Narzędzia 8051, C166, C251

Narzędzia programistyczne dla 8051, C166, C251

Firma Keil została założona w 1985 roku w celu wprowadzenia dodatkowych produktów do narzędzi programistycznych innych producentów. Wkrótce okazało się, że na rynku brakuje odpowiednio dobrych narzędzi, więc firma Keil zaimplementowała pierwszy kompilator C przeznaczony dla mikrokontrolera 8051.

W październiku 2005, Keil (Keil Elektronik GmbH w Monachium, Niemcy i Keil Software Inc. w Plano, Texas, USA) został wykupiony przez firmę ARM. Od czasu przejęcia, firma ARM kontynuuje rozwój i obsługę produktów Keil dla procesorów 8051, 251 i C166. Dodatkowo, Keil rozwija narzędzia programistyczne dla układów opartych na architekturze ARM.

Dzisiaj, narzędzia firmy Keil są używane przez ogromną ilość developerów, tworzących aplikacje dla produktów używanych w lotnictwie, bankowości, motoryzacji, transporcie, produkcji, wojsku, telekomunikacji czy przez zwykłych konsumentów.

Produkty Keil zawierają kompilatory C/C++, debuggery, środowiska programistyczne i symulacyjne, RTOS i biblioteki oraz płyty uruchomieniowe dla procesorów ARM, Cortex-M, Cortex-R4, 8051, C166 i 251.

Oprogramowanie narzędziowe

Narzędzia programistyczne 8051

Narzędzia programistyczne C251

Narzędzia programistyczne C166

Technologie – Narzędzia – Środowiska programistyczne

Środowisko programistyczne

IDE (Integrated Development Environment), czyli Zintegrowane Środowisko Programistyczne to zestaw przydatnych programów dla dewelopera najczęściej scalonych w jeden interfejs graficzny, dzięki któremu możemy otrzymać szereg bardzo przydatnych narzędzi ułatwiających integrację komponentów w bardziej złożonych aplikacjach jak i samo pisanie poprawnego kodu.

MOŻLIWOŚCI IDE

Kolorowanie składni: Każde słowo kluczowe lub specyficzne elementy składni dla danego języka są kolorowane, pogrubiane bądź w inny sposób naznaczane, znacznie to ułatwia przeglądanie kodu i jego ewentualną modyfikację.

Każde słowo kluczowe lub specyficzne elementy składni dla danego języka są kolorowane, pogrubiane bądź w inny sposób naznaczane, znacznie to ułatwia przeglądanie kodu i jego ewentualną modyfikację. Inteligentne uzupełnianie kodu: Bardzo przydatna funkcja, dzięki której nie jest wymagane np. pisanie całej nazwy wywołanej metody z danego obiektu, ponieważ środowisko programistyczne nam to podpowie, wyświetli możliwą metodę i uzupełni nazwę automatycznie bądź ewentualnie za naszą zgodą. W przypadku kodu z dużą ilości metod i pól zawartych w obiekcie jest to niezbędne. Formatowanie kodu: Przejrzystość kodu jest bardzo ważna, dlatego też IDE udostępnia możliwość formatowania kodu tak, aby jego czytelność się znacznie polepszyła.

Przejrzystość kodu jest bardzo ważna, dlatego też IDE udostępnia możliwość formatowania kodu tak, aby jego czytelność się znacznie polepszyła. Wsparcie dla debuggera: Specjalny moduł debugowania aplikacji, który pomaga nam sprawdzić krok po kroku jak działa nasz kod, co zdecydowanie jest bardzo pomocne w kontekście weryfikacji błędów w działaniu programu.

Specjalny moduł debugowania aplikacji, który pomaga nam sprawdzić krok po kroku jak działa nasz kod, co zdecydowanie jest bardzo pomocne w kontekście weryfikacji błędów w działaniu programu. Przeglądanie kodu: Integracja wszystkich cech IDE pozwala nam na kompleksową kontrolę naszego kodu począwszy od wprowadzania implementacji i kończąc na testowaniu.

PRZYKŁADOWE IDE

Elicpse - Prawdopodobnie najbardziej popularne środowisko programistyczne, początkowo był to framework do tworzenia aplikacji Rich Client . Projekt został udostępniony przez ich twórców z IBM, a Eclipse zdobył uwagę deweloperów i zaczął być rozwijany w kierunku IDE. Posiada szereg pluginów, dzięki którym możliwe jest rozwijanie aplikacji w takich językach jak Java, C++ czy PHP, modelowanie aplikacji za pomocą UML czy współpraca z serwerami aplikacyjnymi i bazą danych.

InteliJ IDEA - Środowisko, które ostatnimi czasy stało się rewelacją i zdobyło ogromne uznanie wśród deweloperów. W roku 2001 InteliJ był "tylko" narzędziem do refaktoringu, jednak jak się okazuje potencjał tego projektu pozwolił na to, aby utworzyć z niego pełnowartościowe środowisko programistyczne. To co wyróżnia InteliJ od innych IDE to świetnie rozwinięta struktura skrótów klawiszowych i użyteczność. Dodatkowo spora ilość dodatkowych pluginów sprawia, że InteliJ staje się bardzo atrakcyjnym narzędziem deweloperskim.

NetBeans - Najstarsze środowisko programistyczne, którego narodziny sięgają 1999 roku. NetBeans posiada potężną ilość pluginów. Przede wszystkim wsparcie dla technologii, które się wykorzystuje do pisania aplikacji okienkowych, czyli JavaFX oraz Swing. Odpowiednie pluginy pozwalają na szybkie i proste projektowanie interfejsów graficznych aplikacji okienkowych, co daje bardzo duży komfort. Mimo swoje wieku środowisko wciąż jest używane przez osoby, które cenią sobie prostotę i wygodę.

Narzędzia programistyczne – wyodrębnianie tekstu i przechwytywanie danych

Narzędzia programistyczne ABBYY FineReader – wyodrębnianie tekstu i przechwytywanie danych

Narzędzia programistyczne ABBYY FineReader pozwalają firmom stworzyć własne programy i aplikacje usprawniające codzienną pracę w cyfrowym środowisku. Dzięki niezawodnej technologii, która pozwala tworzyć spersonalizowane rozwiązania, firmy mogą zyskać przewagę konkurencyjną. Pracownicy, zamiast tracić czas na żmudne przekierowywanie maili czy pism, swój czas poświęcają na pracę merytoryczną.

Narzędzia programistyczne ABBYY FineReader – szeroka oferta

W ramach narzędzi programistycznych ABBYY proponuje trzy rozwiązania. Są to następujące produkty:

ABBYY FineReader Engine – to zestaw narzędzi dla deweloperów deweloperski od ABBYY, który pozwala programistom tworzyć aplikacje wyodrębniające tekst, np. rozpoznające dane ze skanowanych dokumentów czy zdjęć,

ABBYY FlexiCapture Engine – technologia przechwytywania danych sprawdzi się w każdej firmie pracującej w cyfrowym środowisku, której zależy na ograniczeniu kosztów związanych m.in. z sortowaniem i przekierowywaniem korespondencji,

ABBYY Mobile OCR Engine – pakiet bibliotek SDK dedykowany twórcom aplikacji mobilnych, którzy chcą wykorzystać w tworzonych produktach funkcjonalności związane z optycznym rozpoznawaniem znaków.

Dla programistów skorzystanie z narzędzi programistycznych oferowanych przez ABBYY oznacza dostęp do sprawdzonych i gotowych rozwiązań. Pozwala to zarówno na oszczędność czasu, jak i znaczące ograniczenie kosztów.

Mnóstwo możliwości dzięki narzędziom programistycznym ABBYY

Narzędzia programistyczne ABBYY mają szerokie zastosowanie i mogą usprawnić działanie zarówno całych firm, jak i oprogramowania. Przykładowo ABBYY FlexiCapture Engine sprawdzi się w przedsiębiorstwach polegających na cyfrowym obiegu dokumentów. Zaawansowane rozpoznawanie treści sprawia, że platforma ABBYY FlexiCapture Engine jest w stanie automatycznie klasyfikować i przekazywać dokumenty do odpowiednich działów czy pracowników. Technologia ABBYY eliminuje konieczność oddelegowania pracownika do zarządzania przychodzącymi e-mailami czy wiadomościami z mediów społecznościach.

Rozwiązania ABBYY w Twojej aplikacji i firmie

Narzędzia programistyczne udostępniane przez firmę ABBYY mogą zostać wykorzystane do usprawnienia działania każdej firmy, niezależnie od jej wielkości. Z kolei programiści mogą do niezbędnego minimum skrócić proces dodawania funkcjonalności do aplikacji wykorzystywanych przez firmę lub wprowadzanych na rynek.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment