Katalog Aplikacji i Usług

Python

Python to język programowania wysokiego poziomu ogólnego przeznaczenia, o rozbudowanym pakiecie bibliotek standardowych, którego ideą przewodnią jest czytelność i klarowność kodu źródłowego. Jego składnia cechuje się przejrzystością i zwięzłością.

The Zen of Python, by Tim Peters

Beautiful is better than ugly.

Explicit is better than implicit.

Simple is better than complex.

Complex is better than complicated.

Flat is better than nested.

Sparse is better than dense.

Readability counts.

Special cases aren't special enough to break the rules.

Although practicality beats purity.

Errors should never pass silently.

Unless explicitly silenced.

In the face of ambiguity, refuse the temptation to guess.

There should be one-- and preferably only one --obvious way to do it.

Although that way may not be obvious at first unless you're Dutch.

Now is better than never.

Although never is often better than *right* now.

If the implementation is hard to explain, it's a bad idea.

If the implementation is easy to explain, it may be a good idea.

Namespaces are one honking great idea -- let's do more of those!

Sprawdzanie dostępnych bibliotek

W celu sprawdzenia bibliotek zainstalowanych w danym module Pythona po zalogowaniu się na klaster obliczeniowy należy wykonać polecenia:

module add plgrid/tools/python/ pip list

Gdy poszukujemy konkretnej biblioteki, możda dodatkowo zawęzić wyświetlane moduły

Najlepsze aplikacje do nauki programowania w Pythonie

Wraz z postępem technologii obserwujemy ogromny rozwój ludzki we wszystkich sektorach, a technologia informacyjna jest jedną z najbardziej zaawansowanych. Tworzenie aplikacji, gier, stron internetowych i wszelkiego rodzaju zasobów jest na porządku dziennym i wszystkie z różnymi rodzajami programowania. Wykorzystywane są do tego różne narzędzia i dzisiaj mamy przyjemność przedstawić Wam listę najlepszych aplikacji do programowania w Pythonie.

W końcu ten język programowania jest jednym z najpopularniejszych na świecie. Te narzędzia do programowania w Pythonie są zarówno płatne, jak i bezpłatne i mamy nadzieję, że będą dla Ciebie przydatne.

Podjęliśmy decyzję o podzieleniu tego artykułu na 2 części. Z jednej strony omówimy najprostsze narzędzia, az drugiej wymienimy niektóre z najlepszych aplikacji do programowania w Pythonie, bardziej wyspecjalizowanych, które pozwalają nam zagłębić się we wszystko, co jest kompilacją, dekodowaniem i debugowaniem kodu.

Warto wspomnieć, że wszystkie narzędzia do programowania w Pythonie, o których wspominaliśmy w tym poście, są aktualne i działają poprawnie. Nasz zespół przetestował je, aby zaoferować Ci to, co najlepsze w tym temacie.

Dlatego jeśli jesteś doświadczonym programistą lub zaczynasz swoją podróż w tym świecie, jesteśmy pewni, że te rekomendacje będą dla Ciebie bardzo przydatne.

Najlepsze aplikacje do programowania w Pythonie

Poniższe aplikacje, o których wspominamy, są przeznaczone dla użytkownika, który posiada pewną wiedzę w branży. Są to narzędzia, dzięki którym masz dostęp do wszystkich zaawansowanych funkcji aplikacji, aby móc dotknąć najgłębszych poziomów dowolnego kodu.

Python to język, który w dużej mierze zależy od wytycznych jego źródeł i kodów, a dzięki tym aplikacjom możesz mieć pełną kontrolę nad tymi aspektami.

Narzędzia do programowania w Pythonie, o których wspomniałeś, są płatne, ale mają bezpłatną wersję. Dzięki tym darmowym funkcjom możesz programować za pomocą tego kodu, nie na absolutnym poziomie profesjonalizmu, ale doskonałe do drobnych modyfikacji.

Najlepsze aplikacje do programowania w Pythonie [bezpłatne i płatne]

Pierwszym, który zostawiamy na liście, i nie jest to przypadek, jest Pycharm. Jest to jedna z najbardziej kompletnych aplikacji do programowania w Pythonie. Powodem, dla którego umieściliśmy tę opcję na szczycie listy, jest to, że jest idealna dla każdego.

Mogą z niego korzystać zarówno eksperci w tej dziedzinie, jak i osoby uczące się programowania. Jedną z najbardziej szczególnych funkcji jest styl sugestii. Dzieje się tak, że dostosowuje się do środowiska i podczas pisania kodu pokazuje pewne sugestie dotyczące jego uzupełnienia. Wyraźnym tego przykładem jest predykcyjne pisanie na telefonach komórkowych.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy używają wtyczek, ta aplikacja jest jedną z najpoważniejszych w tej dziedzinie. W rzeczywistości możesz skorzystać z dużej ich liczby, co pomoże ci uzyskać lepsze doświadczenie w twoim projekcie. Ale nie wszystko jest miodem na płatkach, w rzeczywistości główną wadą dla tych, którzy używają tego narzędzia do programowania w Pythonie, jest cena.

To jednak około 200 USD Istnieje również wersja społecznościowa lub darmowa, którą możesz wypróbować z opcji, którą ci zostawiamy.

To kolejna z opcji płatności, które możemy znaleźć, aby rozpocząć programowanie w tym języku. Jest to edytor tekstu, który możemy łatwo włączyć do zadania programowania w Pythonie.

Pomimo tego, że jest płatną opcją, jest dość przystępna i jesteśmy pewni, że jest to jedna z najlepszych integracji, jakie ktoś może wykonać w swoim projekcie.

Wysublimowane funkcje tekstowe:

Podświetlanie kodu.

Numeracja wierszy kodu.

Boczny panel sterowania.

Paleta poleceń.

Ekrany dwudzielne.

Wtyczki można zintegrować z wygodą i łatwością, obecna cena tej aplikacji do programowania w Pythonie wynosi 80 dolarów. Ale możemy powiedzieć na pewno, że naprawdę warto. W oparciu o liczbę oferowanych nam narzędzi, jego pozytywną reputację i doskonałą wydajność w dowolnym systemie operacyjnym.

To narzędzie programistyczne jest jednym z najbardziej przydatnych, jakie możesz znaleźć i od samego początku możemy Ci to powiedzieć możesz mieć bezpłatny dostęp. Chociaż nie ma dużej liczby funkcji, jak inne aplikacje programistyczne, jest idealną opcją dla uczniów i nauczycieli, którzy chcą zagłębić się w programowanie w języku Python za pomocą aplikacji.

Jeśli chcesz mieć dostęp do tego narzędzia, udostępniamy Ci opcję rozpoczęcia testowania funkcji PyDevSop.

Wśród niektórych jego funkcji możemy wyróżnić uzupełnianie kodem automatycznym, czyli w miarę postępów pojawiają się sugestie, jak można ukończyć każdą z linii. Powinniśmy również wspomnieć, że ta aplikacja do programowania w Pythonie jest dostępna do pracy ze wszystkimi systemami operacyjnymi.

Obsługuje CPython, Jython, a także Iron Python.

Jako jedną z jego nielicznych wad możemy powiedzieć, że ma pewne spadki wydajności, gdy pracujemy z bardzo kompletnymi aplikacjami. Poza tym bez wątpienia jest to jedna z najlepszych opcji, jakie możemy wziąć pod uwagę, aby móc programować w tym języku.

Kolejna z najlepszych aplikacji do programowania w Pythonie, którą możemy dołączyć do bezpłatnej sekcji. W zasadzie ta aplikacja została przemyślana i stworzona dla profesjonalnych inżynierów i programistów. Ale dzięki oferowanym udogodnieniom łatwo stał się jedną z ulubionych alternatyw dla wszystkich sektorów programowania.

Oferuje nam jeden z najbardziej zaawansowanych poziomów programowania. Możemy debugować, kompilować i dekodować dowolny poziom kodu, a do tego możemy dodać, że ma możliwość pracy z wtyczkami API. Jeśli chodzi o korzystanie z wtyczek, mają one również miejsce w Spyder.

Możemy wyróżnić składnię w prosty sposób, co znacznie ułatwia nam szukanie określonej części naszego kodu.

Posiada również zwykłe funkcje narzędzi programistycznych Pythona, takie jak uzupełnianie kodu jako podpowiedzi. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tej aplikacji, możesz poszukać przewodnika, ponieważ jest to jeden z elementów, który ma najwięcej samouczków w tym sektorze, a to dlatego, że jest to jeden z najczęściej używanych programów.

Będziesz zainteresowany: Najlepsze aplikacje do nauki programowania za pomocą JavaScript

Najlepsze aplikacje do programowania w Pythonie [początkujący]

Jest to jedna z najczęściej używanych opcji, niekoniecznie ze względu na jej funkcje. W rzeczywistości zależy to bardziej od faktu, że jest to aplikacja, która pojawia się domyślnie, gdy pobieramy Pythona. To sprawiło, że duża liczba osób zdecydowała się na tę opcję i zaczęła z nią programować.

Chociaż jest to dość podstawowe narzędzie, ma wszystko, czego potrzebujemy, aby móc zrealizować dowolny projekt.

To bez wątpienia To najlepsza opcja, jakiej musimy nauczyć się programować w Pythonie, jeśli chodzi o koszt to jest bezpłatne. A jeśli chcesz go wypróbować, musisz tylko uzyskać dostęp do opcji, którą ci zostawiamy, abyś mógł rozpocząć testowanie jego funkcji.

Wśród jego najbardziej atrakcyjnych funkcji możemy powiedzieć, że posiada opcję okienek z wyskakującymi wskazówkami, które są bardzo praktyczne.

Możemy również usuwać fragmenty za pomocą opcji cofania, a możliwość dodawania kolorów do naszych linii kodu sprawia, że ​​jest to jedna z najlepszych alternatyw, jakie mamy. Posiada opcję wyszukiwania w oknie, która znacznie ułatwi lokalizację dowolnej linii kodu. Jeśli nie chcesz pobierać Pythona, pozostawiamy Ci opcję pobrania tej bezpłatnej aplikacji do programowania.

Jeśli szukamy aplikacji do programowania w Pythonie, jest to jedna z opcji, której nie może zabraknąć, jest to Atom. Prawdopodobnie jedno z najlepszych narzędzi programistycznych w Pythonie, przede wszystkim ze względu na swoją jakość. Jest to jedna z najbardziej kompletnych opcji, z których możemy dziś korzystać. Jest to jeden z najlepszych, ponieważ możemy go uzyskać za darmo, ale dodając do tego możemy powiedzieć, że jest kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi.

Za pomocą tego narzędzia możemy programować w JavaScript, CSS i HTML oraz kilku innych, ale nie ograniczaj się. Dzięki integracji niektórych wtyczek możesz sprawić, że Atom będzie kompatybilny z prawie wszystkimi dostępnymi językami programowania.

Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste, ponieważ zapewnia nam opcję wyszukiwania, dzięki której oprócz identyfikacji fragmentu kodu możemy go szybko zastąpić.

Ale to nie wszystko, co nam oferuje, możemy również dostosować wygląd tej aplikacji, abyśmy mogli pracować według naszych upodobań. Jest to idealna opcja dla tych, którzy chcą nauczyć się programowania, a także bardzo przydatna dla tych, którzy są już ekspertami i szukają narzędzi spełniających ich zawodowe oczekiwania.

Najlepsze aplikacje do nauki programowania w Pythonie

Ponieważ jest to jeden z najczęściej używanych języków programowania na świecie i jest używany coraz częściej każdego dnia, konieczne jest, abyśmy nauczyli się go używać. Umiejętność programowania w tym języku w pewnym momencie będzie niezbędna w portfolio każdego programisty i dlatego zostawiamy Ci jedne z najlepszych aplikacji do nauki programowania w Pythonie.

Jest to jedna z idealnych opcji dla tych, którzy zaczynają w tym świecie, jej interfejs jest jednym z najprostszych, jakie istnieją. Z tego powodu bardzo praktyczna jest możliwość rozpoczęcia pisania pierwszych linii kodu bez rozpraszania się różnorodnością funkcji, z których stopniowo nauczysz się korzystać.

Inną jego cechą charakterystyczną jest to, że jest to rodzaj aplikacji do ćwiczeń i ma na swoim koncie ponad sto programów, które można przepisać lub ukończyć. W rzeczywistości jest to najlepszy sposób na naukę programowania w tym języku. Ale jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę o Pythonie, możesz przejść do obszaru kwestionariusza.

W tym jest duża liczba pytań, na które musisz odpowiedzieć jako egzamin i które są wielokrotnego wyboru. Na koniec otrzymujesz raport o sukcesach i błędach, dzięki czemu możesz wiedzieć, w których częściach powinieneś bardziej się skoncentrować. Pobranie tej aplikacji jest bezpłatne i zapewniamy do niej dostęp.

Najlepsze aplikacje i kursy do programowania w Pythonie w Playstore

Przed wszystkimi, jeden z najlepszych w tym sektorze, nie tylko to mówimy, ale potwierdza to duża liczba użytkowników, którzy zawdzięczają tę aplikację całą swoją wiedzę programistyczną. Ma na swoim koncie ponad 20 całkowicie darmowych i funkcjonalnych kursów, które są gotowe do rozpoczęcia prób..

Popularność tego narzędzia jest tak duża, że ​​możemy je znaleźć w PlayStore. Co do tego, jak to działa, można powiedzieć, że jest jednym z najprostszych. Koncentruje się na uczniu, a jego twórcy mają świadomość, że są początkującymi.

W tej aplikacji możemy znaleźć ponad 4500 przykładów już przygotowanych kodów, dzięki czemu można zobaczyć każdą z jej sekcji, bez wątpienia jest to jedna z istniejących obecnie aplikacji do programowania w Pythonie.

Jedna z opcji, która przyciąga najwięcej uwagi, ponieważ pod koniec kursu daje oficjalny certyfikat, przynajmniej w opcji płatności. Programiz ma wersję darmową i premium. Możemy go uzyskać z Playstore i jest bardzo łatwy w użyciu. W rzeczywistości, wraz ze wspomnianym już centrum programowania, jest jednym z najbardziej poszukiwanych dzięki swoim systemom oceny.

Istnieje kilka zaawansowanych poziomów i ankiet, które pomogą Ci w formie okresowych ocen, dzięki którym możesz sprawdzić zdobywaną wiedzę.

Jak widać w tym poście, zostawiliśmy Ci to, co uważamy, w oparciu o ekspertów i powracających użytkowników, za najlepsze aplikacje do programowania w Pythonie. Będziemy przeglądać i aktualizować linki, aby zawsze były aktualne, a także dodawać więcej informacji o nowych narzędziach do programowania w Pythonie.

Programowanie w Pythonie na Raspberry Pi

Przyczyn tego stanu rzeczy jest kilka – łatwiejsza obsługa danych różnego typu, prosta i intuicyjna składnia oraz dostępność tysięcy gotowych bibliotek sprawiają, że Python jawi się jako platforma wyjątkowo przystępna dla początkujących użytkowników. Dodatkowo Python – jako język interpretowany – nie wymaga kompilacji, co przyspiesza i upraszcza proces tworzenia oraz testowania programów.

Popularność i przystępność Pythona sprawiła, że liczba przykładowych projektów na Github, nagrań na YouTube, czy też darmowych kursów internetowych z nim związanych przyprawia wręcz o zawrót głowy. Język ten, jest na tyle popularny, że nawet w przypadku, gdy natrafimy na problem, często wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarce, a o odpowiedź wcale nie będzie trudno. Przy okazji warto nadmienić, że zjawisko to występuje także dla pozostałych popularnych języków programowania.

W przypadku Raspberry Pi te ostatnie zalety są szczególnie widoczne, gdyż dedykowane dla popularnego minikomputera systemy operacyjne (np. Raspberry Pi OS, dawniej Raspbian) oferują wsparcie dla Pythona na zasadzie „out of the box”, czyli udostępniają podstawową funkcjonalność bez konieczności ręcznego doinstalowywania jakichkolwiek pakietów. Dlatego też proste programy można przygotować od razu po pierwszym uruchomieniu systemu.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment