ᐈ Najnowszy kurs jest już dostępny! Tworzenie aplikacji na system operacyjny Android ➡️ blog CGwisdom.pl

Opublikowaliśmy własnie najnowszy kurs, w którym zobaczycie jak krok po kroku z wykorzystaniem Android Studio stworzyć swoją pierwsza działająca aplikację. Aby przerobić kurs wystarczy znać podstawy Javy, których możecie nauczyć się m.in. z naszego kursu "Java 8 od podstaw", Przerabiając kurs poznasz wiele przydatnych funkcji i zdobędziesz solidne podstawy do dalszego rozwoju by móc tworzyć bardziej zaawansowane i skomplikowane aplikacje.

Więcej informacji na temat kursu znajdziecie pod tym adresem.

Android Studio. Podstawy tworzenia aplikacji ebook pdf,mobi,epub

Naucz się tworzyć aplikacje w środowisku Android Studio!

Instalowanie środowiska programistycznego, czyli od czego zacząć pracę

Efekty specjalne, czyli jak przygotować obrazy i animacje dla Twojej aplikacji

Programowanie czas zacząć, czyli do czego potrzebna Ci Java

Tworzenie aplikacji na urządzenia mobilne jest dziś bardzo intratnym biznesem. Wszyscy używamy tabletów, smartfonów, telefonów komórkowych. Przeważnie zainstalowany jest w nich system operacyjny Android. Jest on bardzo uniwersalny, lecz musi uwzględniać najróżniejsze parametry sprzętu, na którym działa — a to sprawia, że jest również skomplikowany.

Jeśli chcesz nauczyć się programować telefony i tablety, zacznij naukę od przeczytania tej książki. Książka poprowadzi Cię przez trudny proces pisania pierwszych aplikacji w nowym, oficjalnym środowisku programistycznym Android Studio. Dowiesz się, jak przygotować swoje środowisko pracy. Nauczysz się tworzyć i opisywać graficzne zasoby aplikacji, takie jak obrazy i animacje. Odkryjesz, jak wykorzystać kilka podstawowych elementów programowania, np. jak dodać reakcje opisane w Javie do różnych elementów aplikacji. Zobaczysz jak działają najważniejsze mechanizmy w programowaniu urządzeń mobilnych i stworzysz swoją pierwszą aplikację wieloekranową. Złap bakcyla programowania!

Instalacja i konfiguracja środowiska

Pierwsza aplikacja

Wygląd pierwszej aplikacji

Graficzne zasoby aplikacji

Więcej o wyglądzie aplikacji

Podstawy programowania

Przygotowanie i uruchomienie animacji

Przygotowanie interfejsu użytkownika

Animacja poklatkowa map bitowych

Własne komponenty graficzne

Wątek w drugim planie

Więcej ekranów dla aplikacji

Android Studio — obudź w sobie kreatywność programisty!

Android Studio. Podstawy tworzenia aplikacji od Andrzej Stasiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).

Utwórz pakiet aplikacji Google Android w kilku prostych krokach

Pakiet aplikacji Google Android to skompresowany plik, który zawiera wszystkie szczegóły dotyczące aplikacji do przesłania do sklepu Google Play. Po zorientowaniu się, jak utworzyć aplikację w Google Play Store, konieczne jest utworzenie podpisanego pakietu aplikacji na Androida APK, aby przesłać pakiet aplikacji do Play Store, zanim będzie można go zweryfikować i opublikować w Google Play Store.

Tworzenie pakietu Google Play do przesłania do Sklepu Play

Pakiet aplikacji Google Android to skompresowany plik, który zawiera wszystkie szczegóły dotyczące aplikacji do przesłania do sklepu Google Play. Po zorientowaniu się, jak utworzyć aplikację w Google Play Store, konieczne jest utworzenie podpisanego pakietu aplikacji na Androida APK, aby przesłać pakiet aplikacji do Play Store, zanim będzie można go zweryfikować i opublikować w Google Play Store.

Zobacz poniżej, jak utworzyć pakiet Google Play w kilku prostych krokach za pomocą oprogramowania AndroidStudio, na przykładzie tworzenia aplikacji podróżnej WhereCanIFLY dla Google Play, która została utworzona przy użyciu istniejącego kodu aplikacji Android z programu partnerskiego TravelPayouts.

Instalowanie i otwieranie Android Studio

Przede wszystkim zacznij od pobrania AndroidStudio i zainstalowania go na swoim komputerze. Instalacja zajmie około gigabajta miejsca na twoim komputerze.

Korzystanie z tego oprogramowania jest właściwym sposobem, aby APK z Android Studio przesyłać w konsoli Google Play, ponieważ można przesyłać pakiet aplikacji do Play Store tylko, jeśli są podpisane kluczem prywatnym, który musi być zawarty w tym AndroidStudio.

Utwórz lub zaimportuj nowy projekt w Android Studio

Utwórz nowy projekt lub zaimportuj istniejący, jeśli na przykład tworzysz aplikację w oparciu o istniejący kod, taki jak ten dostarczony z programu partnerskiego TravelPayouts, aby stworzyć własną najlepszą aplikację na budżet na Androida, taką jak aplikacja podróżna WhereCanIFLY.

Utwórz nową aplikację w Android Studio: plik> nowy> nowy projekt

Wybierz opcję, która najlepiej pasuje do Twojego przypadku. W naszym przypadku ponownie wykorzystujemy istniejący kod do pakietu aplikacji i wszystko, co musimy zrobić, to zaimportować nowy projekt i zapewnić AndroidStudio ścieżkę do naszego kodu na komputerze lokalnym.

Android Studio rozpoznaje specjalne typy folderów, które mogą faktycznie zawierać kod aplikacji na Androida.

W takich folderach ikona zostanie zastąpiona ikoną ANdroid Studio, co oznacza, że ​​może to być rzeczywista aplikacja, dla której chcesz wygenerować pakiet aplikacji dla Androida APK, który zostanie podpisany elektronicznie.

Wygeneruj podpisany pakiet aplikacji / Androida Google

Teraz, gdy kod jest gotowy i aplikacja na Androida została opracowana, następnym krokiem do wygenerowania pakietu Google Play jest użycie odpowiedniej ikony.

Wygeneruj podpisany pakiet aplikacji na Androida w Android Studio: skompiluj> wygeneruj podpisany pakiet / APK

Następnie wybierz opcję, która najlepiej pasuje do Twojej aplikacji na Androida, między wygenerowaniem pakietu aplikacji Google Android, który jest podpisaną aplikacją i jest faktycznie wymagany przez Google Play Play w celu przesłania, lub APK, który można zainstalować ręcznie na telefonie z Androidem bez konieczności przesyłania aplikacji dołącz do Play Store, na przykład w celu przetestowania lub wdrożenia na telefonie firmowym.

Jak zrobić APK z Android Studio

Aby wygenerować podpisany pakiet aplikacji na Androida APK, konieczne jest użycie działającego klucza, który został podpisany elektronicznie.

Jeśli zapomniałeś swojego i musisz poprosić o nowy, zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem na temat tworzenia APK z Android Studio.

W przeciwnym razie po prostu utwórz nowy klucz i wybierz hasło, które będziesz mógł zapamiętać. Jeśli nie pamiętasz hasła, nie będziesz w stanie wygenerować kolejnego pakietu aplikacji na Androida do przesłania do Sklepu Google Play.

Utwórz pakiet aplikacji na Androida

Następnie wybierz to, co najlepiej Ci odpowiada, czyli wersję debugującą do celów testowych lub wersję do zainstalowania na urządzeniu mobilnym z systemem Android.

Po pewnym czasie policz około dziesięciu minut w przypadku standardowej aplikacji, pakiet aplikacji na Androida zostanie pomyślnie utworzony i zapisany na komputerze w określonej ścieżce.

Jeśli podczas generowania wystąpi błąd, zostaną one wyszczególnione w dzienniku zdarzeń w celu dalszej analizy.

Pakiet aplikacji został pomyślnie wygenerowany dla modułu

Oprócz powiadomienia systemu Windows w aplikacji Android Studio zostanie wyświetlone inne powiadomienie. Będzie także oferować w dzienniku zdarzeń bezpośrednie łącza do zlokalizowania pakietu aplikacji dla systemu Android na komputerze lub do analizy utworzonego pakietu aplikacji.

Teraz, gdy pakiet aplikacji na Androida został wygenerowany, możesz przesłać pakiet aplikacji do Sklepu Play, aby go zweryfikować i opublikować na AndroidPlayStore.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment