Tworzenie aplikacji internetowych

Projektowanie aplikacji internetowych od zera

Pierwszym etapem kooperacji pomiędzy nami a klientem jest w tym określenie wymagań, które powinien spełniać planowany do wdrożenia projekt. Dzięki posiadanemu przez nas doświadczeniu oraz wiedzy w dziedzinie, jaką są aplikacje i usługi internetowe, w ramach tego kroku zyskasz przede wszystkim gruntowną walidację przyjętej przez Ciebie koncepcji. Za jej sprawą wykrystalizuje się z kolei jeszcze niefinalna, ale już całkiem konkretna postać docelowego programu.

Samo tworzenie aplikacji internetowych przebiegać będzie przy udziale skrupulatnych analityków i uzdolnionych deweloperów wyposażonych w odpowiednie narzędzia oraz doskonale zaznajomionych z efektywnym wykorzystywaniem najnowocześniejszych spośród funkcjonujących w branży technologii.

Projektowanie aplikacji internetowych od postaw z IT-Solve uwzględnia również etap ich testowania oraz opracowywania szczegółowej dokumentacji technicznej. W jego efekcie uzyskujesz oprogramowanie wolne od błędów, dopracowane z dużą szczegółowością i gotowe do bardzo szybkiego wprowadzanie na rynek. Dodatkowo tworząc dla Ciebie konkretne aplikacje i usługi internetowe, na bieżąco będziemy raportować progres wykonywanych prac, dzięki czemu zachowasz kontrolę nad postępem przedsięwzięcia.

Modernizacja i rozwój już stworzonych aplikacji webowych

Jeśli chodzi o procedury, którymi kierujemy się, rozwijając istniejące systemy naszych klientów, całość przebiega podobnie jak opisywane wcześniej programowanie aplikacji webowych od podstaw. Różnica polega jednak na tym, że wspólnie staramy się odszukać lub zaimplementować rozwiązania dla już funkcjonującego na rynku produktu, które mogłyby uczynić go bardziej funkcjonalnym. Istnieje szereg korzyści, z którymi wiąże się taki rodzaj współpracy. Do najważniejszych z nich należy:

- opcja wytyczenia nowych ścieżek rozwoju firmy,

- optymalizacja aktualnie obowiązujących procesów biznesowych,

- przebudowa istniejącego rozwiązania, a nie tworzenie aplikacji internetowych od nowa, a co za tym idzie – realna szansa na zredukowanie kosztów i uzyskanie szybszego zwrotu z inwestycji,

- zyskanie nowego spojrzenia na rzeczywiste potrzeby Twoich klientów, pracowników czy partnerów biznesowych, możliwe dzięki bazowaniu na naszej głębokiej wiedzy na temat programowania aplikacji webowych odznaczających się dużą efektywnością.

Aplikacje i usługi internetowe przeznaczone do integracji z innym systemem

Pod względem podejścia do stojących przed nami wyzwań z zakresu integracji już istniejących systemów ponownie stosujemy podobne procedury, jak te umożliwiające optymalne tworzenie aplikacji webowych. Uzgadniamy z Tobą planowane do uzyskania rezultaty, na bieżąco konsultujemy się w sprawach związanych z poszczególnymi funkcjonalnościami, a wszystkie zadania rozdzielamy pomiędzy odpowiednich specjalistów.

Dzięki temu bez względu na to, czy zdecydujesz się na programowanie aplikacji internetowych od podstaw, czy też na ich integrację z zewnętrznymi systemami, otrzymujesz gwarancję dużej funkcjonalności wcielonego w życie projektu, jego niezawodnego działania, a także wydobycia z niego maksymalnego potencjału.

Programowanie aplikacji internetowych z it-solve - dodatkowe szczegóły współpracy

Bez względu na to, czy powierzasz w cudze ręce gotową aplikację, czy też sam pomysł na program, decyzja ta nie jest łatwa, ponieważ w największym stopniu to właśnie od niej uzależniony jest sukces całego przedsięwzięcia. Im lepiej jednak poznasz swojego potencjalnego partnera, tym spokojniejszy będziesz o powodzenie waszej współpracy. W związku z tym poniżej zamieszczamy dodatkowe informacje na temat kompetencji i doświadczenia naszego personelu, a także jakości, którą zapewniamy w ramach realizowanych przez nas zadań. Mamy nadzieję, że dysponując pełniejszym obrazem it-solve, stojąca przed Tobą decyzja stanie się prostsza i mniej stresująca.

Jeśli chodzi zatem o projektowanie aplikacji webowych, kluczową, choć nieporuszoną jeszcze do tej pory kwestią, jest to, że na tworzone przez nas programy udzielamy gwarancji. Jej długość oraz szczegółowe warunki prezentują się różnie w zależności od konkretnego systemu, jednak zawsze temat ten jest w sposób jasny i klarowny omawiany z klientem. W przypadku zatem współpracy z it-solve dysponujesz nie tylko mglistą obietnicą braku problemów z działaniem aplikacji, ale realnymi zapisami w umowie, które zabezpieczają Twoje interesy.

W tym miejscu warto dodatkowo zaznaczyć, że wspomnianą gwarancją może być objęta zarówno aplikacja w wersji z dnia jej oddania klientowi, jak i wszelkie dalsze, podejmowane na życzenie klienta czynności związane z jej rozwijaniem. Możesz być zatem spokojny o jej bezawaryjne działanie na każdym etapie kooperacji.

Oprócz gwarancji należy także wspomnieć o zasadach, na podstawie których odbywa się odbiór zamówionych systemów. Aby zachować pełną transparentność współpracy, szczegółową specyfikację oraz kryteria odbioru realizowanych przez nas projektów przedstawiamy i omawiamy przed podpisaniem umowy. Wszelkie pojawiające się w tym zakresie niejasności na bieżąco wytłumaczy Ci projekt manager, pod którego okiem docelowo ma odbywać się programowanie aplikacji internetowych dla Twojej firmy. Podczas współpracy z it-solve nie ma zatem miejsca na żadne wątpliwości.

Ostatnią z istotnych, niewspomnianych dotychczas kwestii jest to, że wszystkie nasze działania wykonywane są zgodnie z ideą Agile. W przypadku naszego software house'u kaskadowe projektowanie aplikacji webowych zostało całkowicie zastąpione właśnie programowaniem zwinnym. Dzięki temu, że podchodzimy z olbrzymim pietyzmem do kwestii wydajności i ekonomiczności naszej pracy możesz mieć pewność, że każdy wykonany przez nas krok będzie przynosił Ci wymierne korzyści biznesowe.

Inne inicjatywy wielostronne

Celem głównym programu jest wsparcie tworzenia innowacyjnych produktów, usług i systemów opartych na technologiach informacyjno–komunikacyjnych (ICT), by zapewnić komfortowe funkcjonowanie ludzi starszych poprzez:

Program Active and Assisted Living Programme (dalej AAL) to program badawczo-rozwojowy, który wspiera projekty wykorzystujące technologie informacyjno – komunikacyjne (ICT) by poprawić jakość życia ludzi starszych.

Międzynarodowy Program BONUS-185 współfinansowany przez Unię Europejską oraz krajowe organizację finansujące badania (w proporcji 50/50) stanowi kontynuację i rozwinięcie wcześniejszych działań dotyczących problemów przyrodniczych, ochrony ekosystemu morskiego, rybołówstwa, turystyki, transportu, planowania przestrzennego i zarządzania zasobami Morza Bałtyckiego. Uczestnikami Programu są wszystkie kraje leżące nad Bałtykiem.

Inicjatywa CORNET (z ang. COllective Research NETworking) jest programem wsparcia badań branżowych, w którym szczególnie uwzględnia się rolę małych i średnich przedsiębiorstw. Przedsięwzięcie polega na współpracy międzynarodowej instytucji zarządzających i finansujących badania branżowe. Celem przedsięwzięcia jest promowanie ścisłej współpracy pomiędzy zaangażowanymi podmiotami (narodowymi/regionalnymi ministerstwami i agencjami) oraz stwarzanie możliwości finansowania ze źródeł publicznych (narodowych/regionalnych) badań na potrzeby konkretnych branż przemysłowych.

4 kwietnia 2018 r. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podpisało Memorandum o Współpracy pomiędzy instytucjami biorącymi udział w inicjatywie EIG CONCERT-Japan. EIG CONCERT-Japan jest międzynarodową wspólną inicjatywą wspierającą i rozwijającą współpracę w zakresie nauki, technologii i innowacji (STI) między krajami europejskimi a Japonią.

EJP RD Program EJP RD (European Joint Programme for Rare Diseases) wspiera badania, wymianę wiedzy i doświadczeń w obszarze chorób rzadkich. Głównym celem programu jest koordynacja podejmowanych w Europie i na świecie działań, prowadząca do lepszego wykorzystania dostępnych zasobów. Przyspieszenie rozwoju badań naukowych, większa dostępność danych badawczych, a także wdrożenie innowacyjnych terapii dla pacjentów to tylko niektóre ze spodziewanych efektów EJP RD. Jedną z aktywności podejmowanych w programie jest organizacja corocznych konkursów na międzynarodowe projekty badawcze. Zapraszamy do udziału!

Celem inicjatywy EUREKA jest zwiększanie nowoczesności, produktywności i konkurencyjności przemysłu europejskiego. W jej ramach finansowane są projekty realizowane przez co najmniej dwóch partnerów z dwóch różnych państw członkowskich, ukierunkowane na opracowanie i wdrożenie lub znaczące ulepszenie istniejącej technologii produkcyjnej, wdrożenie nowego produktu lub usługi.

EUROSTARS 2 jest kontynuacją programu EUROSTARS, tj. programu Inicjatywy EUREKA i Unii Europejskiej, realizowanego w oparciu o art. 185 Traktatu Europejskiego, którego celem jest wspieranie projektów realizowanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące badania. Czynnikiem wyróżniającym EUROSTARS w stosunku do innych programów jest konieczność wdrożenia rezultatów projektu w okresie 2 lat od jego zakończenia. Program EUROSTARS 2 jest realizowany w latach 2014-2020.

Inicjatywa KONNECT (Strengthening STI Cooperation between the EU and Korea, Promoting Innovation and the Enhancement of Communication for Technology-related Policy Dialogue) ma na celu zacieśnienie współpracy w dziedzinie nauki, technologii i innowacji (STI) pomiędzy Republiką Korei a Europą. Inicjatywa KONNECT jest kontynuacją wcześniejszych działań ukierunkowanych na współpracę z Koreą, m.in. inicjatywy KORANET.

Celem Inicjatyw Wspólnego Programowania (Joint Programming Initiatives - JPI) jest współpraca państw członkowskich w obszarze prac B+R, która polega na podejmowaniu wspólnych działań, w tym badań naukowych w obszarach kluczowych dla Europy. Tematykę i zakres danej inicjatywy określa dokument zwany Strategicznym Programem Badawczym (Strategic Research Agenda-SRA). Proces Wspólnego Programowania został ogłoszony w komunikacie Komisji Europejskiej w lipcu 2008 roku.

WSPÓLNE PRZEDSIĘWZIĘCIA ORAZ WSPÓLNE PROGRAMY

Wspólne Przedsięwzięcie (Joint Undertaking - JU) jest publiczno-prywatnym partnerstwem zawartym pomiędzy: Komisją Europejską, państwami członkowskimi oraz stowarzyszeniem przemysłowym. NCBR reprezentuje Polskę jako agencja wykonawcza i współfinansuje udział polskich podmiotów w projektach wyłonionych w konkursach organizowanych przez JU lub – w przypadku Wspólnych Programów – powołaną do tego celu organizację (np. stowarzyszenie).

Obecnie NCBR uczestniczy w następujących Wspólnych Przedsięwzięciach ECSEL i EuroHPC

We wrześniu 2014 r. zostało podpisanie Memorandum o Współpracy pomiędzy instytucjami finansującymi badania naukowe z krajów Grupy Wyszehradzkiej i Japonii. Celem porozumienia jest wzmocnienie i promocja współpracy w zakresie badań i rozwoju oraz innowacyjności poprzez finansowanie wspólnych projektów.

W grudniu 2015 r. zostało podpisane Memorandum o Współpracy pomiędzy instytucjami finansującymi badania naukowe z krajów Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Republika Czeska, Słowacja, Węgry) i Republiki Korei. Celem tej inicjatywy jest rozwój współpracy w obszarze nauki i technologii oraz innowacyjności poprzez finansowanie wspólnych projektów.

Mali Koderzy – współpraca z Politechniką Wrocławską

Już od listopada wprowadzamy w naszej szkole kolejną formę rozwijania umiejętności logicznego myślenia. Będą to zajęcia programowania, które jest jednym z elementów wyższej matematyki.

Mali Koderzy to inicjatywa studentów Politechniki Wrocławskiej powstała z myślą o kolegach i koleżankach ze szkół podstawowych, której celem jest rozpowszechnianie nauki programowania poprzez zabawę i wspólne główkowanie.

Program nauki został opracowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej w 2014 roku i pomyślnie zrealizowany w dwóch szkołach na terenie Wrocławia. Przeznaczony jest dla uczniów klas od 1 do 6, z podziałem na grupy wiekowe. Głównym jego celem jest rozwijanie umiejętności analitycznego myślenia i rozwiązywanie problemów poprzez naukę programowania.

Zapewniamy tablety z oprogramowaniem i aplikacjami z elementami języka angielskiego, dedykowanymi dla dzieci. Plan ramowy dostępny w sekretariacie.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment