Jak wybrać smartfona idealnego dla swoich potrzeb?

W naszym technologicznie napędzanym życiu smartfony są obecne w niemal każdej chwili naszego życia. Smartfony kupuje więcej osób niż kiedykolwiek, rośnie też liczba opcji. Jest też wiele firm, które mają drogie i tanie smartfony, równocześnie wszystkie twierdzą, że mają najlepsze w swojej ofercie. Wybór smartfona z tak trudnej listy wyborów może być mylący.

Jak wybrać wydajnego smartfona? Jakie są Twoje potrzeby związane ze smartfonem? Czy GPS jest dla Ciebie ważny? Na co jeszcze zwrócić uwagę patrząc na smartfony?

Stworzyliśmy przewodnik, który pomoże Ci wybrać odpowiedni smartfon do Twoich potrzeb. Bez względu na to, czy chcesz by był wyposażony w czytnik linii papilarnych, czy też zależy Ci na dual sim – czytaj dalej.

Jak wybrać wydajnego smartfona?

Częścią odpowiedzialną za prawie wszystko, co działa w smartfonie, jest procesor smartfona. Nowe smartfony Samsung są jednym z najlepszych wyborów pod tym względem. Procesor jest to w zasadzie mózg systemu, a większość tych procesorów jest również wyposażona w możliwości sztucznej inteligencji, które skutecznie sprawiają, że Twój smartfon jest dziś „inteligentny”. Nawet najlepszym telefonom czasami brakuje tego aspektu, co powoduje, że telefon komórkowy może zwalniać po kilku latach użytkowania. Zatem – jeśli chcesz wydajnego sprzętu – patrz na telefony komórkowe z dobrym procesorem, pamiętając, że pamięć wbudowana również się liczy.

Należy również pamiętać, że różne smartfony mają system operacyjny Android z własną skórką lub interfejsem użytkownika (interfejsem użytkownika). Samsung jest wyposażony w One UI 2, który poprawił się skokowo od czasów TouchWiz, smartfony Xiaomi mają MIUI i tak dalej. Aby sprawdzić, czy konkretny działa dla Ciebie, pamiętaj, aby wypróbować interfejs użytkownika przed zakupem urządzenia – tak znajdziesz najlepsze smartfony dla siebie.

Jakie są Twoje potrzeby związane ze smartfonem?

Zanim rzucisz się na najnowsze smartfony – zastanów się, czego chcesz od smartfona. Czy masz dużo muzyki lub filmów, które chciałbyś mieć przy sobie? Jeśli tak, możesz rozważyć telefon ze stosunkowo większą pamięcią. Być może chcesz mieć fajne selfie – zobacz jaką rozdzielczość ekranu ma aparat przedni i tym podobne.

Czy GPS jest dla Ciebie ważny?

Jeśli masz okropne poczucie kierunku, możliwość uzyskania mapy tego, gdzie się znajdujesz z dużym czerwonym znacznikiem „Jesteś tutaj”, może być niezwykle uspokajająca, ale jeśli jesteś specjalistą od nawigacji, nie potrzebne są Ci takie telefony komórkowe. Znów chodzi o potrzeby.

Na co jeszcze zwrócić uwagę patrząc na smartfony?

iPhone ma zdecydowanie większy App Store niż inne telefony dotykowe– ma znacznie więcej aplikacji niż jego najbliższy konkurent. Oznacza to, że możesz preferować iPhone’a, jeśli chcesz mieć dostęp do jak największej liczby aplikacji oferowanej przez nowoczesne smartfony XXI wi

Jest jeszcze kilka innych cech, na które warto zwrócić uwagę rozważając różne modele telefonów komórkowych.

O jakich cechach smartfona powinieneś pomyśleć przed zakupem?

przekątna ekranu,

pojemność akumulatora,

ładowanie bezprzewodowe.

Oczywiście jest tego wiele więcej – ale aby zidentyfikować te cechy, pierwsze musisz wrócić do tego, jakie są Twoje potrzeby.

Artykuł sponsorowany

Masz Androida? Miej się na baczności przed nowym wirusem

Wirus na razie pojawia się na Ukrainie w komórkach rosyjskojęzycznych. Informatycy twierdzą jednak, że przeniesienie na inne urządzenia jest tylko kwestią czasu.

Działa na zasadzie konia trojańskiego. Po zablokowaniu na wyświetlaczu pojawia się komunikat, że działanie podjęto po odwiedzeniu stron z dziecięcą pornografią. Po wpłaceniu na podane konto określonej sumy telefon ma zostać ponownie uruchomiony. Odblokowanie urządzenia i odzyskanie danych ma kosztować 260 hrywien, czyli około 70 złotych.

Podobne wirusy pojawiały się wcześniej w innych krajach - również w Polsce. Infekowały jednak komputery i laptopy. Dr Steven Murdoch z Laboratorium Komputerowego Uniwersytetu Cambridge twierdzi, że ataku na popularną platformę komunikacyjną należało się spodziewać, a jego zablokowanie zajmie firmom sporo czasu.

mr

Sprawdź, jak udostępnić internet z telefonu!

Jak udostępnić internet przez telefon?

Internet przez telefon z systemem Android lub iOS możesz udostępnić na trzy sposoby: hotspot, bluetooth lub USB. W zależności od modelu telefonu ustawienia i zakładki mogą różnić się między sobą nazwami, dlatego podajemy ich kilka wersji.

Udostępnianie internetu przez hotspot

Najprostszym sposobem na udostępnienie internetu z telefonu jest włączenie go przez funkcję hotspot Wi-Fi , który bywa też nazywany router WiFi lub przenośny hotspot. Zadaniem hotspot jest dostarczanie internetu do urządzeń i przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami z dostępną obsługą Wi-Fi: telefonem, komputerem, tabletem, laptopem, telewizorem. To bezprzewodowa opcja, która od innych urządzeń wymaga jedynie włączenia Wi-Fi i "podpięcia się" do Twojej sieci.

Aby włączyć hotspot na swoim telefonie, wykonaj te kroki:

Upewnij się, że masz włączone Wi-Fi lub pakiet danych Wejdź w ustawienia telefonu Przejdź do zakładki "przenośny hotspot"/"hotspot osobisty" Odblokuj opcję "przenośny hotspot"/"hotspot osobisty" Twój hotspot jest gotowy do udostępniania danych mobilnych

Udostępnianie internetu przez bluetooth

Udostępnianie internetu przez bluetooth można włączyć w sposób niemal identyczny, jak w przypadku hotspot - wymaga ustawienia odpowiedniej opcji. Należy pamiętać, że udostępniając internet z telefonu na np. komputer stacjonarny, oba sprzęty muszą posiadać moduł bluetooth. W przeciwnym razie nie dojdzie do połączenia.

Aby udostępnić internet przez bluetooth:

Wejdź w ustawienia telefonu i odpowiednią zakładkę: "sieci zwykłe i bezprzewodowe"/"połączenia"/"sieci" Znajdź zakładkę, która odpowiada za udostępnianie internetu: "przenośny hotspot"/"udostępnianie internetu"/"tethering danych"/"router Wi-Fi i udostępnianie internetu" W zakładce tej znajduje się kolejna, która dotyczy już konkretnie udostępniania internetu przez bluetooth: "tethering bluetooth"/"router bluetooth" Sparuj dwa urządzenia ze sobą, czyli włącz bluetooth na telefonie i urządzeniu, do którego chcesz wysłać dane mobilne: sprawdź nazwę swojego urządzenia; wejdź na urządzenie, do którego chcesz podłączyć internet i wyszukaj nazwę swojego smartfona; sparuj urządzenia.

Udostępnianie internetu przez USB

Do udostępnienia internetu przez USB będziesz potrzebował/a specjalnego kabla. Czasami wystarczy ten kabel, którego używasz do ładowania swojego telefonu (pod warunkiem, że Twój komputer posiada złącze USB). Niektóre laptopy obsługują złącze micro USB - wtedy potrzebna Ci będzie przejściówka. Aby podłączyć internet z telefonu przez USB, Twój smartfon powinien być obsługiwany przez wsparcie USB OTG. W systemie Android jest już ono powszechne, ale zdarzają się modele bez tej funkcji.

Aby udostępnić internet z telefonu przez USB:

Wejdź w ustawienia i kliknij w zakładkę połączeń i sieci: "sieci zwykłe i bezprzewodowe"/"połączenia"/"sieci" Kliknij w zakładkę: "tethering danych"/"udostępnianie internetu"/"tethering i przenośny hotspot"/"router Wi-Fi i udostępnianie internetu" Wybierz opcję USB: "router USB"/"modem USB"

Udostępnienie internetu z telefonu na komputer, telewizor lub tablet

Z tych trzech możliwości możesz korzystać, udostępniając internet z telefonu na komputer, telewizor lub tablet. Warto znać je wszystkie, ponieważ nie każde urządzenie będzie dysponować daną funkcją. Sporo starszych modeli laptopów czy komputerów stacjonarnych nie obsługuje bluetooth i hotspot - w takiej sytuacji podłącz internet z pomocą kabla USB. Wiele zależy więc od tego, jaki model sprzętu posiadasz.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment