Eric: Zintegrowane środowisko programistyczne dla języków Python i RubyEric

Python to jeden z najlepszych języków programowania ogólnego przeznaczenial tam i jest szeroko stosowany w aplikacjach internetowych, badaniach naukowych i nie tylko. Istnieje wiele środowisk programistycznych lub zintegrowanych środowisk programistycznych dla Pythona do wyboru, z których część jest bezpłatna, a część płatna.

Z których mają również bezpłatną wersję z ograniczonymi funkcjami i narzędziami. Istnieje jednak kilka mniej znanych środowisk IDE dla języka Python, w tym Dzisiaj porozmawiamy o jednym z nich.

O Eric Python IDE

Eric to zintegrowane środowisko programistyczne dla języków programowania Python i Ruby. Opiera się na platformie Qt Toolkit, integrującej wysoce elastyczną kontrolę edytora Scintilla. IZostał zaprojektowany jako szybki i wydajny edytorOprócz tego, że jest użytecznym narzędziem do zarządzania projektami, integrującym wiele zaawansowanych funkcji.

Eric zawiera system wtyczek, co pozwala na łatwe rozszerzenie funkcjonalności tego środowiska IDE o wtyczki, które można znaleźć i pobrać z sieci.

Jednak Eric jest również kompatybilny z wieloma innymi językami programowania, a poziom wsparcia dla Rubiego jest prawie tak wysoki, jak dla Pythona.

Eric nadaje się do tworzenia dowolnej kombinacji Python 3 lub Python 2, Qt 5 lub Qt 4 i PyQt 5 lub PyQt 4 w systemach Linux, MacOS i Windows.

Główny obszar roboczy jest podzielony na kilka okien. Każde okno zawiera dodatkowe zakładki. Można skonfigurować lokalizację okien.

Między Można wyróżnić jego główne cechy:

nieograniczona liczba redaktorów

konfigurowalny układ okien

konfigurowalne podświetlanie składni

autouzupełnianie kodu źródłowego

Wskazówki dotyczące kodu źródłowego

zwijanie kodu źródłowego

pasujący nawias klamrowy

podświetlanie błędów

Zaawansowane funkcje wyszukiwania, w tym kompleksowe wyszukiwanie i zastępowanie projektu

wbudowana przeglądarka klasy A.

Zintegrowany interfejs kontroli wersji dla repozytoriów Mercurial, Subversion i Git (jak wtyczki podstawowe)

zintegrowane funkcje współpracy (czat, współdzielony edytor)

zintegrowany system dokumentacji kodu źródłowego

Zintegrowany debugger Pythona, w tym obsługa aplikacji wielowątkowych i przetwarzania wielu debugowania

zintegrowane profilowanie i obsługa pokrycia kodu

Zintegrowane zarządzanie zadaniami (do zrobienia)

Zaawansowane funkcje zarządzania projektami

Interaktywna powłoka Pythona, w tym składnia hilighting i autouzupełnianie

O nowej wersji środowiska Eric 18.08

Obecnie aplikacja Niedawno został zaktualizowany do nowej wersji Eric 18.08, w której poprawiono niektóre błędy i wprowadza nowe funkcje.

Przeglądarka szablonów

Eksplorator plików

Dokumentacja przeglądarki kodu

IRC

Liczby

Eksplorator plików

zmodyfikowany kod w trybie przeglądarki plików jest zawsze osobnym oknem

Interfejsy nawigatora projektu

dodatkowe akcje, aby ustawić niektóre opcje kompilatora IDL (-I, -D, -U)

Tłumacz

dodano silnik tłumaczenia dla tłumacza IBM Watson Language

Przeglądarka internetowa (NG)

dodatkowe definicje domyślnych wyszukiwarek

Jak zainstalować Eric IDE na Ubuntu 18.04 LTS i pochodnych?

Si chcą zainstalować to zintegrowane środowisko programistyczne dla języków Python i Ruby w swoich systemach, Mogą to zrobić, postępując zgodnie z instrukcjami, które udostępniamy poniżej.

Najpierw musimy otworzyć terminal w naszym systemie za pomocą Ctrl + Alt + T i wykonać w nim następujące polecenia.

do wykonać instalację z oficjalnych repozytoriów musimy wpisać:

sudo apt-get install eric python3-pyqt5.qsci python3-pyqt5.qtsql python3-pyqt5.qtwebkit python3-pyqt5

I gotowe, będziesz już mieć to IDE zainstalowane w swoim systemie.

W niektórych systemach mają zwykle problemy z tego typu instalacją, więc inna metoda uzyskania tego IDE jest następująca.

Musimy pobrać najnowszą stabilną wersję IDE z poniższy link.

Pobierz teraz Musimy rozpakować pobrany plik za pomocą następującego polecenia z terminala:

tar -xzvf

Wchodzimy do katalogu przez:

cd eric6-i18n-es-18.08

Wykonujemy następujące polecenia:

sudo apt install python3-pip pip3 install qscintilla sudo ./install.py

Na początku program otwiera okno ustawień, które przedstawia różne środowiska.

10 najlepszych IDE Pythona dla programistów Linuksa w 2020 roku

Python jest językiem programowania ogólnego przeznaczenia do budowania czegokolwiek; od tworzenia stron internetowych, analizy danych, sztucznej inteligencji po obliczenia naukowe. Może być również używany do tworzenia oprogramowania biurowego, gier, aplikacji komputerowych i nie tylko.

Jest łatwy do nauczenia, ma przejrzystą składnię i strukturę wcięć. I IDE (Integrated Development Environment) może, w pewnym stopniu, określić czyjeś doświadczenie programistyczne, jeśli chodzi o naukę lub rozwijanie w dowolnym języku.

Read Also: 18 najlepszych IDE dla programistów i programistów

Jest wiele Python IDEs tam, w tym artykule wymienimy Best Python IDEs dla Linuksa. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz programować, czy jesteś doświadczonym programistą, mamy dla Ciebie ochronę.

1. PyCharm

PyCharm to potężne, wieloplatformowe, wysoce konfigurowalne i podłączane IDE Pythona, które integruje wszystkie narzędzia programistyczne w jednym miejscu. Jest bogaty w funkcje i jest dostępny w społeczności (bezpłatnej i open-source), a także w wersjach profesjonalnych.

Programowanie w Pythonie Wskazówki, jak to zrobić! - LifeBytes

program w fitonie jest to jedna z najbardziej podstawowych funkcjonalności w programowaniu. W tym artykule poznasz kilka cennych wskazówek, jak sobie z tym poradzić, dowiedz się więcej o tym sposobie programowania.

Program w Pythonie

Komputery wywarły ogromny wpływ na współczesny świat. Czy nam się to podoba, czy nie, komputer zajmuje prawie każdy aspekt naszego życia. Znaczenie komputera PC jest niezaprzeczalne w świecie biznesu lub handlu, w miejscu pracy lub codziennych czynnościach. Z drugiej strony, jeśli komputery nie są używane do języków programowania, wpływ komputerów nie będzie tak duży.

Są bardzo cenne, ponieważ określają relacje między programistami a maszynami. Programiści komputerów PC w pełni rozumieją, jak i dlaczego działają systemy komputerowe. Ważne jest również, aby wiedzieli, czego oczekuje się od systemu i jego ograniczenia. Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać używaną aplikację, ważne może być zrozumienie ograniczeń.

Po co uczyć się programowania w Pythonie?

Python to język programowania ogólnego przeznaczenia, używany głównie w wielu aplikacjach. W rzeczywistości obsługuje niektóre z najbardziej złożonych witryn i aplikacji na świecie. Jest to wspólny język między platformami.

Chociaż jest to bardzo zaawansowany język programowania, jest stosunkowo łatwy do nauczenia. program w pytonie Tłumaczy wiele złożonych procesów dla użytkowników, dlatego jest uważany za język odpowiedni dla początkujących i pozwala użytkownikom skoncentrować się na nauce bez konieczności rozwiązywania innych drobnych problemów, które mogą powodować stres.

Ponadto Python nie ma określonego zestawu reguł dotyczących budowania funkcji, program w Pythonie. Jest to elastyczny język, który pozwala kreatywności na rozwiązywanie problemów na różne sposoby i można go uruchamiać bez wcześniejszej kompilacji, pomagając w testowaniu mniejszych zmian.

Jeśli napotkasz problemy podczas nauki najlepszego kursu Pythona, wystarczy być częścią dużej społeczności użytkowników, którzy pomogą Ci błyskawicznie rozwiązać każdy problem programistyczny.

Które z nich są najlepsze Kursy Pythona Stopień Bitowy?

To internetowa platforma edukacyjna, która może pomóc Ci poszerzyć swoją wiedzę na większość tematów związanych z komputerami. Platforma dla program w fitonie oferuje wiele kursów dotyczących języka programowania Python. Dlatego przedstawimy niektóre z najważniejszych powodów.

Dlaczego Python rozwija się tak szybko?

Jest używany w wielu różnych dziedzinach, od tworzenia stron internetowych po devops, ale wzrost jego użycia w uczeniu maszynowym i nauce o danych przyspieszył rozwój Pythona. I jego rosnące zainteresowanie większością programistów, którzy wchodzą w te dyscypliny. Nie zapominając o ewolucji, jaką na przestrzeni lat miało zastosowanie Pythona dla programistów internetowych lub administratorów systemu.

Jak wspomniano w Twoim raporcie Stackoverflow, program w pytonie Nie tylko rośnie, ale jest wiele powiązanych problemów. Odkryliśmy więc, że wzrosło wykorzystanie frameworków internetowych, takich jak Django i Flask lub Pandas, NumPy i matplotlib do nauki o danych.

Python zastosowany w Data Science

Tutaj znajdujemy jeden z głównych kluczy do wykładniczego wzrostu zainteresowania Pythonem w ostatnich latach. Data science to jedna z najcenniejszych specjalności, jej podstawa oparta jest o języki matematyczne takie jak R, natomiast Python przypisywany jest bibliotekom i frameworkom takim jak PyBrain, NumPy czy PyMySQL.

Dzięki tym narzędziom możemy nie tylko zbierać i klasyfikować informacje, ale także tworzyć skrypty automatyzujące proces, a także przygotowywać dashboardy z tymi informacjami.

Punktem wyjścia do rozpoczęcia pracy w zakresie data science jest posiadanie dobrych podstaw w Pythonie, Program w fitonie. Wiele kursów, które możemy znaleźć na Coursera lub Udacity, obraca się wokół Pythona: program IBM Python lub Nanoscale Data Science dostarczony na Coursera staje się analitykiem danych w Udacity.

Uczenie maszynowe z ręki Pythona

Pojawienie się głębokiego uczenia w niektórych frameworkach, takich jak Tensor Flow, zainspirowało również wielu programistów do nauki Pythona.

Eksploracyjny charakter uczenia maszynowego doskonale się do tego nadaje program w pytonie, dzięki czemu możemy znaleźć biblioteki takie jak Keras, PyBrain lub scikit-learn do wykonywania zadań klasyfikacji, regresji, klastrowania, przetwarzania wstępnego lub algorytmicznego generowania modeli.

Podobnie jak w przypadku kursu wprowadzającego dotyczącego nauki o danych, dzieje się to w podobny sposób w przypadku uczenia maszynowego. Chociaż możemy używać Javy lub Scali, Python jest nadal najbardziej fundamentalny w dziedzinie akademickiej, ponieważ jest bardzo odpowiedni do wdrażania podstaw nauczania.

Tworzenie stron internetowych w Pythonie

Oczywiście łączymy się z Django, darmowym frameworkiem aplikacji internetowych o otwartym kodzie źródłowym napisanym w Pythonie. Nie jest to również nowość i jest używany w produkcji przez firmy z Instragramem, Pinterestem czy The New York Times.

W tym frameworku Pythona możemy dodać coś tak interesującego jak minimalistyczna Flask czy Pyramid. Oprócz tych frameworków, możemy również podkreślić wagę używania bibliotek takich jak Graphene do tworzenia Restful API lub graphql.

Python dla Devops

Dostępność i elastyczność Pythona jest również jednym z powodów, dla których ten język jest preferowany w DevOps. Jest to bardzo przydatne do planowania i automatyzacji procesów, ponieważ narzędzia takie jak Ansible i SaltStak są napisane w Pythonie, demonstrując możliwości języka w zadaniach automatyzacji i orkiestracji. Kiedy mówimy o kursach z zakresu nauki o danych lub uczenia maszynowego, możemy również wyróżnić kursy wykorzystujące Python 3 dla administratora systemu.

Narzędzia, których potrzebuję do programowania w Pythonie

Python jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych języków. program w pytonie Ma to zalety i polega na tym, że jest jasnym językiem, łatwym do nauczenia i zachęca do tworzenia wysokiej jakości kodu, dlatego program w pytonie może to być łatwiejsze niż programowanie w innych językach.

Tworzenie stron internetowych zmienia się skokowo, jednym z najnowszych rozwiązań na rynku jest język programowania Python, który został szeroko zaimplementowany w społeczności programistów w Stanach Zjednoczonych i umożliwia realizację projektów w sposób zwinny i uniwersalny.

Jeśli jesteś programistą, to gramatyka napisana przez Guido Van Rossuma pod koniec lat 80. (napisana w wersji 3.5.0a4) stała się jedną z niezbędnych umiejętności.

Dla programistów języków programowania przygotowanych specjalnie dla różnych paradygmatów ten dokument ma być listą podstawowych narzędzi: programowanie obiektowe, programowanie strukturalne i programowanie funkcjonalne. Nie mówiąc już o możliwości zwiększenia jego funkcjonalności poprzez rozbudowę.

Pszczelarz

To nie jest tylko narzędzie, w rzeczywistości można również powiedzieć, że jest to skrzynka z narzędziami, która może pomóc w rozwoju i oczyszczeniu oprogramowania, ważne między BeeWare a IDE jest to, że każde z narzędzi w pudełku jest używane w sposób za darmo. Każdy projekt może być użyty do wykonania kilku małych zadań, a wszystkie z nich mogą być użyte do uruchomienia dużych projektów w Pythonie w tym samym czasie.

Narzędzia w tym pudełku serwisowym to:

Cricket - Jest to graficzne narzędzie do przeprowadzania testów jednostkowych. Narzędzie nie dostarcza wielu szczegółów wykonania podczas działania pakietu i nie może rozpocząć wyszukiwania błędów, dopóki wykonanie nie zostanie zakończone. To sprawia, że ​​Cricket jest słabym narzędziem do identyfikowania wzorców niepowodzeń testów jednostkowych i ponownego uruchamiania nieudanych testów.

Bugjar - to narzędzie do debugowania błędów kodu, stary debugger jest dobrze dopasowany do zintegrowanego środowiska programistycznego i jego możliwości wizualnego debugowania błędów w czasie wykonywania. Model debugowania Pythona zawiera dobre zaczepy do debugowania, a ponadto ma interfejs graficzny, który umożliwia poruszanie się po kodzie w celu naprawienia błędów.

Duvet: Jest to interfejs graficzny, który pomaga programistom wizualizować wyniki pokrycia testowego zwróconego przez Cover.py. To narzędzie może mierzyć pokrycie kodu programu Python, tego typu operacje są używane do pomiaru skuteczności testu, pokazując odpowiednio, które części kodu przeszły wykonanie testu, a które nie.

BeeWare udostępnia również wiele bibliotek dla projektów w Pythonie:

Toga - Lokalny zestaw narzędzi dla każdego systemu, stworzony w Pythonie i dostępny na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne.

Szablon IOS: jest to szablon, który obsługuje promowanie aplikacji przy użyciu języka Python, ale można go wykonać w systemie IOS.

Szablon na Androida: służy do implementacji kodów.

Rubicon: to grupa narzędzi wspierających dekretowanie relacji między środowiskiem programistycznym Python a resztą środowiska.

Cassowary: czysta implementacja algorytmu rozwiązań ograniczających Cassowary w Pythonie, algorytm, który od 2011 r. jest używany w silniku graficznym Mac OS X (od Lion) i iOS (od wersji 6).

Konstruktor BOA:

Python integruje to środowisko wzrostu z wbudowanym graficznym interfejsem użytkownika (GUI) dla wxPython, który zawiera inspektora obiektów, hierarchię dziedziczenia, szczególnie dobry debugger i wbudowaną pomoc. Oczywiście jest napisany w Pythonie.

Przestrzeń komunikacyjna klienta jest oparta na konglomeracie obiektów osobistych, które są używane do tworzenia i debugowania aplikacji opracowanych w Pythonie:

Paleta: używanie jej umożliwia twórcom stron internetowych rzutowanie obiektów takich jak przyciski, pola tekstowe, ramki oraz tworzenie pakietów i modułów dla naszego programu. Jest to pierwsza rzecz, którą należy zrobić, aby wygenerować nowy program w aplikacji.

Inspektor: Za pomocą tego narzędzia możemy uzyskać dostęp do obiektów.

Edytor: W edytorze możesz poprawić błąd i uruchomić aplikację, aby zidentyfikować błąd.

Explorer: pozwala nam nawigować i przeglądać elementy danych.

Zintegrowane środowiska programistyczne do programowania w Pythonie:

Kiedy mówimy o środowisku, mówimy o środowisku, więc potrzebujemy unikalnego programu, który ma wiele łatwych w użyciu narzędzi i łatwo się projektuje. Jest taki, który ma wszystkie wbudowane obiekty auto-kompilacji i debuggera.

PyDev dla Eclipse: PyDev to pakiet Pythona dla Eclipse, który jest bardzo wszechstronnym IDE, gotowym do obsługi nie tylko języka Python, ale także wielu innych języków. Jeśli chcesz program w pytonie aplikację, posiada szczególnie ciekawe funkcje:

Zintegrowany z Django, Django to framework do tworzenia stron internetowych typu open source napisany w Pythonie. Django umożliwia programistom tworzenie złożonych projektów internetowych poprzez szybki rozwój przy użyciu zasady obliczania „bez powtórzeń”, która ma na celu wyeliminowanie duplikacji w procesie tworzenia.

Kod jest kompletny.

Podświetlanie składni.

Analiza kodu.

Debuger i zdalny debugger.

Interaktywna przeglądarka.

Refaktoryzacja.

Integracja testów jednostkowych.

Pokrycie kodu źródłowego.

PyCharm - To IDE stworzone przez JetBrains. program w pytonie ma niesamowitą reputację w społeczności programistów, niektórzy nazywają to nawet najlepszym IDE dla Pythona, jest to zintegrowane środowisko programistyczne z setkami funkcji, które mogą uczynić narzędzie bardziej nieporęcznym, ale dla programowania jest to zdecydowanie dobra opcja.

Niektóre z jego podstawowych cech to:

Integracja z frameworkami takimi jak Django,

Kolba, Piramida lub Web2Py. -

Automatyczne uzupełnianie.

Zakreślacz gramatyczny.

Narzędzie do analizy.

Refaktoryzacja.

Zaawansowany debugger Pythona i JavaScript

Obsługuje języki programowania i narzędzia programistyczne Python, takie jak SQLAlchemy (ORM), Google App Engine czy Cython.

Systemy kontroli wersji, takie jak Git, CVS i Mercurial.

Dlaczego scharakteryzowano język programowania?

Python jest jednym z najbardziej wszechstronnych języków programowania, ponieważ obsługuje różne paradygmaty programowania. W związku z tym umożliwia zarówno programowanie obiektowe, jak i programowanie funkcjonalne lub aspektowe. Guido van Rossum od początku pytał, czy język pozwala na tworzenie programów, których kod źródłowy jest dobrze czytelny.

Podstawą do osiągnięcia tego celu jest zorganizowana, jasna i łatwa do zrozumienia gramatyka, między innymi gramatyka skupia się na angielskich słowach kluczowych, a nie na ukrytych symbolach i nie wymaga dużej struktury gramatycznej.

Wiele zalet, które oferuje ten język i program w pytonie:

Programy w języku Python są generalnie lżejsze niż tradycyjne aplikacje językowe o podobnej wydajności (takie jak Java).

Python dostarcza również bardzo rozbudowaną bibliotekę standardową.

Dzięki przenośnemu tłumaczowi język może być używany na różnych platformach.

Dbaj o ciągły rozwój (współpracuj z dużą społecznością branżową).

Jeśli w wierszu znajduje się tylko jedna instrukcja, na końcu wiersza nie jest wymagany średnik. Python nie wymaga deklaracji zmiennych.

Kto może być zainteresowany lub przydatny w programowaniu w Pythonie?

Python jest oznaczony jako przyjazny dla początkujących, ale nie oznacza to, że język ten nie jest zainteresowany doświadczonymi programistami. Dynamiczne języki uniwersalne są bardzo popularne i konkurują z innymi uznanymi językami programowania w różnych dziedzinach. Jego prosta struktura nie oznacza, że ​​programy w języku Python oferują mniej opcji, niższą wydajność lub jakość. Dlatego decyzja o nauce program w pytonie warto zarówno na poziomie osobistym, jak i zawodowym.

Programowanie w Pythonie w web i business development - przydatne, ale nie od razu wymagane

Jeśli jesteś początkującym lub ekspertem, możesz program w Pythonie od podstaw Najpierw musisz zastanowić się, czy język jest odpowiedni dla projektu, który planujesz. Na przykład, jeśli najpierw interesujesz się tworzeniem stron internetowych i pracujesz w danej dziedzinie, trudno będzie uniknąć korzystania ze standardów takich jak PHP i Perl.

Systemy wbudowane, Uczenie maszynowe, Data Science

program w pytonie cieszy się dużą renomą w dziedzinie rozwoju systemów wbudowanych (angielski, systemy wbudowane). Mikrokomputery te odpowiadają za proste zadania, takie jak monitorowanie, sterowanie czy regulacja funkcji oraz dystrybucja danych i sygnałów, które są właściwie niezbędne we wszystkich urządzeniach: od routerów po telewizory, lodówki czy pralki.

Python odgrywa również decydującą rolę w programowaniu oprogramowania do uczenia maszynowego: program w pytonie Proste przypadki aplikacji, które nie wymagają głębokiego uczenia (czyli naturalnego przetwarzania informacji), można łatwo rozwiązać za pomocą trzech bibliotek Pythona: scikit-learn, NumPy i pandas.

W tej dziedzinie wiele osób od dawna stawia na ten język. Ponadto język programowania Python jest bardzo interesujący dla wszystkich osób, które rozwijają się w dziedzinie data science (data science) i potrzebują oprogramowania do obliczeń matematycznych lub statystycznych oraz przewidywań innych niż uczenie maszynowe.

Nauka programowania w Pythonie: od czego zacząć

W przypadku edytora wystarczy zwykły edytor tekstu, taki jak Notatnik zintegrowany z systemem Windows (w języku hiszpańskim również tylko „Notatnik”). Jednak, aby praca z Pythonem była jak najbardziej wygodna, powinieneś użyć edytora takiego jak Notepad ++ z dodatkowymi funkcjami do podświetlania składni lub autouzupełniania. Możesz zapoznać się z listą zalecanych rozwiązań dla systemów Windows, macOS, Linux lub Android.

Drogi czytelniku w poniższym artykule dowiesz się wszystkiego o: Oprogramowanie bazodanowe:

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment