Jak utworzyć, zmienić lub usunąć profil

Użytkownicy wszystkich profili, z wyjątkiem przeznaczonych dla dzieci, mogą wybierać i edytować ustawienia poszczególnych profili w sekcji Profil i kontrola rodzicielska. Edytowanie Ograniczeń oglądania i Blokady profilu wymaga podania hasła do konta.

Aby edytować ustawienia danego profilu:

Otwórz stronę Konto w przeglądarce. Wybierz nazwę profilu w menu Profil i kontrola rodzicielska. Skorzystaj z opcji Zmień przy ustawieniu, które chcesz edytować w danym profilu. Zapisz/Prześlij zmiany.

Więcej informacji można znaleźć w artykule Kontrola rodzicielska w serwisie Netflix.

Twój system jest poważnie uszkodzony przez cztery wirusy - napraw teraz! - Wskazówki Dotyczące Odzyskiwania Plików Androida

Możesz otrzymać wiadomość taką jak Twój system jest mocno uszkodzony przez wirusa Four podczas przeglądania strony internetowej za pomocą telefonu komórkowego. Nie martw się. To nie jest prawdziwy wirus. Oprogramowanie MiniTool zaproponuje rozwiązania umożliwiające rozwiązanie tego problemu na urządzeniu z systemem Android / iOS.

Twój system jest poważnie uszkodzony przez cztery wirusy!

Zagrożenia wirusowe zawsze pochodzą ze wszystkich kierunków, we wszystkich kształtach i rozmiarach. Weźmy jako przykład telefon komórkowy. Telefon komórkowy jest dobrze zabezpieczony. Dlatego twórcy wirusów muszą znaleźć specjalne sposoby na pozbycie się wrażliwych użytkowników.

Oto, na co należy zwrócić uwagę: ich standardową praktyką jest używanie emocjonalnego wyskakującego okienka, aby skłonić Cię do zainstalowania aplikacji lub wysłania płatności w zamian za usunięcie nieistniejącego wirusa.

Irytujące Cztery wirusy na telefonie jest właśnie takim przypadkiem i może się zdarzyć zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS. Jest to podstępny porywacz przeglądarki, który pozwala sądzić, że Twój system telefoniczny jest poważnie uszkodzony.

Zwykle podczas przeglądania witryny za pomocą telefonu pojawia się komunikat Four Virus. Zobaczysz podobne ostrzeżenie o treści Twój system jest mocno uszkodzony przez Four Virus!

Kiedy widzisz Twój system jest mocno uszkodzony przez wirusa Four po raz pierwszy nie panikuj. Nie klikaj żadnego linku, który oferuje na ekranie i nie martw się o informacje w telefonie.

Do tej pory ten porywacz przeglądarki nie może zaatakować ważnych danych osobowych w telefonie. W najlepszym przypadku będzie to losowo zakłócać surfowanie przez różne formy reklam, takie jak banery, nowe karty lub wyskakujące okienka z tym samym komunikatem ostrzegawczym: Twój system jest poważnie uszkodzony przez wirusa Four.

Ale jeśli się na to dasz, będzie to wprowadzać w błąd, aby pobrać oprogramowanie lub zapłacić za usunięcie nieistniejących wirusów.

Plik Cztery wirusy nie jest dokładnym wirusem. Dlatego niektóre programy antywirusowe nie są w stanie usunąć go z telefonu. Musisz go usunąć samodzielnie.

W tym poście zebraliśmy kilka rozwiązań, które mogą pomóc w usunięciu czterech wirusów. Możesz wypróbować te metody pojedynczo, aby rozwiązać problem.

Ten post pokazuje, jak odzyskać usunięte pliki antywirusowe za pomocą najlepszego bezpłatnego oprogramowania do odzyskiwania plików - MiniTool Power Data Recovery. Sugerowane są również inne rozwiązania.

Jeśli postępowałeś zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby pobrać i zainstalować oprogramowanie do usuwania wirusów Four, musisz je odinstalować z telefonu komórkowego.

Oto jak usunąć cztery wirusy z Androida i iOS:

To jest ogólny przewodnik. Poszczególne kroki mogą być różne dla różnych marek telefonów z systemem Android i różnych wersji Androida:

Jeśli nie ma takiego przycisku dezinstalacji lub przycisk odinstalowania jest wyszarzony, ta metoda nie rozwiąże problemu. Musisz wypróbować drugie rozwiązanie.

To rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla urządzeń z systemem Android.

• Iść do Ustawienia> Bezpieczeństwo i prywatność> Więcej ustawień .

• Upewnij się, że Pobieraj aplikacje ze źródeł zewnętrznych opcja jest wyłączona, a Sprawdź aplikacje ze źródeł zewnętrznych opcja jest włączona.

Następnie możesz otworzyć przeglądarkę internetową na telefonie z Androidem, aby sprawdzić, czy plik Twój system jest mocno uszkodzony przez wirusa Four komunikat ostrzegawczy zniknie. Jeśli nadal go otrzymujesz, przejdź do następnego rozwiązania.

Jeśli powyższe dwie metody nie działają, możesz usunąć kod javascript, który powoduje wyskakujące okienko podczas korzystania z przeglądarki w telefonie.

Ale kodu nie ma w twoim systemie bezpieczeństwa. Jest on głównie ukryty w plikach tymczasowych przeglądarki. Możesz więc usunąć pliki tymczasowe, aby pozbyć się wirusa Four.

Być może używasz więcej niż jednej przeglądarki i komunikat o błędzie, że Twój system jest poważnie uszkodzony przez wirusa Four Android, pojawia się w wielu przeglądarkach. Następnie musisz powtórzyć powyższe kroki, aby usunąć pliki tymczasowe z innych przeglądarek.

Na koniec uruchom ponownie telefon z Androidem, aby sprawdzić, czy wiadomość z twojego systemu jest mocno uszkodzona przez wirusa Four, który zniknął z telefonu z Androidem.

Następnie możesz ponownie uruchomić urządzenie z systemem iOS i użyć przeglądarki, aby sprawdzić, czy Twój system jest ponownie poważnie uszkodzony przez wirusa Four na telefonie iPhone.

Malwarebytes, wcześniej znany jako Malwarebytes Anti-malware, służy do skanowania i usuwania złośliwego oprogramowania, w tym fałszywego oprogramowania zabezpieczającego, oprogramowania reklamowego i oprogramowania szpiegującego dla systemów Microsoft Windows, macOS, Android i iOS.

Możesz wypróbować to oprogramowanie, aby usunąć system, który jest poważnie uszkodzony przez wiadomość Four virus iPhone / Android.

• Jeśli korzystasz z telefonu z Androidem, możesz przejść do Sklep Google Play aby wyszukać to oprogramowanie i pobrać je na swoje urządzenie.

• Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS, możesz przejść do Sklep z aplikacjami aby wyszukać to oprogramowanie i pobrać je na swoje urządzenie.

Następnie możesz uruchomić to oprogramowanie, aby chronić proces przeglądania na telefonie komórkowym. Możesz także odwiedzić oficjalną stronę Malwarebytes, aby dowiedzieć się, jak korzystać z tej aplikacji na urządzeniu z systemem Android / iOS.

Kiedy używasz Malwarebytes do ochrony danych na swoim komputerze, możesz spotkać się z taką sytuacją - Malwarebytes nie może połączyć się z Usługą.

Jeśli problem nadal występuje, możesz rozważyć przywrócenie telefonu komórkowego do ustawień fabrycznych, a następnie użyć go jako nowego.

Ale ta metoda usunie wszystkie pliki i ustawienia na twoim Androidzie / iOS. Zanim to zrobisz, musisz wykonać kopię zapasową danych Androida lub iOS.

• Jeśli używasz telefonu z Androidem, możesz odwołać się do tego posta, aby wykonać kopię zapasową danych telefonu z Androidem: Utwórz kopię zapasową lub przywróć dane na urządzeniu z systemem Android .

• Jeśli korzystasz z urządzenia iOS, możesz użyć iCloud lub iTunes do wykonania kopii zapasowej danych iOS. Znajdź konkretne kroki w tym poście: Jak wykonać kopię zapasową telefonu iPhone, iPada i iPoda touch .

Możesz jednak również wykonać kopię zapasową danych telefonu na komputerze i używać ich bezpośrednio. Następnie, aby wykonać tę pracę, musisz użyć oprogramowania innej firmy. Na szczęście MiniTool oferuje takie oprogramowanie do wykonania tej pracy.

Te dwa programy to:

MiniTool Mobile Recovery dla Androida ma dwa moduły. Odzyskaj z telefonu można użyć do wyodrębnienia danych Androida z telefonu, a następnie zapisania ich na komputerze. Ale musisz zrootuj swoje urządzenie z Androidem z góry, aby moduł działał płynnie.

Wskazówka: oczywiście możesz również użyć tego oprogramowania do ratowania utraconego i usuniętego Androida. Możesz przeczytać ten artykuł, aby znaleźć więcej przydatnych informacji: Czy chcesz przywrócić usunięte pliki Androida? Wypróbuj MiniTool .

Teraz możesz nacisnąć następujący przycisk, aby pobrać bezpłatną wersję tego oprogramowania na swój komputer.

1. Podłącz urządzenie z systemem Android do komputera za pomocą kabla USB.

2. Otwórz oprogramowanie, aby wejść do jego głównego interfejsu.

4. Oprogramowanie rozpocznie automatyczne skanowanie urządzenia z systemem Android, a następnie zobaczysz plik Urządzenie gotowe do skanowania interfejs w następujący sposób.

5. Wybierz odpowiedni tryb skanowania w oparciu o własne potrzeby i naciśnij Kolejny .

7. Lista typów danych znajduje się po lewej stronie interfejsu oprogramowania. Możesz kliknąć jeden typ danych, aby wyświetlić szczegółowe elementy. Następnie możesz wybrać pliki, których kopię zapasową chcesz utworzyć.

8. Wciśnij Wyzdrowieć aby wybrać odpowiednią ścieżkę na komputerze, aby je zapisać.

To darmowe oprogramowanie umożliwia jednorazowe odzyskanie 10 plików jednego typu. Jeśli chcesz używać tego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych wszystkich danych Androida, musisz zaktualizować to darmowe oprogramowanie do wersji zaawansowanej. Możesz przejść do Oficjalny sklep MiniTool dostać jeden.

MiniTool Mobile Recovery dla iOS ma trzy moduły. Jego Odzyskaj z urządzenia iOS Moduł może służyć do tworzenia kopii zapasowych danych iOS na komputerze.

Naciśnij poniższy przycisk, aby pobrać bezpłatną wersję tego oprogramowania i spróbować.

Oto przewodnik dotyczący używania tego oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych danych iOS na komputerze.

2. Otwórz oprogramowanie, a oprogramowanie może automatycznie wykryć urządzenie i wyświetlić je w interfejsie.

4. Po zakończeniu procesu skanowania można zobaczyć wyniki skanowania w następujący sposób. Podobnie zobaczysz listę typów danych po lewej stronie oprogramowania. Możesz wybrać jeden typ z listy, aby wyświetlić jego elementy.

5. Jest kilka ograniczenia w bezpłatnej wersji tego oprogramowania. Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową wszystkich swoich danych, musisz zaktualizować je do pełnej wersji. Następnie możesz wybrać potrzebne pliki i nacisnąć Wyzdrowieć aby zapisać je na swoim komputerze.

Teraz Twoje dane są bezpieczne. Następnie możesz przywrócić telefon do ustawień fabrycznych, aby wszystko wróciło do normy.

• Jeśli używasz urządzenia z systemem Android , możesz iść do Ustawienia> System> Resetuj> Resetuj telefon aby przywrócić system Android do ustawień fabrycznych.

• Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS , musisz iść do Ustawienia> Ogólne> Wyzeruj> Wymaż całą zawartość i ustawienia do wykonania pracy.

Czy wiesz, jak odzyskać dane po przywróceniu ustawień fabrycznych Androida? W rzeczywistości możesz użyć MiniTool Mobile Recovery dla Androida, aby odzyskać dane Androida.

Teraz masz nowy telefon komórkowy. Możesz ponownie uruchomić urządzenie, aby je ustawić i przywrócić dane, jeśli to konieczne.

Aby uniknąć ponownego pojawienia się tego błędu wirusa Four, należy cały czas zachować spokój, aby chronić swój telefon:

• Nie pobieraj i nie instaluj w telefonie żadnego nieznanego oprogramowania ani usługi.

Twój system jest mocno uszkodzony przez wirusa Four nie jest prawdziwym wirusem, o ile nie klikniesz oferowanego przez niego łącza. W tym poście przedstawiono metody 5, aby zabić tę irytującą wiadomość. Bez względu na to, czy używasz urządzenia z Androidem, czy iOS, możesz znaleźć odpowiednie rozwiązanie, aby to naprawić.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z tym problemem lub korzystaniem z naszego oprogramowania, możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem Nas . Możesz również dać nam znać w komentarzu.

• Na telefonie są aplikacje, których nie pobierasz samodzielnie.

• W telefonie pojawia się coraz więcej wyskakujących reklam.

Jak w 4 krokach ograniczyć bycie śledzonym na telefonie z Androidem?

Kiedy kupujemy nowy smartfon, niestety wraz z nim otrzymujemy w pakiecie masę rzeczy, które sprawiają, że każdy nasz ruch, wszystko co, co zrobimy i gdzie będziemy, zapisywane jest na serwerach firm trzecich, które potem te dane sprzedają, stając się przy tym najbogatszymi podmiotami na tej planecie. Dla nas śledzenie to nie tylko brak prywatności, ale też - realne zagrożenia, o których opinia publiczna przekonuje się coraz mocniej. Dlatego też niektórzy ludzie podejmują próby by zabezpieczyć swoje dane na tyle, na ile to możliwe. Oczywiście, całkowicie śledzenia usunąć się nie da, jest ono zbyt głęboko wbite w to, czym system Android jest.

Nie oznacza to jednak, że my, jako użytkownicy, powinniśmy poddać się bez walki. Mamy bowiem narzędzia, które pozwalają nam odebrać chociaż część swojej prywatności. Oczywiście, jednym z najskuteczniejszych sposobów jest chociażby Custom ROM, ale po pierwsze, nie każdy potrafi go używać, a po drugie - nie każdy producent pozwala na jego wgranie. Dlatego to, co prezentuje poniżej, to 4 proste kroki które mogą pozwolić odebrać nieco naszej prywatności z powrotem.

1. Sprawdź, jakie aplikacje cię śledzą za pomocą TracerControl

O tym, czym jest TracerControl informowałem was w osobnym wpisie. Narzędzie to pozwala nam sprawdzić, jak zachowują się aplikacje, jakie biblioteki śledzące są w nich zainstalowane i z jakimi serwerami się kontaktują. Dzięki temu możemy wykryć programy, które tych bibliotek mają najwięcej i zdecydować, co chcemy z nimi zrobić. W większości przypadków możliwe jest zablokowanie śledzenia bez utraty ważnych funkcji, chociaż są oczywiście aplikacje, które nie chcą na to pozwolić. TrackerControl daje nam jednak bardzo ważną wiedzę - komu nasze dane są przekazywane.

2. Zamień aplikację, które cię śledzą

Jedną z najfajniejszych rzeczy w systemie Android jest to, że tak naprawdę każdy element, którego używamy na co dzień, można wymienić na inny. Tyczy się to wszystkich aplikacji, także takich elementów jak chociażby launcher czy klawiatura. Wszystkie programy od dużych korporacji mają dziś swoje odpowiedniki, które stawiają na prywatność. Domyślny klient SMS może spokojnie zostać zastąpiony Singalem, przeglądarka Chrome - Brave, klawiaturę można wymienić na OpenBoard, a Mapy Google możemy wymienić na dowolną z kilkunastu alternatyw. Ba, sam sklep Google możemy wymienić na alternatywę w postaci E-Droid czy APK Mirror.

Oczywiście, nie oznacza to, że poprzednie aplikacje znikną, a jak wiemy z danych dostarczonych przez TrackerControl, część z nich potrafi kontaktować się z "bazą" nawet kiedy nie są używane. Dlatego warto się ich pozbyć.

3. Usuń bloatware i niepotrzebne aplikacje

Jak pewnie wiecie, na waszym telefonie po jego pierwszym uruchomieniu dziwnym trafem znajdowały się nie tylko podstawowe aplikacje systemowe Androida, ale najpewniej też szereg programów, z których twórcami producent smartfona podpisał umowę. Bardzo często są to aplikacje Facebooka, Amazona czy Yandexu, a więc firm żyjących ze zbierania i sprzedaży danych. Co więcej, tych aplikacji z telefonu bardzo często nie da się usunąć. A przynajmnie nie udawałoby się, gdyby nie to, że dziś możemy skorzystać z darmowego oprogramowania "Universal Android Debloater".

Pozwala ono bez konieczności rootowania smartfona usunąć absolutnie każdą aplikację, w tym także tą systemową, a także - w każdej chwili ją przywrócić. Dzięki temu możemy mieć pewność, że dokładnie wyczyścimy nasz telefon ze zbędnych aplikacji a także pousuwany te z systemowych programów które podejrzewamy, że za naszymi plecami wysyłają dane do Google.

4. Zablokuj Google dostęp do swoich danych

Jeżeli już uda nam się usunąć i zablokować te aplikacje które chcemy, wciąż pozostaje jeden problem, a mianowicie - sam system Android, który zbiera mnóstwo danych o wszystkim, co robimy. Jednak i tu nie jesteśmy bezradni. Możemy bowiem do pewnego stopnia "odgooglować" nasz smartfon, usuwając z niego tyle pozwoleń dla Google ile to tylko możliwe. W taki właśnie sposób możemy zabronić Google chociażby zbierania historii odwiedzanych witryn internetowych, lokacji czy historii przeglądania YouTube. Możemy także wyłączyć nasz identyfikator reklam - głęboko zaszyte ustawienie, które przypisuje nasze dane do jednego konta na serwerach Google. Tam też możemy usunąć chociażby to, jaka aplikacja Google może korzystać ze "wspólnych" danych.

Oczywiście - tak jak wspomniałem, to tylko prawdopodobnie wierzchołek góry lodowej, jeżeli chodzi o to, jakie dane są przesyłane. Pamiętajmy, że chociażby sami producenci smartfona w swoich nakładkach zaszywają algorytmy śledzące i na nie niestety nie możemy za wiele poradzić. Mimo wszystko trzeba się jednak cieszyć, że zwolennicy prywatności dostają do ręki coraz mocniejsze narzędzia pozwalające im osiągnąć swój cel.

A Wy? Jakich tricków używacie, by zachować prywatność korzystając z telefonu?

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment