Jakiego Języka Programowania Warto Się Uczyć. Ranking. TOP 10

Chcesz pracować w IT? Dobry wybór! Jak wskazuje raport DESI 2020 przygotowany przez Komisję Europejską, w Polsce brakuje ok. 50 tys. specjalistów w tym zakresie. Dobra wiadomość jest taka: nawet jeśli w tej chwili nie umiesz programować, możesz przyswoić podstawy w krótkim czasie. Dlatego najważniejsze pytanie, które należy sobie zadać, brzmi: „jakich języków programowania warto się uczyć?”. Dowiedz się więcej.

Jakiego języka programowania się uczyć?

Nauka którego okaże się dobrą inwestycją we własny rozwój?

Wybór języka programowania jest bardzo ważny i o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Szanse na rynku pracy i zarobki kształtują się w zależności od znajomości określonych technologii i biegłości posługiwania się nimi. Języki programowania mogą okazać się Twoją furtką do świata IT.

Jakich języków programowania uczyć się w 2021 roku?

Języki programowania i ich pozycja na rynku pracy stanowią element zagorzałych dyskusji. Jakie języki programowania warto znać w bieżącym roku? Statystyki nie są jednoznaczne – wszystko zależy od tego, na który ranking języków programowania się spojrzy.

Coroczny raport StackOverflow wykazał, że w dalszym ciągu najpopularniejszym językiem programowania jest JavaScript. Niemniej jednak nie jest tajemnicą, że platforma StackOverflow jest zdominowana przez front-end developerów, a dla nich ten język jest nie do zastąpienia. Natomiast indeks popularności języków programowania PYPL w lutym 2021 pokazuje, że pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Python, a drugie Java. Warto wiedzieć, że ranking ten powstaje poprzez mierzenie częstotliwości wpisywania w Google kursów z danej dziedziny programowania. Z drugiej strony na tle tych danych ciekawe prezentuje się indeks TIOBE, czyli dane z wyszukiwarek. Patrząc na dane z lutego 2021, widzimy, że na pierwszym miejscu jest język C, a na miejscu drugim Java.

W oparciu o dane z corocznego raportu oraz przeglądając miesięczne zestawienia rankingów popularności przygotowaliśmy ranking języków programowania, których warto nauczyć się jeszcze w tym roku.

Języki programowania – ranking top 10

Java

Jest najpopularniejszym językiem programowania. Używa go blisko 9 milionów programistów na całym świecie oraz działa na około 7 milionach urządzeń. Język ten jest wykorzystywany do rozwijania natywnych urządzeń na Androida.

JavaScript

Ten jest również jednym z popularniejszych i zalicza się do grupy języków skryptowych. Powstał w celu uatrakcyjnienia prezentacji stron internetowych. Na frontendzie używa się go jako rozszerzenie HTMLa, ale coraz częściej zaczyna się również pojawiać na backendzie.

Python

To język skryptowy, interpretowany, czyli zaczyna się od napisania skryptu, a następnie wykonuje się go za pomocą interpretera. Mówi się, że Python to łatwy w nauce język, choć mimo to potężny. Działa na wielu systemach oraz na systemach wbudowanych. Żaden ranking języków programowania nie może się bez niego obejść.

C#

To język obiektowy, który został zaprojektowany w 2000 roku przez Microsoft. Z tego języka korzystają głównie korporacje, które oczywiście używają systemu Windows. C# jest stosunkowo prostym językiem.

C++

To kolejny język obiektowy, a powstał z rozszerzenia języka C o obiektowe mechanizmy abstrakcji danych oraz statyczną kontrolę typów.

CSS

Język ten służy do prezentacji opisów stron internetowych, czyli jest to język, który nadaje styl stronie, np. nakazuje zmienić przeglądarce kolor, czcionkę itp.

SQL

Jest często używanym strukturalnym językiem zapytań. Służy to tworzenia, modyfikacji oraz zarządzania bazami danych. Przede wszystkim jest to język deklarowany, co oznacza, że zamiast pisać, jak coś ma być zrobione, deklaruje się w nim swoje oczekiwania.

PHP

To interpretowany skryptowy język, który został zaprojektowany do generowania stron internetowych i budowania aplikacji webowych w czasie rzeczywistym.

Scala

Powszechnie uważa się, że jest to język przyszłości, ponieważ pozwala pisać aplikacje stosunkowo łatwo i szybko. Jest dynamiczny i łączy cechy języków funkcyjnych, jak i obiektowych.

R

To język programowania, który przeznaczony jest do obliczeń statycznych oraz tworzenia wizualizacji ich wyników.

Każdy z opisanych powyżej języków ma swoje wady, zalety oraz perspektywy rozwojowe. Jeśli nie jesteś pewien, który z nich wybrać wypełnij darmowy test predyspozycji. Wskaże Ci, który kierunek będzie dla Ciebie odpowiedni. Możesz również porozmawiać z naszym ekspertem, aby uzyskać praktyczne wskazówki i wytyczyć najlepszą dla siebie ścieżkę rozwoju kariery w IT.

iOS vs. Android – porównanie systemów operacyjnych smartfonów od Apple’a i Google’a

Android i iOS to obecnie dwa dominujące systemu operacyjne smartfonów i tabletów na świecie. Ponad 99% sprzedawanych urządzeń mobilnych jest wyposażonych w jeden bądź drugi system. Na często zadawane pytanie, co jest lepsze – Android czy iOS – nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wiele zależy od Twoich osobistych preferencji. Przed podjęciem decyzji o zakupie smartfona warto jednak wiedzieć, jakie są najważniejsze różnice pomiędzy tymi systemami.

Co wybrać – iOS czy Android?

Gdy kupujesz smartfon lub tablet, do wyboru masz w zasadzie urządzenia z Androidem i iOS-em. Pozostałe systemy operacyjne to margines liczący w sumie mniej niż 1% rynku. Sprzęty firmy Apple, m.in. iPhone’y i iPad’y, działają na systemie iOS, a ogromna większość pozostałych smartfonów i tabletów na Androidzie tworzonym przez Google’a.

Android jest więc dostępny w modelach od wielu różnych producentów, w tym zarówno w topowych telefonach, jak i urządzeniach ze średniej półki oraz tych z bardziej budżetowych. Z kolei smartfony Apple, poza nieco tańszymi modelami jak na przykład iPhone SE, to przeważnie urządzenia z wyższej półki cenowej.

Nie oznacza to jednak, że Android jest systemem prostszym, mniej zaawansowanym i posiadającym mniej funkcji. Wprawdzie kiedyś iOS był w awangardzie technologicznych nowości, obecnie jednak Android nie ustępuje mu w większości aspektów, a w niektórych nawet go przewyższa.

Przeczytaj też: Który iPhone wybrać? Zobacz, czym różnią się poszczególne modele

Google Drive

Oba te systemy mają zresztą liczne cechy wspólne, jak na przykład podobny interfejs, obsługę za pomocą gestów czy coraz bardziej zbliżone do siebie, zwłaszcza w ostatnich latach, aplikacje. Jest też jednak między nimi wiele różnic, wynikających głównie z odmiennych filozofii, które przyświecały ich twórcom. To właśnie one sprawiają, że spór Android vs iOS jest wiecznie żywy.

iCloud firmy Apple

Przeczytaj też: Backup iPhone’a na iCloud – jak zrobić?

iOS a Android – dwie różne wizje systemu operacyjnego

Porównanie iOS i Androida należy zacząć od tego, że Apple i Google mają zupełnie inne podejście do tworzenia systemu operacyjnego. Android to system uniwersalny i otwarty, natomiast iOS wręcz odwrotnie – znaczna część oprogramowania tworzona jest samodzielnie przez firmę Apple, a każda aplikacja dostarczana z zewnątrz przechodzi wnikliwą analizę.

Z tej różnicy wynika też, że Apple stawia przede wszystkim na własne rozwiązania. Warto dodać, że są one bardzo dobrze oceniane przez wielu użytkowników.

Przeczytaj też: iOS – najważniejsze cechy i możliwości mobilnego systemu operacyjnego Apple >>

iPhone 13

Android vs iOS – dostępność aplikacji

To dzięki aplikacjom smartfon zyskuje niesamowite możliwości: może zmienić się w nawigację, odtwarzacz filmów, konsolę do gier i wiele innych urządzeń czy gadżetów. Prym w liczbie aplikacji wiedzie Android – jest ich blisko 3 miliony.

Liczba aplikacji na iOS jest mniejsza, ale bez obaw – wśród ponad 2 milionów programów z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Większość aplikacji na oba systemy jest bezpłatna, ale to jednak w iOS-ie za większą ich liczbę trzeba zapłacić. W przypadku wielu gier czy aplikacji ma to jednak swoją pozytywną stronę – w tych płatnych użytkownik nie jest ciągle atakowany reklamami, których nie można wyłączyć, ani nieustannie nakłaniany do mikropłatności.

Przeczytaj też: Masz numer w Orange? Dolicz zakupy w Google Play do rachunku za abonament >>

Warto też wspomnieć o aplikacjach na wyłączność. O ile najpopularniejsze i najbardziej przydatne aplikacje na system Android, jak Gmail, Google Maps, Chrome, Hangouts można znaleźć również wśród tych dostępnych na iOS, o tyle z wielu aplikacji Apple’a, między innymi przeglądarki Safari czy FaceTime’a, mogą korzystać tylko użytkownicy iOS.

Płynność pracy urządzenia – iOS vs Android

iPhone’y to głównie urządzenia z górnej półki o wysokiej wydajności. Ich płynność działania jest jednak nie tylko zasługą wysokiej jakości podzespołów i dobrej specyfikacji, lecz także lepszej optymalizacji systemu operacyjnego iOS.

Android i iOS inaczej zarządzają między innymi pamięcią RAM. System Apple szybciej i sprawniej czyści pamięć podręczną aplikacji, przez co iPhone’y są równie wydajne, co topowe telefony z Androidem, chociaż mają często mniej pamięci RAM. Android wymaga z kolei większych rezerw mocy, by sprawnie obsługiwać wiele aplikacji.

Jeśli więc kupujesz droższy smartfon, na przykład firmy Samsung, Huawei czy Xiaomi, masz pewność, że telefon będzie działał płynnie, a żadna aplikacja nie będzie się zacinać. W przypadku tańszych modeli doświadczenia z używania Androida mogą być jednak gorsze, a wiele zależy od tego, jak dobrze sprzęt został zoptymalizowany przez producenta.

Xiaomi Mi 11 Lite z systemem Android 11

W części starszych telefonów z Andoidem system szybko zaczynał pracować zauważalnie gorzej pod wpływem wielu instalowanych aplikacji i kolejnych aktualizacji. Obecnie problem ten może występować wyłącznie w przypadku urządzeń z niższej półki, które są intensywnie eksploatowane.

Który system jest popularniejszy – Android czy iOS?

W naszym kraju dominuje Android, a iOS jest zauważalnie mniej popularny. Szacuje się, że około 90% sprzedawanych w Polsce smartfonów posiada ten pierwszy system. Android również w wielu krajach europejskich jest częściej wybierany, ale proporcje są tam bardziej wyrównane.

Z kolei na przykład w Irlandii czy Szwecji to iOS jest popularniejszy. Podobnie jest w Stanach Zjednoczonych i Japonii, gdzie urządzenia z systemem iOS wybiera od 65 do 75% klientów. W ujęciu globalnym dominującą pozycję ma jednak Android – korzysta z niego blisko 85% użytkowników smartfonów.

Przeczytaj też: Android – poznaj najpopularniejszy mobilny system operacyjny >>

iOS vs Android – podsumowanie porównania

Większa popularność systemu Android wynika głównie z faktu, że jest on dostępny w wielu różnych, także tańszych urządzeniach. Filozofia Apple’a jest inna, a smartfony i tablety z iOS-em mają być bardziej prestiżowe, a tym samym mniej powszechne.

Podsumowując, system iOS może spodobać się szczególnie osobom, które lubią rozwiązania dopracowane pod względem przyjazności doświadczeń podczas korzystania ze sprzętu. Z kolei Android to dobry wybór dla tych, którzy bardziej cenią sobie swobodę personalizacji urządzenia i szerokie możliwości konfiguracji telefonu lub tabletu.

Sprawdź telefony z systemem iOS i Android dostępne w sklepie Orange >>

Jakie są najlepsze aplikacje do nauki programowania z telefonu komórkowego? Lista 2020

W ostatnich latach poznawanie komputerów stało się bardziej niż istotnym pytaniem. W świecie pracy jest naprawdę niewiele języków, które mogą pomóc ci w rozwoju i bez wątpienia, co najważniejsze, dotyczy Języki de programowanie.

Dlatego zaleca się naukę programowania od najmłodszych lat, mając na uwadze, że obecnie jest na to wiele środków. Stamtąd wyłaniają się słynne aplikacje, które umożliwiają: znać i uczyć się tego typu języka i służą do zrozumienia przynajmniej podstawowych pojęć programowania za pomocą metody nauczania .

Biorąc pod uwagę, że możesz po prostu poświęcić na to dogodny czas każdego dnia, aby poznać podstawy i móc budować strony internetowe, a nawet aplikacje mobilne, konieczne jest uszczegółowienie najlepsze aplikacje na Androida i iOS, aby zacząć elastycznie zarządzać sztuką tworzenia kodu .

Czy można nauczyć się programować od podstaw za pomocą aplikacji mobilnych?

Tak jak znajdziesz aplikacje, które zapewnią Ci wiedzę, jak nauczyć się gotować, prawidłowo ćwiczyć, nakładać makijaż i nieskończoną liczbę czynności, które możesz w pełni cieszyć, są też aplikacje mobilne, które uczą programowania od podstaw i co najważniejsze. jest to, że możesz to zrobić we własnym tempie i z dowolnego miejsca, bez konieczności uczęszczania na kursy, które często stają się niezręczne.

W tych aplikacjach na Androida lub iPhone'a można znaleźć szeroką gamę informacji, które zostały przeniesione bezpośrednio z sieci do interfejsu, ale z bardziej uproszczony sposób , aby użytkownicy mogli ułatwić ten proces uczenia się.

Podobnie należy zauważyć, że te aplikacje działają jako społeczności, w których wykwalifikowana wiedza , tutoriale Są udostępniane , możesz też zadawać pytania po swojemu, a nawet pomagać innym w kontaktach z nimi. Jak ćwiczenie zadań, które zapewnia ta sama aplikacja.

Jak długo muszę na to wydać?

W odniesieniu do czasu potrzebnego na naukę programowania ze smartfona i możliwość tworzenia własnych aplikacji, nie ma dla nich ustalonego ani unikalnego wzoru . Od tego czasu każdy zdobywa wiedzę w inny sposób i podczas gdy jeden użytkownik może to uprościć określoną metodą, inny nie może.

Dlatego należy zauważyć, że dla zdobyć podstawową wiedzę z zakresu języka programowania , potrzeba dużo poświęcenia, wysiłku i przede wszystkim wytrwałości. To określi, jak szybko możesz zacząć tworzyć swoje kreacje. Mając na uwadze, że dobrze jest posunąć się w trakcie tych procesów jak najdalej, aby: gwarancja jakości wyników .

Jednak według danych dostarczonych przez ekspertów gwarantują, że dedykując tylko 10 minut dziennie na programowanie mobilne , będziesz mógł się o tym doskonale dowiedzieć i poprzez podstawy rozpocząć projekt informatyczny.

Jakie są obecnie używane główne języki programowania?

Jednak przed rozpoczęciem nauki tworzenia kodów komputerowych z telefonu komórkowego konieczna i bardzo pomocna jest wiedza, które języki programowania są dziś najczęściej używane. Ponieważ, logicznie rzecz biorąc, jeśli chcesz być ekspertem, będziesz musiał być na bieżąco z najistotniejszymi informacjami, takimi jak rodzaje języków do zaprogramowania. Które są:

Jawa

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie, wyróżniony przez jego prostota i świetna czytelność . W ten sposób jest to jeden z najczęściej używanych typów języków programowania na świecie, obecny w około 7 miliardach urządzeń. Wśród jego zalet wyróżniamy trzymanie się drogi, które oferuje, gwarantując w ten sposób działanie na dłuższą metę .

Python

Jest multiplatformowy i multiparadygmat, również szeroko stosowany w świecie IT. Czym wyróżnia się spośród innych? jego ogólne zastosowanie , więc obsługuje orientację obiektową i programowanie imperatywne. Do tego zapewnia dużą łatwość obsługi, wykazuje świetną czytelność, jest funkcjonalny i idealny dla początkujących .

C

Jest jednym z najbardziej weteranów, ponieważ powstał w latach 1969-1972 est również wielowartościowy i wykazuje znakomitą wydajność w większości systemów operacyjnych, to jest zatem całkowicie elastyczny i szeroko stosowany na świecie. . Ponadto wskazujemy, że jest to bardzo powszechne przy tworzeniu aplikacji desktopowych.

C ++

Znany również jako „ C Więcej Więcej Jest kolejnym z najbardziej znanych języków programowania i jest szczególnie zorientowany obiektowo . Pod nazwą rozumie się, że jest to technologia lepsza od języka C i oczywiście to pokazuje większe rozszerzenie . Wyraźnym przykładem programów stworzonych w C++ jest słynny pakiet Adobe.

VS #

Jest znany jako „ C Ostry I to kolejny z języków obiektowych. Bądź największą ewolucją typu C i C Plus Plus; opracowany w ten sposób w 2000 roku przez giganta Microsoft, dlatego od momentu powstania ma był używany w różnych aplikacjach biznesowych . Wśród jego zalet znajdujemy nowoczesność i prostotę, którą prezentuje.

JavaScript

Chociaż wiele osób często myli Javę z tego typu programowaniem, prawda jest taka, że ​​są to zupełnie różne języki. W przypadku JavaScript jest on specjalnie zarządzany do tworzenia oprogramowania, które jest wtedy połączone ze stroną internetową ou wprowadzony w większych programach . Najbardziej widoczne przykłady jego zastosowania to: w wyszukiwarkach informacji, czatach i kalkulatorach.

Visual Basic

Jest to rodzaj języka, który wyróżnia się prostą składnią i który ma możliwość zautomatyzować własne procesy , a także tworzenie własnych aplikacji internetowych. Poza tym uważany jest za jednego z najbardziej przyjaznych i z tego powodu wiele osób nie posiada odpowiedniej wiedzy wybierz zarządzanie tym .

Język asemblera (ASL)

Podkreślamy również ten język programowania, który w większości przypadków jest używany do wchodzić w interakcje ze sprzętem komputerowym computer . Choć można by go zaliczyć do niskiego poziomu, nadal jest bardzo stracony. W ten sposób pozwala użytkownikom na większą czytelność kodów, ponieważ używa poleceń strukturalnych zamiast liczb.

Lista najlepszych aplikacji do nauki zaawansowanego programowania na Androida i iOS

Dotarliśmy do najbardziej decydującej części całego artykułu i być może tej, na którą czekałeś najbardziej. W ten sposób, abyś mógł korzystać z najlepszego rozwiązania na swoim urządzeniu z systemem Android i iOS dla naucz się łatwo i szybko programować gdziekolwiek jesteś, przedstawiamy Cię tutaj 10 optymalnych do tego aplikacji dostępnych w sklepie Google Play i App Store :

SoloLearn

Zgodna z systemami Android i iOS, jest najbardziej wykwalifikowaną aplikacją do zdobywania wiedzy z zakresu programowania komputerowego. Od tego czasu on oferuje największą bibliotekę treści edukacyjnych , zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów w terenie. Możesz nawet dołączyć do milionów programistów z dowolnego miejsca i brać udział w różnych takich dyskusjach i zadaniach, aby aktualizować swoją wiedzę.

Ze swojej strony on… jest całkowicie darmowy i rozumie główne typy języków wyszczególnione powyżej, a także inne, takie jak: Kotlin, PHP, SQL itp. Dodaje również tworzenie stron internetowych (w tym HTML5M, CSS3 i JQuery), posiada algorytmy i struktury danych, dostarcza spersonalizowane treści na podstawie Twoich postępów i preferencji , posiada darmowy edytor kodu mobilnego.

koder

Również w przypadku urządzeń z systemem Android i iPhone, dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą: nauczyć się programować od podstaw ze swoim smartfonem , co jest jednym z najlepszych sposobów na zrobienie tego. Wśród jego głównych funkcji podkreślamy, że Encode zawiera bardzo proste i krótkie lekcje, które oferują decydujące i przekrojowe dane, aby lepiej zrozumieć sztuczki tego świata.

Jeśli chodzi o rodzaje języka, jakim posługuje się na lekcjach, to głównie: JavaScript, Python i internet z CSS i HTML . Zawiera między innymi wiele praktycznych ćwiczeń w swojej konsoli, aby samodzielnie wpisać kod, to jest wydajny i bezpośredni , a także za darmo. Oferuje jednak płatne lekcje.

Programowanie - Poradniki - Kursy

Możesz go znaleźć w sklepie Google Play (dla Androida) i stamtąd dostać najlepsze kursy programowania online bezpośrednio z telefonu komórkowego lub tabletu . Biorąc to pod uwagę, zapewnia całkowicie bezpłatne wsparcie w celu zgromadzenia większej liczby użytkowników, którzy chcą zostać twórcami oprogramowania i gwarantują pełna jakość .

W tym sensie możesz uzyskać do niego dostęp, aby tworzyć własne programy i aplikacje oraz codziennie uczyć się więcej o programowaniu komputerowym, które mogą: zwiększ swój sukces na maksa . Zasadniczo obsługuje następujące typy języków: Java, JavaScript, C, Objective C, Python i Android .

Mimo: naucz się kodować

„AKTUALIZACJA ✅ Czy chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze aplikacje do nauki programowania od podstaw i jeśli to możliwe? ⭐ WEJDŹ TUTAJ ⭐ i dowiedz się, które z nich są ✅ ŁATWE i SZYBKIE ✅ ”

Ta aplikacja jest dostępna w obu systemach operacyjnych oferuje bardzo interaktywny mechanizm do nauki programowania z telefonu komórkowego . Od tego czasu pozwala obserwować procesy krok po kroku i ma bardzo kolorowy i przyjemny design, który przyciąga wzrok. Składa się więc z więcej 5 milionów studentów którzy na co dzień dzielą się swoją podstawową wiedzą i lepiej zarządzają informacjami.

Dzięki tej aplikacji możesz w zasadzie zrozumieć procesy kodowania, tworzyć aplikacje, strony internetowe, a nawet gry, a nawet całkowicie zautomatyzować swoje życie. Największą zaletą jest to, że spersonalizuj każdą ścieżkę nauki , zgodnie z projektami każdego użytkownika i oferuje zabawne wyzwania do jednoczesnej nauki i zabawy. Obejmuje: Swift, Python, HTML, CSS, JavaScript, SQL, PHP, Java, C#, C++, Ruby i wiersz poleceń.

Koncentrator programowania

Jest to propozycja zarezerwowana dla użytkowników Androida, która ułatwia naukę kilku języków tej klasy, takich jak: JavaScript, HTML, C, C++, C#, Java, Python, R, CSS, sztuczne inteligencja i inne. W odniesieniu do ich metod uczenia się opierają się na pytania wielokrotnego wyboru z wieloma odpowiedziami do wyboru .

Ze swojej strony oferuje bardzo proste i kompletne wyjaśnienia w tym samym czasie, ma ogromną bibliotekę lekcji, które gwarantują dużą pomoc w gromadzeniu większej liczby ekspertów od oprogramowania. Dzięki swoim systemom pozwala na: przetestuj swój kod w jego kompilatorze przeznaczonym dla smartfonów i jest usługą sponsorowaną przez ekspertów Google. Aplikacja jest bezpłatna, ale zapewnia wersję pro.

Lightbot

Jeśli najmłodsi w domu chcą wejść w świat programowania lub chcesz pokazać swoim dzieciom, jakie to cudowne; Lightbot to idealna aplikacja do tego. Od tego czasu dzięki swojej mechanice gra Puzzle , to jest bardzo uderzające. Dlatego został rozszerzony na ponad 100 krajów na całym świecie.

Jest to darmowa i łatwa w obsłudze aplikacja, której zadaniem jest kierowanie robotem, a stamtąd do zdobyć podstawową wiedzę programistyczną . Ponadto akcje są wykonywane za pomocą różnych poleceń, zawiera około 20 wyzwań i 50 poziomów .

Naucz się programować gry wideo

Na Androida możesz znaleźć tę prostą aplikację opartą na programowanie gier wideo , w szczególności. Jest to zatem idealna alternatywa dla miłośników gier na telefon komórkowy, ponieważ po zdobyciu podstawowej wiedzy programistycznej mogą stworzyć aplikację do rozrywki według własnych upodobań.

Dzięki bezpłatnej aplikacji ma kilka poziomów wyzwań i różne tematy programowania, a mianowicie: funkcje, zmienne, warunki, sekwencje i pętle. Co więcej, on oferuje szczegółowy kurs aby spersonalizować doświadczenie.

Kodenza

Jest to uważana za jedną z najbardziej wszechstronnych aplikacji programistycznych dostępnych obecnie na rynku, ale jest dostępna tylko dla urządzeń z systemem Android. W związku z tym obejmuje niezwykłą różnorodność języków i tematów, które są podzielone na kilka kategorii, a więc od najbardziej podstawowych do najbardziej zaawansowanych. W związku z tym on jest idealny zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów .

W Codenza otrzymasz doskonałe wprowadzenie do każdego przedmiotu, programowania funkcjonalnego, programowania obiektowego, struktur danych, algorytmów, metod i funkcji, zmiennych i operatorów, sekwencji i pętli, tablic, klas i wielu bardziej szczegółowych informacji. Więc on obsługuje zdecydowaną większość używanych obecnie języków i jest rozwiązaniem freemium.

Postęp

Dzięki wysokiej jakości kursom ta prosta aplikacja jest również dobrą alternatywą dla zdobycia większej wiedzy programistycznej od podstaw. Należy zauważyć że obejmuje łącznie 16 rodzajów języków oraz w dwóch wersjach: darmowej i płatnej. Najlepsze jest to, że darmowa wersja oferuje kilka świetnych opcji.

Dzięki tej aplikacji możesz także uczyć maluchy w domu programowania na poziomie komputera, ponieważ jej taktyki nauczania łączą informacje z odrobina rozrywki , czyli mogą uczyć się we własnym tempie podczas zabawy. Interfejs użytkownika jest kolorowy i bardzo intuicyjny .

Naucz się Javy

Jak sama nazwa wskazuje, jest to aplikacja, która zarządza jedynie konfiguracją Java, aby ułatwić proces uczenia się osobom, które: chcą uczyć się tego języka komputerowego konkretnie ze swojego telefonu komórkowego . W ten sposób oferuje szybkie, całkowicie skuteczne i łatwe lekcje użytkownikom w każdym wieku.

Ze swojej strony jest uważany za aplikację, która została zaprojektowana tak, aby można ją było szybko ukończyć, aby uzyskać podstawową wiedzę w ciągu zaledwie kilku godzin. Innymi słowy, można go dokończyć w mniej niż trzy godziny, rozwiązując wszystkie swoje prawdziwe ćwiczenia ; Zawiera podstawowe pojęcia, tablice, klasy i obiekty, abstrakcyjne lekcje i interfejsy, obsługę wyjątków, zestawów itp.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment