Jak zainstalować aplikację z komputera na system Android

Czasami, korzystając ze smartfona, nie można utworzyć szybkiego połączenia internetowego, ale musisz pobrać grę lub coś innego. Dlatego warto wiedzieć, jak zainstalować program z komputera na Androida.

Pobrane aplikacje za pośrednictwem komputera można łatwo zainstalować na telefonie z systemem Android

Zdarza się, że dzięki PC jest o wiele łatwiejsze do wykonania. Co więcej, niektóre dodatki w oficjalnym sklepie Google Play z jakiegoś powodu nie chcą być instalowane i pobierane z komputera, a następnie przeniesione na urządzenie będą znacznie łatwiejsze. Można to zrobić w kilku prostych krokach.

Treść

1 Zmień ustawienia urządzenia

Zmień ustawienia urządzenia 2 Pobierz na PC

Pobierz na PC 3 Wrzucamy instalator 3.1 Przez USB 3.2 Karta pamięci

Wrzucamy instalator 4 Uruchom instalator

Zmień ustawienia urządzenia

Na niektórych urządzeniach z Androidem nie można po prostu przesłać oprogramowania z komputera i zainstalować. Wcześniej musisz zezwolić urządzeniu na instalację z niezidentyfikowanych źródeł:

Otwórz ustawienia. Znajdź pozycję "Aplikacje". Znajdujemy i umieszczamy zaznaczenie elementu, który będzie nazywany czymś takim: "Nieznane źródła" - w różnych wersjach Androida będzie wyglądać inaczej, ale wartość pozostanie taka sama.

Zezwól innym źródłom na instalowanie aplikacji na swoim urządzeniu.

Pobierz na PC

Pliki przeznaczone dla instalatorów aplikacji dla systemu operacyjnego Android mają rozszerzenie apk. To jest ten instalator, który musisz pobrać, jeśli chcesz użyć dowolnego oprogramowania pobranego z komputera.

Możesz je znaleźć w internetowej wersji Google Play (oficjalnego sklepu z aplikacjami na Androida) oraz na stronach internetowych różnych programów, które oferują wersję Androida ich produktu. Jeśli interesuje Cię konkretna gra lub narzędzie, najlepszym rozwiązaniem byłoby odwiedzić stronę programisty i pobrać tam najnowszą wersję: w Google Play czasami występują problemy z pobieraniem niektórych dodatków.

Pobierz plik apk z witryny google play lub dewelopera

Wrzucamy instalator

Teraz musisz przesłać plik z rozszerzeniem apk do swojego urządzenia. Możesz to zrobić na kilka sposobów: używając Wi-Fi, USB, Bluetooth lub przesyłając na kartę SD.

Wybierz dwa najpopularniejsze: przenieś instalator przez USB i kartę SD. Jest o wiele łatwiej, ale wiele z nich korzysta właśnie z tych metod.

Przez USB

Aby to zrobić, po prostu podłącz urządzenie z systemem Android do komputera za pomocą kabla USB. Następnie zezwalamy na udostępnianie plików.Następnie z komputera możesz przeglądać wszystkie dane z systemu Android, a także dodawać własne.

Zezwól na współdzielenie plików między telefonem a komputerem

Teraz po prostu przenosimy plik z rozszerzeniem apk do jednego z folderów w katalogu systemowym. Lepiej jest wybrać folder, który następnie łatwo znaleźć, na przykład "Downloads / Downloads".

Karta pamięci

Dzięki karcie SD do przeniesienia instalatora jest również łatwe. Aby to zrobić, po prostu podłącz go do laptopa przez czytnik kart lub specjalny adapter.

Jeśli wcześniej używałeś karty SD jako magazynu danych na tablecie lub smartfonie z Androidem, zobaczysz już utworzony katalog folderów Androida. Następnie po prostu wyrzuć instalator w taki sam sposób jak opisano powyżej.

Przenieś instalator do katalogu folderów systemu Android

Jeśli właśnie kupiłeś lub korzystałeś z karty SD w innym miejscu, po prostu zrzuć plik APK z komputera w dogodnym dla nas miejscu. Następnie podłącz kartę do Androida. Potem pozostaje tylko zainstalować.

Nawiasem mówiąc, instalowanie dodatków do urządzenia na karcie pamięci w ten sposób nie działa. W rezultacie będzie nadal znajdować się w pamięci gadżetu. Jeśli chcesz przenieść część oprogramowania do pamięci zewnętrznej, musisz znaleźć wszystkie programy, które można umieścić na mapie w "Ustawieniach" w sekcji "Aplikacje".Można to zrobić, otwierając zakładkę dotyczącą dysku wymiennego. W tym samym miejscu możesz przenieść to, czego potrzebujesz do wymiennego urządzenia pamięci masowej.

Uruchom instalator

Tak, udało nam się przenieść plik do zainstalowania na urządzeniu z systemem Android. Teraz musisz go uruchomić, abyśmy mogli przygotować grę, klienta lub narzędzie do pracy.

Można to zrobić za pomocą menedżera plików. Z reguły takie narzędzie jest już zainstalowane w systemie. Na przykład ES Explorer lub Total Commander.

Korzystając z menedżera plików, znajdujemy instalator, w którym go przenieśliśmy, i uruchamiamy go. Aplikacje na Androida są zwykle instalowane dość szybko.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogły Ci zainstalować aplikacje na Androidzie za pośrednictwem komputera

Jak widać, instalacja oprogramowania na Androidzie przy użyciu komputera jest dość łatwa. Można to zrobić za pomocą standardowego kabla USB lub karty SD, a także menedżera plików.

Jak instalować aplikacje spoza Sklepu Play i AppGallery? Sprawdzone źródła

Google w ramach swoich usług oferuje Sklep Play, Huawei rozpędza AppGallery wraz z HMS, ale to niejedyne źródła gier i programów dla urządzeń z Androidem. Naturalnie można wymieniać sklepy innych producentów smartfonów oraz tabletów – większość dużych firm oferuje autorskie miejsca do pobierania wybranych tytułów. Jednak wszystkiego wszędzie nigdy nie będzie, ale Android to otwarty system, więc użytkownik ma wybór. W końcu aplikacje spoza Sklepu Play nie są niczym złym. Niezbędne instalatory znajdziemy w innych źródłach, a te pewne, sprawdzone i zweryfikowane przez lata chciałbym przytoczyć Wam w niniejszym artykule.

Aplikacje spoza Sklepu Play i AppGallery istnieją – Android przyjmuje zewnętrzne źródła

Niektórzy mogą pomyśleć, że instalowanie aplikacji spoza Sklepu Play, AppGallery lub Galaxy Store jest nielegalne. Oczywiście jest to nieprawda. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dowolnie pobierać i korzystać z gier oraz programów, które są udostępniane za darmo w Sieci. Nielegalne tak naprawdę jest tylko instalowanie zmodyfikowanych wersji konkretnych tytułów tak, aby te omijały zabezpieczenia związane z przestrzeganiem licencji użytkowania. Innymi słowy, wyklucza się wszelkiego rodzaju piractwo. Jednak w znakomitej większości przypadków nie są nimi aplikacje spoza Sklepu Play.

Pamiętajcie, że market od Google to tylko dodatek do Androida, a nie jego integralna część. Idealnym przykładem jest tutaj Fortnite, a więc hit battle royale, którego wydawca – Epic Games – sam zajmuje się dystrybucją. W ten sposób firma nie musi płacić prowizji Amerykanom za mikropłatności. Tym samym poznajmy miejsca, z których równie prosto możemy instalować programy na smartfony i tablety z Robocikiem na pokładzie. Jednak też musicie być świadomi, że w prosty sposób nie zainstalujemy aplikacji, które są dedykowane na przykład Samsungom.

Czy aplikacje spoza Sklepu Play będą poprawnie działać?

Oprócz kwestii legalności instalowania aplikacji spoza Sklepu Play innym popularnym mitem jest to, że większość gier i programów instalowanych z zewnętrznych źródeł nie działa prawidłowo. Jest to naturalnie zdecydowana przesada, ale na pewno trzeba być świadomym, że Usługi Google też są wymagane do poprawnej pracy wybranych programów. Niemniej to nie oznacza, że aplikacje niedostępne w AppGallery nie będą działać na smartfonach i tabletach Huawei. Wszelkiego rodzaju media społecznościowe (Facebook, Messenger, WhatsApp, Instagram, Twitter, Snapchat) można bezpiecznie pobierać ze sprawdzonych źródeł i będą one poprawnie obsługiwane. Chcesz posłuchać muzyki na Spotify? Nic trudnego. Oglądanie ulubionych streamerów na Twitchu? Też jest możliwe. Wystarczy tylko wiedzieć, skąd pobrać odpowiedni instalator.

Pewne i sprawdzone źródło z grami oraz aplikacjami spoza Sklepu Play na Androida? To musi być APK Mirror

Nasi Stali Czytelnicy zapewne doskonale wiedzą, czym jest APK Mirror, należące do Android Police. To jedno z najlepszych zewnętrznych źródeł programów na Androida, które często wyprzedza Sklep Play. Otóż Google aktualizacje udostępnia w swoim markecie w tak zwanych falach. Przez to rozumiemy, że jedno urządzenie może widzieć nową wersję, a drugie, leżące obok, zauważy ją dopiero następnego dnia. APK Mirror możliwie najszybciej uzupełnia swoją bazę o kolejne wydania i udostępnia je wszystkim jednocześnie. W taki sam sposób możemy sprawdzić wczesne wydania konkretnych aplikacji.

Brak podziału na tych lepszych i gorszych to pierwsza, istotna zaleta APK Mirror. Druga dotyczy wersjonowania wszystkich aplikacji. Zapewne przynajmniej raz w życiu zdarzyło się Wam, że po aktualizacji danego tytułu ten zaczął działać zdecydowanie gorzej. Może nawet w ogóle nie mogliście go uruchomić. W takiej sytuacji w ramach Sklepu Play możemy tylko czekać na kolejne poprawki i liczyć na to, że wszystko będzie dobrze. Tymczasem na APK Mirror wystarczy, że pobierzemy starszą wersję. Naturalnie trzeba być świadomym, że to nie zawsze musi pomóc, ale na pewno warto zacząć od tego kroku.

Inni nie muszą mieć lepiej, czyli ewidentnie zrywamy z podziałami

Trzecia nieodłączna zaleta APK Mirror to kolejny brak podziału, ale tym razem na regiony. Deweloperzy często chcą sprawdzać swoje aplikacje w wybranych częściach świata, aby stopniowo dodawać kolejne państwa. Jednak w głównej mierze ma to związek jedynie z ustawioną lokalizacją w ramach konta Google. Tym samym każdy może ją zmienić i w żaden sposób nie łamiemy licencji poszczególnych gier i programów. Jednak nie musimy co chwilę sztucznie przeprowadzać się do Niemiec, Kanady lub Stanów Zjednoczonych. Na APK Mirror po prostu nie ma takich ograniczeń. Mimo wszystko musicie pamiętać, że regionalizacja może mieć związek z samą rozgrywką (funkcjonalnością) i jest sterowana po stronie serwerów wydawców. W takich przypadkach faktycznie należy uzbroić się w cierpliwość, jeśli nie chcemy się fizycznie przeprowadzać. Tak było w przypadku na przykład Pokemon GO.

APKPure idzie o krok dalej – źródło gier i programów też może być aplikacją

APK Mirror ma wiele zalet i jest to sprawdzone źródło, które istnieje oraz jest chwalone od lat. Jednak nie wszystkim odpowiada pobieranie instalatorów ze strony internetowej i ręczne pilnowanie aktualizacji. W tym miejscu pojawia się APKPure, czyli jedna z najbardziej rozbudowanych i dopracowanych aplikacji, będąca pełnoprawnym zamiennikiem Sklepu Play. Oczywiście bez powiązania z żadną firmą, która zajmuje się produkcją smartfonów. Naturalnie APKPure może pochwalić się tymi samymi zaletami, co APK Mirror. Jedną z tych wyjątkowych zapewne zauważycie od razu po zainstalowaniu, kiedy to program wskaże Wam, że może zaktualizować Sklep Play. Wiąże się to bezpośrednio z tym, co omówiłem wcześniej – Google nigdy nie udostępnia wszystkim poszczególnych zmian jednocześnie. Dlaczego tak robią Amerykanie? W głównej mierze w ramach testów, aby możliwie najmniejsza grupa odbiorców otrzymała oprogramowanie z błędami.

Tym samym APKPure jest w stanie aktualizować aplikacje, które już są zainstalowane na Waszym urządzeniu. Ważne w tym wszystkim jest też to, że sam proces pobierania i instalacji może zostać zrównoleglony. Program nie kolejkuje wszystkich zadań, więc cały proces przebiega szybciej, kiedy wiele instalatorów może być ściąganych jednocześnie. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wstrzymać pobieranie i wznowić w dowolnym momencie, bez konieczności zaczynania wszystkiego od początku.

Jak włączyć możliwość instalowania aplikacji z nieznanych źródeł, a więc spoza Sklepu Play?

Domyślne ustawienia Androida nie pozwalają instalować aplikacji z nieznanych źródeł. Naturalnie nieznanych dla systemu. Jednak jest to zabezpieczenie, które sprowadza się wyłącznie do tego, aby użytkownik świadomie wyraził zgodę na możliwość wprowadzenia gry lub programu z nowego źródła. Przy okazji instalowania aplikacji z APK Mirror pobranej przez Chrome’a lub dowolną inną przeglądarkę internetową pojawi się komunikat z prośbą o przyznanie odpowiednich uprawnień. Podobnie będzie przy okazji pierwszej próby instalacji z poziomu APKPure.

Jeśli jednak omsknie Wam się ręka i nie wydacie zgody, a komunikat przy ponownej próbie już się nie pokaże, to nic straconego. Wystarczy wejść do ustawień systemu i wyszukać pozycji Nieznane aplikacje. Zależnie od nakładki producenta i wersji Androida może ona znajdować się w różnych kategoriach – na przykład w części związanej z aplikacjami, jak to robi Samsung. W niej należy znaleźć interesujące nas źródło i umożliwić instalowanie z niego aplikacji. Jednak już Huawei postanowił zamieścić omawiany przełącznik w: Ustawienia -> Bezpieczeństwo i prywatność -> Ustawienia dodatkowe -> Instaluj aplikacje z zewnętrznych źródeł. Jeśli nie jesteście w stanie namierzyć odpowiedniego panelu w swoim smartfonie lub tablecie, to zachęcam do sprawdzenia naszego poradnika, który szczegółowo wyjaśnia, jak zainstalować aplikacje z nieznanych źródeł.

Zobacz też: Najlepszy pracodawca w Europie to Huawei.

Nieznane źródła? Tak, ale tylko te zweryfikowane!

Jak sami doskonale widzicie, wszelkiego rodzaju sklepy, które znajdziecie zainstalowane na swoich urządzeniach, to tylko jedne z wielu miejsc, z których pobierzemy nowe aplikacje. Jednak trzeba być pewnym, że korzysta się ze sprawdzonych źródeł. W końcu musi być równowaga w przyrodzie, więc tam, gdzie pojawiają się ciekawe udogodnienia, muszą istnieć też złe aspekty. Instalowanie gier i programów z losowych stron z Sieci może skończyć się zainfekowaniem urządzenia złośliwym oprogramowaniem. Dlatego jeśli nie macie 100% pewności, że dane źródło jest zweryfikowane, to najlepiej nie ryzykujcie. Naturalnie powyżej podane są tylko najważniejsze przykłady. Być może sami znacie inne, sprawdzone miejsca do pobierania gier i programów? Aplikacje spoza Sklepu Play istnieją – często okazują się nawet ciekawsze i właśnie z tym przesłaniem warto zacząć patrzeć na Androida. Mało tego, nawet istnieją programy, które ułatwiają poszukiwania potencjalnych zamienników. Zwie się on More Apps i jest dostępny za darmo w AppGallery.

Jak zainstalować wiele aplikacji jednocześnie na Androida

Za każdym razem, gdy przełączasz smartfony, musisz ponownie zainstalować wszystkie aplikacje, które miałeś na swoim ostatnim telefonie z Androidem. Przyczyny zmiany smartfonów mogą wahać się od utraty urządzeń do poddania się impulsowi i zakupu nowej błyszczącej zabawki. Bez względu na powód, musisz zacząć od czystego tabletu (lub czystego ekranu głównego).

Przeciętny użytkownik ma około 90 aplikacji zainstalowanych na swoim urządzeniu w danym momencie. Co zaskakujące, większość ludzi nie używa połowy z nich przez dłuższy czas, ale nadal trudno je odinstalować. Co jeśli będę tego potrzebować w przyszłości? I tak mnie to nie martwi. Niech będzie.

Problem? Zainstalowanie wielu aplikacji jeden po drugim może być kłopotliwe, czasochłonne, nudne i frustrujące.

Rozwiązanie? Dowiedzmy Się.

1. Zainstaluj z telefonu komórkowego

Zamierzamy masowo zainstalować wszystkie aplikacje za pomocą plików APK. Dla niewtajemniczonych APK to format plików używany w aplikacjach na Androida. Podobnie jak EXE dla Windows.

Jeśli nie masz plików APK aplikacji, możesz je łatwo pobrać w APK Mirror. Jest zaufanym i zweryfikowanym źródłem APK obsługiwanym i obsługiwanym przez facetów z Android Police. Użyję tej metody do zainstalowania Flappy Bird, który nie jest już dostępny w Play Store i PUBG. Tak, nie mam PUBG, ale nie dlatego, że nie gram. Nie osądzaj mnie!

Możesz wyszukać dowolną aplikację tutaj, nawet te, które nie są już dostępne w Sklepie Play. Po jego znalezieniu możesz pobrać dowolną wersję. Proponuję pobrać i zachować kopię na swoim komputerze również w celu późniejszego zainstalowania. Po zainstalowaniu możesz je łatwo zaktualizować, aby nie było potrzeby ich ponownego pobierania.

Masz wszystkie pliki APK na swoim telefonie? Dobry.

Otwórz APK Installer i zostaniesz powitany kolorowym interfejsem. Wybierz opcję Zainstaluj APK. Aplikacja przeskanuje telefon komórkowy i kartę SD w poszukiwaniu plików APK, a następnie wyświetli je w kolejności. Powie ci również, czy APK jest już zainstalowany.

Wybierz wszystkie aplikacje, które chcesz zainstalować wsadowo na swoim Androidzie, i kliknij Zainstaluj APK na dole ekranu.

W tym momencie, jeśli nie pozwoliłeś, aby Twój telefon instalował nieznane aplikacje (ładowanie boczne), zobaczysz komunikat podobny do tego na obrazku poniżej.

Kliknij przycisk Ustawienia i wybierz „Zezwól z tego źródła”, aby kontynuować. Działa, jeśli masz włączone opcje programisty. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, z poziomu aplikacji Ustawienia przejdź do menu Informacje i kilkakrotnie dotknij wersji Androida, aby ją włączyć.

Po zakończeniu naciśnij przycisk Wstecz i zostaniesz poproszony o potwierdzenie instalacji.

Hit Install i gotowe.

Wystarczy to zrobić tylko raz, a wszystkie inne wybrane aplikacje zostaną zainstalowane automatycznie.

Nie zajmie to dużo czasu, ponieważ aplikacje są już pobrane na telefon z Androidem. Twój telefon musi je tylko zainstalować.

Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, obie aplikacje zostały pomyślnie zainstalowane. Zastanawiasz się, jakiego programu uruchamiającego używam tutaj? To Nova Launcher i jest super fajny.

APK Installer to dość potężna aplikacja. Możesz zarządzać aplikacjami, instalować lub odinstalowywać partiami, a nawet uruchamiać skanowanie bezpieczeństwa wszystkich aplikacji na telefonie z Androidem.

Pobierz APK Installer

Również w Technice przewodniej

Android Backup: 5 powodów, dla których potrzebujesz offline Mobile Backup

2. Zainstaluj z komputera

Rozumiem. Słyszę cię. Zwłaszcza gdy masz do czynienia z 50-100 aplikacjami jednocześnie. Wolisz zainstalować wszystko ze swojego komputera. Dobrą wiadomością jest to, że APK Install jest również dostępny dla platformy Windows. Zobaczmy, jak to działa.

Pobierz oprogramowanie za pomocą poniższego łącza i zainstaluj program. Uruchom go, gdy skończysz.

Pobierz APK Install (Windows)

Otwórz ponownie aplikację APK Installer na Androida i wybierz opcję Wersja PC.

Wewnątrz, ADB (debugowanie USB) powinno być włączone, gdy podłączysz swój telefon przez USB do komputera. Jeśli nie, kliknij go, aby otworzyć opcje dla programistów i włączyć tam debugowanie USB.

W tym momencie po uruchomieniu APK Installer na PC sterowniki powinny zostać zainstalowane automatycznie. Jeśli tak się nie stanie, możesz bezpośrednio pobrać i zainstalować je tutaj. Upewnij się, że wybrałeś swojego producenta smartfonów z listy.

Jeśli APK Installer (Windows) nie rozpozna Twojego urządzenia, uruchom ponownie komputer. Po ponownym uruchomieniu instalatora nazwa urządzenia powinna być widoczna na pasku tytułu.

Kliknij Narzędzia w lewym dolnym rogu Instalatora i wybierz Otwórz plik APK. Wybierz wszystkie aplikacje, które chcesz zainstalować. W tym teście wybiorę Weather Channel i Pokemon Go.

Po wybraniu aplikacji zobaczysz więcej opcji. Zaznacz pole wyboru obok wszystkich aplikacji, które chcesz zainstalować. Możesz również zainstalować te aplikacje jednocześnie na Androida na karcie SD. Teraz kliknij przycisk Zainstaluj na dole, aby rozpocząć proces instalacji.

Zobaczysz komunikat Instalacja obok Narzędzia.

Poczekaj, aż status zmieni się na Gotowe. Teraz sprawdź swoją komórkę. Aplikacje powinny tam być.

Instalacji APK (Windows) można użyć do zainstalowania lub odinstalowania wielu aplikacji jednocześnie na Androidzie. Tak jak wersja aplikacji. Wybierz według swojej wygody.

Wielozadaniowość jest wszędzie

Jeśli ludzie mogą obsługiwać wiele zadań naraz, smartfony muszą być lepsze. Dlatego zostały stworzone. Ta funkcja powinna być częścią Sklepu Google Play i dopóki Google nie zdecydowało się na usunięcie tej funkcji. Może dodają go ponownie. Może nie.

Tymczasem jest to dobry sposób na zainstalowanie wielu aplikacji za jednym razem. Nie usuwaj plików APK po zakończeniu. Możesz ich używać także w przyszłości. Po zakończeniu wystarczy zaktualizować wszystkie aplikacje. To proste.

Czy masz wiele nieużywanych aplikacji w szufladzie aplikacji na Androida? To dzieje się ze mną cały czas. Proponuję więc usunąć nieużywane aplikacje i odzyskać miejsce na dysku na Androida.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment