Komunikat serwisu Netflix: „Ta aplikacja jest niezgodna z Twoim urządzeniem”.

Podczas próby pobrania aplikacji Netflix na urządzenie z systemem Android może pojawić się następujący komunikat:

Przy użyciu urządzeń ze starszymi wersjami systemu Android lub nieposiadających certyfikatu Play Protect nie można pobierać aplikacji ze Sklepu Play. Jeśli nie można pobrać aplikacji Netflix ze Sklepu Play, być może można pobrać jej uproszczoną wersję bezpośrednio z serwisu Netflix.

W przypadku urządzeń ze zmodyfikowaną wersją systemu Android skorzystaj z instrukcji z artykułu Rozwiązywanie problemów dotyczących stanu certyfikatu Play Protect w witrynie pomocy Google.

Przesiadka z telefonu na Androida [czy warto bawić się Androidem - rozmyślenia własne cz.1]

Przesiadka z telefonu na Androida [czy warto bawić się Androidem - rozmyślenia własne cz.1] @_tommy_ Przesiadka z telefonu na Androida [czy warto bawić się Androidem - rozmyślenia własne cz.1] 15.05.2012 18:52

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem telefonu z Androidem. Pewnie niektórzy będą śmiać się, że dopiero teraz, bo przecież smartfony z zielonym ludkiem są już od kilku lat. Ale nie o tym chciałem napisać od kiedy to jest Android... Czym jest sam Android?

Android jest darmową platformą dla telefonów komórkowych. Platforma Android zawiera zintegrowany zestaw oprogramowania dla urządzeń mobilnych. W skład Platformy wchodzi system operacyjny, oprogramowanie pośrednie (middleware), interfejs i aplikacje. Platforma Android nie jest związana z jakimikolwiek ograniczeniami praw autorskich – jest dostępna na licencji Apache Liecense.Forma licencji, powszechny i darmowy dostęp do technologii jest gwarantem tego że nie zabraknie na tą platformę aplikacji. Cechy platformy Android: * Application framework * Wirtualna maszyna Dalvik * Zintegrowana przeglądarka stron WWW * Zoptymalizowana grafika – biblioteki dla grafiki 2D, grafika 3D bazująca na OpenGL ES 1.0 * SQLite – system zarządzania bazą danych * Wsparcie dla plików multimedialnych – mp3, mp4, JPG itp. * Telefon GSM *Wsparcie dla technologii przesyłania danych - Bluetooth, EDGE, 3G i WiFi * Wsparcie dla urządzeń w telefonie takich jak kamera, GPS, kompas, akcelerometr * Bogate środowisko deweloperskie

I tak nie każdy wie ocb. Wiem wiem, przecież o Androidzie napisano książkę (żeby to jedną). Ale jako nowy użytkownik tegoż systemu postanowiłem opowiedzieć jak wygląda z mojej perspektywy codzienne użytkowanie telefonu z systemem od Google'a. Czy chcę się pochwalić? A dlaczego nie? W chwili obecnej mam jeden najciekawszych smartfonów na rynku [ ooo taki ;p ] dostępnych za rozsądne pieniądze i jak dotychczas w jednej sieci w Polsce.

Pierwsze włączenie było dla kogoś kto miał wcześniej prawie same Nokie przerażające. Myślałem, że nie ogarnę tematu. Dostałem prawie zapaści jak zobaczyłem mnogość funkcji w systemie. Przecież Nokia była tak intuicyjna, tak prosta a tu? Grzebanie w ustawieniach i 3 dni siedzenia na telefonie prawie że non stop, aż żona zaczęła wydawać dziwne głosy w stylu "znowu będziesz siedział na telefonie? dałbyś sobie już spokój bo nic innego nie robisz tylko siedzisz z telefonem w ręku". Prawda okrutna ale co ja mam na to poradzić jak chcę sobie dobrze spersonalizować telefon który przecież chciałbym trochę poużywać. Dzieckiem już nie jestem i zmiany 2 razy do roku już mnie nie rajcują.

Oczywiście nie obeszło się bez ściągania masy aplikacji aby zrobić z telefonu coś w rodzaju drugiego komputera. Czy ma to sens? Owszem, skoro z telefonem przemieszczam się prawie wszędzie więc dla mnie logicznym jest posiadanie dostępu do portali społecznościowych, poczty czy chociażby skype'a który działa na Androidzie naprawdę nieźle. Podstawowym pytaniem jakie mi się nasunęło w chwili rozpoczęcia użytkowania smartfona to "czy mój android będzie potrzebował tak samo jak mój komputer programu antywirusowego?". Mając na względzie chociażby minimalne bezpieczeństwo zainstalowałem wspomniane oprogramowanie. Działać, działa. Powiedzmy, że czuję się troszkę bezpieczniejszy.

Sam system dostarczany przez producenta telefonu/smartfona jest nieco ubogi w aplikacje i zawiera z reguły śmieci w postaci aplikacji stricte producenta, w moim przypadku m.in. Facebook dla HTC Sense (niedopracowana aplikacja), HTC Likes, HTC Hub czy Amazon MP3 z których nie korzystam. Skoro smartfon ma być zarówno telefonem jak i małym centrum dowodzenia zastępującym komputer przydałoby się dodać aplikacje do przeglądania karty. W Androidzie nie dopatrzyłem się możliwości przejrzenia zawartości karty micro sd co wydaje mi się dość dziwne.

Czy jestem zadowolony z mojego HTC z Androidem? Jak na razie tak, ale nie ma rzeczy idealnych...

cdn...

Żyroskop w telefonie – co to jest i jak działa?

Nowoczesne smartfony są wyposażone w rozmaite czujniki, których zadaniem jest zwiększenie funkcjonalności urządzenia i ułatwienie obsługi użytkownikowi. Jednym z takich rozwiązań jest żyroskop w telefonie, który wykorzystuje się m.in. podczas używania niektórych gier i aplikacji. Sprawdź, jak włączyć żyroskop w telefonie i jakie telefony mają żyroskop.

Żyroskop jest urządzeniem wykorzystywanym do wykonywania pomiarów położenia kątowego. Jako pierwszy skonstruował go Jean Foucault w 1852 roku.

Czym jest żyroskop w telefonie?

Żyroskop umożliwia obserwację obrotu ciała, do którego jest przymocowany czujnik pomiaru położenia. To urządzenie powszechnie wykorzystywane w nawigacji do wskazywania kierunku w samolotach, statkach i śmigłowcach, a także w smartfonach oraz innych sprzętach mobilnych i elektronicznych. Dzięki odkryciu francuskiego fizyka pilot może dokładnie określić położenie maszyny względem ziemi nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych i przy zerowej widoczności.

Żyroskop do telefonu to niewielki czujnik, który potrafi precyzyjnie określić, w jakiej orientacji znajduje się smartfon (względem określonego pionu i poziomu). Najczęściej jest zbudowany z blaszek, które wibrują pod wpływem ruchów telefonu. W zależności od ciśnienia blaszane płytki drgają z różną częstotliwością – im ciśnienie wyższe, tym szybsze ruchy blaszek – i to właśnie te wibracje są odczytywane jako zmiany położenia przestrzennego.

Dowiedz się także: Wyszukiwanie obrazem na urządzeniach w systemach Android i Iphone

Po co żyroskop w telefonie?

Szczegółowe określenie orientacji to parametr, który pozwala uniknąć konieczności użytkowania dodatkowych kontrolerów, np. do:

automatycznego obracania się ekranu,

przesuwania zdjęć w galerii,

odbierania lub odrzucania połączenia poprzez odwrócenie telefonu,

wykonywania obrazów sferycznych,

gier i aplikacji mobilnych sterowanych ruchami urządzenia,

stabilizowania obrazu podczas robienia zdjęć lub nagrywania filmów aparatem w telefonie.

Niewielki sensor wbudowany do smartfona określa Twoje położenie w świecie wirtualnym na podstawie stanu rzeczywistego. Dzięki niemu, gdy obrócisz telefon w prawo, na ekranie gry lub aplikacji zobaczysz to, co dzieje się po prawej stronie. Ta technologia jest wykorzystywana także w grach, które są sterowane joystickiem imitującym prawdziwą kierownicę i tworzą złudzenie autentycznej jazdy samochodem. Za sprawą żyroskopu gra rejestruje każdy Twój ruch i przekłada go na działanie wirtualnej kierownicy.

Sprawdź także: Aplikacja do nagrywania rozmów telefonicznych – jaką warto polecić?

Jak włączyć żyroskop w telefonie?

W większości urządzeń mobilnych żyroskop aktywuje się automatycznie podczas pierwszego uruchomienia nowego smartfona. Jeżeli jednak do tego nie dojdzie, żyroskop można włączyć manualnie. W tym celu z ekranu głównego przejdź do paska powiadomień i odszukaj ikonę o nazwie „Autoobrót”, przedstawiającą telefon na tle koła. Kliknij ikonę, aby aktywować opcję automatycznego obracania się ekranu – i gotowe! W analogiczny sposób wyłączysz żyroskop w telefonie. Jest to instrukcja dedykowana dla urządzeń z Androidem.

Włączenie żyroskopu w telefonach z systemem iOS przebiega inaczej. W tym przypadku sensor nie uruchamia się automatycznie, więc użytkownik, który chce korzystać z czujnika pomiaru położenia, musi go samodzielnie włączyć. Aby tego dokonać, wejdź w menu główne i wybierz zakładkę „Ustawienia”, a następnie „Safari”. Kliknij belkę „Prywatność i zabezpieczenia” i wybierz „Ruch i orientacja”. Po jej zaznaczeniu żyroskop zostanie włączony.

Jakie telefony mają żyroskop?

Telefony z żyroskopem to większość dostępnych na rynku modeli. Takie smartfony mają w swojej ofercie na przykład: Samsung, Apple, Huawei, Xiaomi, Motorola, Nokia, OPPO, ASUS czy TCL. Podczas zakupu warto jednak dokładnie to sprawdzić, ponieważ w niektórych modelach (głównie starszych) zamiast żyroskopu jest akcelerometr. To czujnik dokonujący pomiarów liniowych, a nie przestrzennych. Mierzy prędkość, ale tylko względem odniesienia do telefonu (nie względem ziemi).

Najlepszą opcją jest wybór urządzenia, które ma żyroskop i akcelerometr. Oba sensory uzupełniają się i sprawiają, że pomiar jest najbardziej wiarygodny. W takich modelach smartfonów margines błędu pomiarowego jest naprawdę minimalny.

Jarosław Kułak
Jarosław Kułak

Leave a Comment