Jak przenieść dane z telefonu Windows Phone na Android lub iOS?

Posiadasz telefon z systemem Windows Phone, ale chciałbyś zmienić go na urzadzenie z Androidem lub iOS? Zapewne chciałbyś również zachować wszystkie ważne dane z poprzedniego telefonu – zdjęcia, muzykę, filmy czy dokumenty. W tym poradniku pokazujemy, jak szybko przenieść dane z telefonu Windows Phone na Android lub iOS.

1. Pobieramy darmowy program Send Anywhere dla Windows Phone w przypadku starszego telefonu oraz na iOS lub Androida dla drugiego telefonu, na którego chcemy przenieść dane.

2. Aplikacja umożliwia przesyłanie plików pomiędzy urządzeniami za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Wybierając plik pojawia się losowo 6-cyfrowy kod zabezpieczający, którego należy wpisać na drugim urządzeniu, w celu odebrania plików.

3. Uruchamiamy aplikację w telefonie z Windows Phone i wybieramy przycisk Send (Wyślij). Następnie pojawia się lista, do której należy dodać pliki, które chcemy wysłać. Tutaj klikamy Add Files - aby dodać określone pliki, lub Add Folders – aby dodać poszczególne foldery z plikami.

4. Aby odebrać pliki na drugim telefonie z Androidem lub iOS, po uruchomieniu aplikacji wybieramy Receive i w lewym górnym rogu wpisujemy 6-cyfrowy kod, a następnie ponownie potwierdzamy klikając w Receive. Aplikacja obsługuje niemal wszystkie rodzaje plików – można przenosić w ten sposób filmy, zdjęcia, muzykę, gry, aplikacje i dokumenty.

Jak przesyłać pliki z telefonu z Androidem do komputera bez USB…

Pomyślmy o scenariuszu. Spieszysz się z przesyłaniem zdjęć z telefonu z Androidem do komputera, aby przesłać je online, a może musisz przenieść pliki muzyczne z komputera, aby zaktualizować bibliotekę muzyczną z Androidem za pomocą najnowszych utworów.

Często spotykanym problemem jest to, że nie jesteś w stanie przypomnieć sobie, gdzie trzymałeś kabel USB po ostatnim użyciu. Jak wszyscy wiemy, przesyłanie plików za pośrednictwem Bluetooth trwa wieki, a zatem kończy się frustracją, co ostatecznie opóźnia proces.

Czy często znajdujesz się w takiej sytuacji? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, mamy odpowiednią rzecz (właściwie aplikację na Androida), aby wywołać uśmiech na Twojej twarzy.

Tak, zawsze możesz używać karty SD w swoim telefonie komórkowym i używać portu USB komputera do przesyłania plików, ale co jeśli powiem, że istnieje metoda wieloplatformowa, która da ci moc do bezprzewodowego transferu plików.

Użyj AirDroid do przesyłania plików między systemem Android a komputerem

AirDroid to jedna z najlepszych aplikacji, która pozwala zarządzać i kontrolować urządzenie z Androidem za pomocą przeglądarki internetowej „over-the-air”, co oznacza, że ​​nie trzeba podłączać kabla USB, aby przesyłać dane.

: do połączenia komputera z telefonem z Androidem potrzebna jest sieć Wi-Fi, ale nawet jeśli nie masz sieci bezprzewodowej w domu, możesz utworzyć wirtualny punkt dostępu (VAP) na laptopie z systemem Windows 7 i pozwól telefonowi dzielić połączenie internetowe bez kabla USB.

Aby rozpocząć, pobierz i zainstaluj AirDroid. Po uruchomieniu aplikacji otrzymasz adres IP i samo wygenerowane hasło do transferu plików. Oba te elementy pomogą połączyć się z systemem Android za pomocą komputera.

: upewnij się, że zarówno urządzenie mobilne, jak i komputer są połączone z tą samą siecią Wi-Fi.

Teraz otwórz przeglądarkę na pulpicie i wprowadź adres IP wraz z numerem portu widocznym w polu URL na głównym ekranie AirDroid i naciśnij Enter. Twoja przeglądarka komunikuje się z aplikacją AirDroid działającą na telefonie komórkowym i otwiera ekran uwierzytelniania hasła.

Wpisz hasło wygenerowane przez AirDroid, a znajdziesz się na wspaniałym pulpicie, z którego możesz przeglądać i kontrolować niemal dowolną gamę smartfonów z systemem Android.

Domyślnie możesz zobaczyć szczegóły telefonu z Androidem, który podłączyłeś po prawej stronie tej wspaniałej aplikacji. Na górze znajduje się narzędzie do wyszukiwania aplikacji, a po lewej stronie znajdują się ikony do sterowania kontaktami, wiadomościami i plikami na urządzeniu z Androidem.

Możesz przeciągnąć i upuścić wszystkie elementy na ekranie głównym i dostosować aplikację do swoich potrzeb. Aplikacja pozwala zarządzać plikami, wiadomościami w ruchu i kontaktami, wyświetlać i przesyłać dane, słuchać muzyki i zarządzać nią, a także instalować i odinstalowywać aplikacje. Możesz nawet szybko i łatwo zmienić dzwonek.

Wszystkie moduły są bardzo imponujące, a jednocześnie są łatwe do pracy. Menedżer plików, na przykład, trochę przypomina eksploratora Windows. Menedżer aplikacji sprawia, że ​​instalowanie, deinstalowanie i eksportowanie (tworzenie kopii zapasowych) aplikacji to cakewalk. Pobieranie i odtwarzanie plików multimedialnych nigdy nie było tak łatwe.

Możesz kontrolować SMS-y i kontakty, a jeśli czujesz się leniwy, aby napisać SMS-a za pomocą klawiatury Android, możesz skomponować i wysłać tekst za pomocą AirDroid działającego w przeglądarce komputera.

Imponujące, prawda? Dalej, zainstaluj AirDroid i korzystaj z niego już dziś, to nic nie kosztuje!

Wniosek

Pobierz AirDroid z Google Play Store na Windows PC / Mac

Aplikacja zrobiła na mnie wrażenie i szczerze mówiąc, w AirDroid nic mi się nie podobało. Jestem pewien, że również to pokochasz.

Możesz także wypróbować inne aplikacje do transferu plików, takie jak Xender, Pushbullet i inne. Dysk Google jest również opcją, którą możesz wybrać, ale nadal wolę korzystać z AirDroid.

Nie zapomnij podzielić się z nami tym, co myślisz o aplikacji i pamiętaj, że zawsze jesteśmy skomentowani, jeśli napotkasz trudności podczas pracy nad nią.

: SHAREit vs Xender: Która aplikacja do przesyłania plików dla Androida jest lepsza?

Przesyłaj zdjęcia z Androida na PC

Najlepsze sposoby przesyłania zdjęć z Androida na komputer/laptop za pomocą kabla USB lub bezprzewodowo

Ostatnia aktualizacja 1 grudnia 2022 r

autor: Robert Robertson

ZDJĘCIA zajmują dużą część pamięci telefonu, zwłaszcza jeśli jesteś ćpunem migawki lub ćpunem mediów społecznościowych, który pobiera mnóstwo memów. Aby złagodzić kryzys niewystarczająca pamięć Androida, rozważ przenoszenie zdjęć z Androida na komputer or inny telefon.

Oprócz uwolnienia Androida od ładujących się zdjęć, komputer jest również lepszym narzędziem do edit pliki graficzne. Uruchom Adobe Photoshop i zacznij optymalizować zdjęcie.

Tymczasem, jeśli potrzebujesz pewnych plików graficznych w telefonie, które chcesz dodać do pliku Word, Excel lub Powerpoint do pracy lub szkoły, natychmiast przenieś je na komputer.

Wszystko, czego potrzebujesz, to przeniesienie zdjęć z Androida na komputer dla przechowywanie, backup, dalsza edycjalub wprowadzenie. W dalszej treści zostanie pokazanych 7 metod. Wybierz jeden i przenieś zdjęcia z telefonu z Androidem na komputer.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment