Bezpieczeństwo w firmie Zmiana launchera w smartfonie z czy

Zmiana launchera w smartfonie z Androidem: czy to ma sens?

Michał Górecki

/

11 października 2021

Launcher w ekosystemie Androida

Android to oprogramowanie bazujące na licencji GPL. Oznacza to, że każdy może niemal dowolnie edytować kod źródłowy i nanosić tam swoje poprawki, a następnie kompilować taki software i tworzyć własne tak zwane forki dla oryginalnej wersju systemu.

Otwarty ekosystem stwarza też gigantyczne możliwości rozwoju dla aplikacji tworzonych przez firmy trzecie. Można tworzyć własne aplikacje do edytowania zdjęć, słuchania muzyki, edytowania plików lub zarządzania nimi, a także zupełnie nowe ekrany startowe, które dają dostęp do wielu ciekawych funkcji.

W ekosystemie Androida nikogo nie dziwi modyfikacja, która pozwala na przykład na stworzenie zupełnie nowych widżetów na ekranie wygaszonego urządzenia, gdzie będą pokazywane informacje o pogodzie, powiadomieniach czy nieodebranych połączeniach.

Wraz ze wzrostem popularności matryc OLED i AMOLED, które wyróżniają się dużą energooszczędnością, takie rozwiązania trafiają już nie tylko do świata flagowców, ale i do urządzeń ze średniej, a coraz częściej nawet i niższej półki cenowej.

Launcher to zagadnienie, które wymaga nieco dokładniejszego omówienia. Launcherem nie jest na przykład animowana tapeta, mimo tego, że zwolenników takiej opinii wcale nie brakuje. Jest to niezwykle kompleksowe, z założenia spójne, środowisko, gdzie każdy element i każda linijka kodu ma ogromne znaczenie.

Oryginalne launchery w ekosystemie Androida

Do niedawna kwintesencją takiej udanej nakładki było HTC Sense. Niestety, ale tajwański producent z biegiem czasu podupadł i obecnie kontroluje znikomy procent rynku. O prym najlepszego oprogramowania walczą dziś w zasadzie trzy-cztery firmy: Samsung, Xiaomi, Huawei oraz realme lub Oppo. Tu zdania są podzielone.

Praca zdalna w czasie pandemii vs cyberzagrożenia?Jan Wróblewski

To właśnie dzięki launcherom każdy z tych telefonów ma zupełnie inne funkcje na ekranie głównym. Możemy na przykład zarządzać widgetami, zmieniać siatkę ekranu, czy nawet modyfikować kształt ikonek systemowych, z których korzystamy każdego dnia.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO Sprawdź szczegóły

To właśnie launchery są tym, dzięki czemu bardzo łatwo można odróżnić urządzenia pracujące na Androidzie od tych, jakie sprzedaje Apple. Firma z logo nadgryzionego jabłka podchodzi do tej kwestii w zupełnie inny sposób. Dość wspomnieć, że widgety wprowadzono dopiero w 2020 roku, czyli około 5-6 lat po wdrożeniu ich w Androidzie.

Najciekawsze launchery do pobrania ze Sklepu Play

Rynek tego typu aplikacji swoje najlepsze lata ma już niestety za sobą. W dużej mierze wynika to z tego, że producenci wreszcie zaczęli wsłuchiwać się w głosy swoich klientów i tworzą oprogramowanie lekkie, szybko działające, a jednocześnie pełne świetnych funkcji.

Warto wyróżnić jednak Microsoft Launcher, który w bardzo spójny sposób pozwala przestawić się na środowisko pracy z aplikacjami od MS (na przykład Outlook, OneDrive, Office) oraz Nova Launcher Pro. To drugie rozwiązanie jest płatne, jednak liczba świetnych funkcji potrafi przyprawić o zawrót głowy. Na pewno warto dać temu oprogramowaniu szansę!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

FMCOde - tworzenie oprogramowania i aplikacji mobilnych: Android, iOS oraz systemów Webowych - Oprogramowanie komputerowe Warszawa woj. mazowieckie

Administratorem danych osobowych jest WENET SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Warszawie, ul. Postępu 14a, 02-676 Warszawa, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS: 0000116894, NIP: 521-01-25-377, REGON: 012110943

Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych w osobie Agnieszki Sawickiej. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych możliwy jest za pomocą poczty tradycyjnej na adres siedziby Administratora lub poczty elektronicznej na adres: iod@wenet.pl.

Dane osobowe przetwarzane są w celu nawiązania z Tobą kontaktu i obsłużenia Twojej prośby. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji celu przetwarzania. Inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych, w szczególności podstawa prawna, wszystkie cele przetwarzania, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące Tobie jako podmiotowi danych są szczegółowo określone w Polityce Prywatności dostępnej tutaj: Polityka Prywatności

Tworzenie aplikacji na iOS – CODEAGENCY

Wykorzystaj potencjał platformy mobilnej, z której korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Już dziś zleć nam stworzenie dedykowanej aplikacji i osiągaj zamierzone cele biznesowe, budując lojalną sieć klientów oraz fanów wśród konsumentów używających sprzętu marki Apple.

Zastanawiasz się, czy warto zlecić projekt dedykowanej apki dla urządzeń działających na iOS? Potrzebujesz doradztwa doświadczonych ekspertów, a może potrzebny Ci zespół specjalistów, który kompleksowo wykona zlecenie od koncepcji aż po wdrożenie? Jeśli na dowolne z powyższych pytań odpowiadasz twierdząco, nasza oferta obejmująca tworzenie oprogramowania jest właśnie dla Ciebie!

Proces tworzenia aplikacji na iOS

System operacyjny Apple to druga po Androidzie największa platforma mobilna na świecie. Użytkownicy tej technologii tworzą grupę oddanych, lojalnych klientów, przyzwyczajonych do wyboru urządzeń klasy premium, preferujących niezawodność i łatwą obsługę. Oddając w ich ręce dedykowane oprogramowanie, możesz poszerzyć grono odbiorców swoich usług o tysiące świadomych konsumentów.

Zwróć uwagę, że zlecenie stworzenia aplikacji na sprzęty z logo nadgryzionego jabłka sprawi, że dotrze ona do szerokiego grona odbiorców, gdyż z tych urządzeń korzystają użytkownicy na całym świecie. Ze względu na swój globalny charakter oraz szczególną popularność w krajach, takich jak USA, Kanada, Chiny, Japonia czy państwa Europy Zachodniej, system operacyjny od Apple może stać się ważnym sprzymierzeńcem w realizacji Twojej biznesowej strategii.

Użytkownicy iOS to konsumenci:

wierni marce – ponad 90% posiadaczy iPhone’ów deklaruje chęć zakupu kolejnego telefonu Apple

w przyszłości,

w przyszłości, statystycznie bogatsi od użytkowników Androida,

ceniący sobie intuicyjność oraz funkcjonalność wykorzystywanych technologii.

Sam proces tworzenia – choć krótszy i tańszy niż w przypadku Androida – przebiega podobnie jak w przypadku projektów dla systemu dostarczanego przez Google. Produkty, które dostarczamy, to aplikacje mobilne dopracowane w najdrobniejszym detalu i równie drobiazgowo przetestowane. Wszystko po to, aby tworzone przez nas oprogramowanie stanowiło synonim niezawodności oraz prostej, bezpiecznej obsługi.

Projektując aplikacje na iOS, zwracamy szczególną uwagę na najnowsze trendy, nowinki technologiczne oraz działania konkurencji. Jednocześnie drobiazgowo analizujemy funkcjonalność oraz aspekty wizualne projektu, zgodnie ze standardami UX oraz UI. W jasno sprecyzowanym zakresie usług najważniejsze dla nas jest indywidualne podejście do każdego Klienta.

Ile trwa tworzenie aplikacji na iOS?

Wielką zaletą aplikacji na iOS jest krótszy czas potrzebny do opracowania koncepcji oraz jej wdrożenia. Dzięki temu, że oprogramowanie na urządzenia Apple wykorzystuje znacznie mniej kodu niż programy kontrolowane przez Androida, krótszy jest zarówno sam proces programowania, jak i faza testowania produktu. iOS wykorzystywany jest wyłącznie w zamkniętym ekosystemie Apple obejmującym urządzenia dostarczane przez jednego producenta. Wszystko to sprawia, że tworzenie software’u z naszą pomocą daje gwarancję idealnego dopasowania do wykorzystywanego przez użytkowników sprzętu.

Dedykowane aplikacje na systemy Apple’a mogą być również znacznie tańsze od tych przeznaczonych dla systemu Google’a. Proste produkty mogą być gotowe nawet w miesiąc, natomiast w przypadku bardziej złożonych projektów optymalny czas potrzebny do realizacji wszystkich etapów programowania i wdrażania wynosi od kilku do kilkunastu miesięcy.

Już dziś zamów dedykowaną aplikację!

Dostęp do milionów użytkowników korzystających z urządzeń Apple na całym świecie to główny argument przemawiający za tworzeniem mobilnej aplikacji obsługiwanej przez iOS. Aby zapewnić sobie dotarcie do szerokiego grona odbiorców, warto opracować dedykowany soft dla obu najpopularniejszych systemów operacyjnych.

Już dziś skorzystaj z usług tworzenia oprogramowania mobilnego i zyskaj prostą w obsłudze, funkcjonalną, w pełni bezpieczną aplikację na iOS. Zachęcamy do szybkiego kontaktu z nami drogą telefoniczną lub przez dedykowany formularz. Nasi specjaliści są dostępni dla Ciebie 24 godziny na dobę, a wszystko po to, abyś otrzymał zindywidualizowaną usługę zgodną z wszystkimi Twoimi oczekiwaniami.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment