łatwo dostosować. Android jest również znany z ogromnego systemu aplikacji. Wystarczy rzucić okiem na Sklep Play; Znajdziesz tam tysiące aplikacji.

Przyznajmy, że są chwile, kiedy wszyscy chcieliśmy stworzyć aplikację na Androida. Na przykład możesz stworzyć aplikację na Androida dla własnego dobra lub pomóc grupie ludzi. Bez względu na powód, będziesz potrzebować odpowiednich umiejętności kodowania do tworzenia aplikacji na Androida.

Jednak programowanie nie jest dla każdego. Dlatego użytkownicy wyszukują witryny w Internecie, aby tworzyć aplikacje na Androida bez kodowania. Na szczęście dostępnych jest sporo stron internetowych, które pozwalają tworzyć aplikacje na Androida bez znajomości kodowania.

Twórz aplikacje na Androida bez Crypto w 2022 r.

Dlatego w tym artykule postanowiliśmy udostępnić listę najlepszych witryn do tworzenia aplikacji na Androida z kodowaniem. Niestety, te witryny opierają się na interfejsie „przeciągnij i upuść” do tworzenia aplikacji. Więc sprawdźmy Jak stworzyć aplikację na Androida bez kodowania w 2022 roku? .

To bezpłatna usługa, która przekształca Twoje treści w aplikację i zarabia pieniądze. Twoja aplikacja będzie miała bardzo potrzebne funkcje, takie jak Wiadomości, udostępnianie społecznościowe i karty Oraz pełne wsparcie dla ulepszeń HTML5. Jest to więc jedna z najlepszych stron internetowych do tworzenia nieograniczonej liczby aplikacji za darmo.

Najszybciej rozwijający się, oparty na chmurze program Mobile Apps Builder umożliwia użytkownikom bez umiejętności programowania tworzenie aplikacji na Androida i iPhone'a na telefony komórkowe i smartfony oraz publikowanie ich w Google Play i iTunes. Dzięki Appy Pie nie ma potrzeby instalowania ani pobierania czegokolwiek; Możesz przeciągać i upuszczać strony aplikacji, aby utworzyć aplikację mobilną online. Po opublikowaniu aplikacji otrzymasz hybrydową aplikację opartą na HTML5, która współpracuje z Androidem, iPhone'em, iPadem, Windows Phone i Blackberry.

Cóż, Buzztouch to „silnik aplikacji” o otwartym kodzie źródłowym, który obsługuje dziesiątki tysięcy aplikacji na iPhone'a, iPada i Androida. Buzztouch jest używany z grupami programistów iOS i Android (pakiety SDK). BtCentral Dashboard to oprogramowanie internetowe typu open source służące do zarządzania aplikacjami mobilnymi utworzonymi za pomocą Buzztouch.

Dzięki AppYet każdy może stworzyć profesjonalną aplikację na Androida. Nie jest wymagana wiedza programistyczna; Utworzenie pierwszej aplikacji zajmuje tylko kilka minut. Musisz podać linki do swojego kanału RSS/Atom lub strony internetowej; Jest automatycznie konwertowany na niesamowite, w 100% czyste natywne aplikacje na Androida.

Cóż, AppClay, stworzony przez głównych ekspertów ds. rozwoju w ShepHertz Technologies, to szanowany intuicyjny interfejs, który pozwala każdemu z nas bez wysiłku stać się programistą aplikacji bez żadnego kodowania, instalacji oprogramowania, konserwacji lub inwestycji finansowych. Każdy może używać AppClay do tworzenia natywnych aplikacji HTML5 i ANDROID obsługiwanych przez wszystkie popularne urządzenia.

Cóż, Andromo pozwala każdemu tworzyć aplikacje mobilne i łączyć się z tą ogromną i stale rosnącą publicznością. Andromo generuje kod Java dla praktycznie każdej tworzonej aplikacji i kompiluje go na naszych serwerach w chmurze przy użyciu oficjalnego pakietu SDK Androida Google. Możesz mieć własną natywną aplikację na Androida – bez żadnych kompromisów.

Zacznij od razu tworzyć swoją firmową lub osobistą aplikację. W App Machine tworzenie własnej aplikacji jest łatwe, przyjemne i bezpłatne. Musisz stworzyć aplikację, a App Machine opublikuje ją w sklepach Apple i Android. AppMachine sprawia, że ​​tworzenie wysokiej jakości aplikacji jest łatwe i niedrogie.

Możesz stworzyć profesjonalnie wyglądającą aplikację na Androida z pomocą Good Barber. Nie potrzebujesz żadnej wiedzy z zakresu programowania itp. Zaprojektuj swoją aplikację, dodaj zawartość, wyświetl wyniki i opublikuj ją w sklepie Google Play.

Dzięki Mobile Roadie możesz w mgnieniu oka zbudować aplikację i zacząć korzystać ze wszystkich korzyści płynących z udostępniania swoim klientom, obserwatorom i fanom interaktywnych aplikacji na Androida. Ta aplikacja obsługuje prawie wszystkie pliki multimedialne, z automatycznym importem RSS i automatycznie aktualizowaną ścianą fanów, dzięki której użytkownicy mogą łatwo rozmawiać ze sobą w prawdziwym życiu.

Cóż, TheAppBuilder umożliwia tworzenie aplikacji przy użyciu zestawu narzędzi online lub zapewnionych szkoleń. Spowoduje to utworzenie układu aplikacji i wypełnienie go początkową zawartością. Możesz także udostępnić użytkownikom okno z wieloma aplikacjami, używając i dostosowując bibliotekę aplikacji niestandardowych.

Ta strona składa się z grupy profesjonalistów. Ta strona internetowa jest najlepsza do tworzenia aplikacji na Androida bez umiejętności kodowania. Dzięki BuildFire otrzymasz doskonały, przyjazny dla użytkownika pulpit nawigacyjny i administracyjny panel sterowania, które pomogą Ci szybko zbudować lub zaktualizować aplikacje.

Cóż, aplikacja iBuild ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować aplikację na Androida. Ta aplikacja zapewnia doskonałe opcje tworzenia aplikacji. iBuildApp App Builder umożliwia użytkownikowi tworzenie aplikacji mobilnych w ciągu kilku minut; Nie wymaga kodowania! Ta strona internetowa oferuje łatwą opcję przeciągania i upuszczania oraz ponad 1000 szablonów do wyboru.

Dzięki App Makr możesz stworzyć własną aplikację na Androida w zaledwie 20 minut. Strona jest bardzo przydatna i używana przez wielu użytkowników. Najlepsze jest to, że nie potrzebujesz odpowiednich umiejętności programowania, aby tworzyć swoją aplikację na Androida za pomocą App Makr.

To kolejna najlepsza usługa internetowa, która może pomóc Ci stworzyć niestandardową aplikację dla prawie wszystkich wersji Androida. Najlepsze w AppYourself jest to, że użytkownicy nie muszą mieć biegle talentu w tworzeniu aplikacji, ponieważ usługa zapewnia przewodnik krok po kroku, jak stworzyć niestandardową aplikację.

To kolejny najlepszy kreator aplikacji, na który możesz liczyć. Zgadnij co? Jmango 360 zawiera unikalne motywy i narzędzia do dostosowywania wyglądu i funkcjonalności. Funkcja premium umożliwia użytkownikom bezpośrednie publikowanie własnych aplikacji w sklepie Google Play.

Jest to kolejny najlepszy program do tworzenia stron internetowych dla Androida, który możesz dziś rozważyć. Wspaniałą rzeczą w CMS jest to, że oferuje dwie unikalne funkcje. Pierwszym z nich jest to, że ma charakter całkowicie open source, a drugim są tanie metki. Narzędzie internetowe zapewnia użytkownikom interfejs typu „przeciągnij i upuść” do tworzenia aplikacji na Androida.

Założona w 2010 roku firma Swiftic jest jednym z wiodących twórców aplikacji, z których możesz korzystać. Mówiąc o funkcjach, Swiftic zapewnia użytkownikom szeroki zakres funkcji, takich jak elementy konstrukcyjne i funkcje kart lojalnościowych, recenzje użytkowników, integracja e-commerce itp. Poza tym Swiftic zapewnia również użytkownikom wiele szablonów do zastosowania w aplikacji.

To ostatnia pozycja na liście, umożliwiająca użytkownikom szybkie tworzenie aplikacji mobilnych bez pisania nawet jednej linijki kodu. Jeśli więc szukasz łatwego w użyciu i intuicyjnego narzędzia do tworzenia aplikacji, Appinstititube może być dla Ciebie najlepszym wyborem. AppInstitute ma kilka planów premium, ale darmowa wersja również działa świetnie, a do tworzenia aplikacji otrzymujesz interfejs typu „przeciągnij i upuść”.

Oto niektóre z najlepszych witryn do tworzenia aplikacji na Androida bez kodowania. Mam nadzieję, że ten artykuł Ci pomógł! Podziel się także ze znajomymi.

jak tworzyć i zarabiać? Zarobic-Online.pl

Programowanie niewątpliwie jest jedną z najlepiej opłacanych kompetencji dzisiejszych czasów. Programiści nie dość, że nie mają problemu ze znalezieniem pracy, to do tego są bardzo wysoko opłacani. Wypłata rzędu siedmiu czy dziesięciu tysięcy złotych na rękę jest normą, jeśli się potrafi kodować. Jednak nie ulega wątpliwości, że nawet tak dobre warunki pracy oznaczają konieczność pracy na etat.

Logowanie się o określonych godzinach i ogólnie rzecz ujmując – praca w określonym wymiarze godzin jest czymś, co coraz bardziej przeszkadza młodym ludziom. Dlatego programiści zaczynają pisać własne aplikacje, zamiast zatrudniać się na etat. Jeśli umiesz programować przynajmniej w podstawowym wymiarze, to tworzenie własnych aplikacji może być ścieżką dla Ciebie, dzięki której rozwiniesz swoje umiejętności oraz zarobisz większe pieniądze. Nie jest to proste, jednak wystarczy znać kilka prostych zasad tworzenia i sprzedaży aplikacji, aby móc odnieść sukces w tej dziedzinie.

Jak nauczyć się pisania aplikacji?

Popularne aplikacje na Androida możesz zacząć pisać stosunkowo szybko, jeśli tylko wykonasz kilka podstawowych kroków. Najważniejszy jest wybór technologii. Na początku powinieneś zrozumieć podstawy samego Androida. Każda aplikacja na androida posiada logiczny zestaw ekranów, które są ze sobą powiązane. Zatem potrzebujesz wiedzieć, co Twoja aplikacja będzie robić (jaki „output” dostarczy użytkownikowi), jakich ekranów potrzebujesz do realizacji tych zadań oraz w jaki sposób logicznie połączysz ze sobą dane ekrany. Może to na początku być przytłaczające, dlatego dobrze jest sobie wszystko rozpisać na tablicy korkowej lub ścieralnej, aby dobrze zrozumieć konstrukcję aplikacji, nim zaczniesz ją pisać.

Bardziej skomplikowana kwestia to pytanie: jak stworzyć grę na telefon? Jeśli gra ma być złożona z animacji i toczyć się w czasie rzeczywistym (a nie w turach), wówczas prawdopodobnie będziesz musiał nauczyć się języka Ruby on Rails.

Jak stworzyć pierwszą aplikację mobilną – co będzie potrzebne?

Zatem, jak stworzyć aplikację mobilną? Najpierw musisz wiedzieć na jakiej platformie chcesz tworzyć aplikację (android albo iOS). Musisz także wiedzieć, na jakie systemy mobilne będziesz pisać daną aplikację. Pisanie aplikacji na android jest czymś zupełnie innym, niż pisanie jej na Windows czy iOS. Jednak prawda jest taka, że obecnie to właśnie android jest najbardziej popularnym środowiskiem, dla którego są tworzone aplikacje. Przygotuj także środowisko pracy, w którym stworzysz aplikację (przykładowo może to być Visual Studio). Wówczas będziesz mieć wszystko, co potrzebne, aby zacząć tworzyć swoją pierwszą aplikację na smatfona.

Tworzenie aplikacji na androida – od czego zacząć?

Potrzebujesz mieć koncept całej aplikacji. Następnie potrzebny Ci będzie program do tworzenia aplikacji na androida. W tym wypadku znakomicie sprawdzi się Android Studio lub inne programy tego typu. Tego rodzaju platformy pozwalają tworzyć aplikacje w zasadzie bez kodowania. Jeśli Cię to interesuje, to możesz sięgnąć po Androme, AppMakr, GameSalad (dla gier), Appy Pie czy Swiftic. Wszystkie te programy posiadają gotowe komponenty i rozwiązania, których nie będziesz musiał kodować od podstaw. Jest to wygodne rozwiązanie, które poleca się młodym, początkującym programistom, chociaż również „seniorzy” często z niego korzystają, ponieważ po prostu oszczędza ono czas. Warto wspomnieć, że Android Studio to po części darmowy program do tworzenia aplikacji mobilnych – ściągniesz go tutaj!

W jaki sposób można zarobić na aplikacji mobilnej?

Kiedy już wiesz jak napisać aplikacje na telefon pojawia się kolejne pytanie – jak zarobić na aplikacji mobilnej?

Normalnym jest, że po wykonaniu często trudnej i skomplikowanej pracy oczekujemy wynagrodzenia za nasz trud i włożone w aplikację godziny. Najprostszym rozwiązaniem jest umieszczenie swojej aplikacji w popularnych App Stores (jak przykładowo Google App Store). Twoja aplikacja może także funkcjonować w popularnym modelu freemium. Oznacza to, że dostęp do aplikacji jest darmowy, jednak istnieją w niej funkcjonalności, które są dostępne tylko i wyłącznie po wykonaniu mikro płatności. W ten sposób możesz dotrzeć do większego grona odbiorców Twojej aplikacji i monetyzować użytkowników w momencie, kiedy nie są oni już w stanie obejść się bez aplikacji.

Alternatywą do tego sposobu zarabiania na napisanym kodzie jest model subskrypcyjny. W tym wypadku użytkownicy będą mogli korzystać z aplikacji przez ograniczony czas (często są to dwa tygodnie lub jeden tydzień), a dalsze korzystanie z aplikacji będzie wymagało podpięcia karty kredytowej, z której płatność będzie ściągana co miesiąc. Kolejnym, również popularnym sposobem jest zarabianie na wyświetlaniu reklam w Twojej aplikacji. Pewnie znasz to rozwiązanie z wielu darmowych gier mobilnych. Reklamy mogą być irytujące, jednak są świetnym sposobem na zarobek, zwłaszcza wtedy, kiedy duża liczba użytkowników korzysta z Twojej aplikacji. Aby móc wyświetlać reklamy użytkownikom możesz przystąpić do sieci reklamodawców Google, która nosi nazwę AdSense.

Inne dostępne modele biznesowe to:

zarobek przez sieć afiliacyjną,

udostępnienie płatnego konta, w którym nie będą wyświetlane reklamy (znany przykład to Spotify),

sprzedaż produktów związanych z Twoją aplikacją (tak zwany merch),

współpraca z tematycznymi sponsorami.

Ile można zarobić na własnej aplikacji mobilnej?

Każdy twórca aplikacji mobilnych zadaje sobie właśnie to pytanie – ile można na nich zarobić?

Jak już wiesz, zarabianie na aplikacjach może być o wiele bardziej złożone, niż to się pierwotnie wydawało, a modeli biznesowych jest bardzo dużo (i można stosować kilka z nich w jednym i tym samym czasie). Jednak na pytanie o wysokość zarobków trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie. Jeśli Twoja aplikacja się nie przyjmie i mało kto będzie chciał z niej korzystać, wówczas zarobisz pewnie mniej niż sto złotych. Jeśli jednak napisałeś jakościową aplikację, która nie zawiera błędów, jest funkcjonalna i przyjemna dla użytkownika, wówczas Twoje zarobki mogą sięgnąć od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Pamiętaj jednak, że w takim wypadku będziesz odpowiedzialny za sprawowanie pieczy nad aplikacją. Oznacza to wdrażanie feedbacku użytkowników, odpisywanie na ich komentarze na App Stores oraz ogólne dbanie o to, aby w aplikacji nie zaczęły pojawiać się błędy, aktualizowanie jej i rozwijanie o kolejne funkcjonalności.

Czasami mnogość tych zadań może przerosnąć programistę i wtedy oczywistym jest, że lepiej będzie pracować na etacie. Jednak wolność jaką daje utrzymywanie się z własnej aplikacji wciąż kusi wielu koderów.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment